• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » اصل حرکت امام(ره) کمک به مستضعفان بود/بیکاری ریشه معضلات اجتماعی
  کد خبر : 1997472

  اصل حرکت امام(ره) کمک به مستضعفان بود/بیکاری ریشه معضلات اجتماعی

  اصل حرکت امام(ره) کمک به مستضعفان بود/بیکاری ریشه معضلات اجتماعیReviewed by on Feb 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما شامگاه چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور و هیئت همراه اظهار داشت: استان کرمانشاه در سطح کشور از نظر بیکاری درجه یک…

  اصل حرکت امام(ره) کمک به مستضعفان بود/بیکاری ریشه معضلات اجتماعیReviewed by on Feb 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما شامگاه چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور و هیئت همراه اظهار داشت: استان کرمانشاه در سطح کشور از نظر بیکاری درجه یک است، مقام معظم رهبری در سفری که به استان کرمانشاه داشتند بیان کردند که این استان ۳۵ درصد بیکاری دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیکاری را منشأ معضلات اجتماعی دانست و افزود: بیکاری تبعاتی دارد و این تبعات به تنهایی کافی و مشکل آفرین است، از بهزیستی به آن اندازه که در توان و چهارچوب کاریش است برای رفع بیکاری انتظار می رود.

  امام جمعه کرمانشاه با اشاره به مسئله طلاق، خودکشی، معلولیت و مشکلات خانوادگی  تصریح کرد: بهزیستی به سهم خود می تواند این تکلیف را انجام دهد و برای رفع این مشکلات تلاش کند.

  آیت الله علما در ادامه اظهار کرد: استان کرمانشاه ۳۵۰ کیلومتر  مرز دارد و به همین اندازه هم تبعات دارد، اصل فلسفه انقلاب و حرکت امام(ره) این بود که به مستضعفان کمک کنیم، امام راحل گفت به من امام، رهبر و مرجع تقلید نگویید به من خدمتگزار بگویید از این کلمه لذت می برم.

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با ادامه توضیحات اضافه کرد: این روحیه امام، نه تنها بهترین را برای ما تعیین کرد، باید خود نیز انگیزه و ابتکار داشته باشیم و راه را پیدا کنیم.

  آیت الله علما بیان کرد: در شورای اداری به آقایان میگویم با انگیزه کار کنید خیلی مهم است که در استان با ولع، با انگیزه، با حلاوت و دلسوزی خاصی کار  به میدان بیایید و اشخاصی هم در گوشه و کنار که بشنوند با انگیزه در استان کار می شود کمک و همکاری می کنند. یک وقتی چشممان به دست دولت است و وقتی نیز باید با دلسوزی در جاییکه موظف هستیم نشان دهیم و عده ای را جذب کنیم.

  امام جمعه کرمانشاه بیکاری را منشأ بروز آسیبهای اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق دانست و گفت: دیروز فرمانده انتظامی گزارشی را ارائه داد و عنوان شد که منشأ معضلات مربوط به بیکاری است.

  آیت الله علما خطاب به مسئولان بهزیستی بیان کرد: آن مسائلی که جزو وظایف شماست سعی کنید درست انجام دهید و آثارش را استان در خارج ببینید مردم نیز تشویق می شوند.

  نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان کرد: کسانیکه وظیفه دارند و در جاهایی که مربوط است کار و همفکری شود، این روحیه را داشته باشید که امام گفت به من خدمتگزار بگویید، آن مرد با  ۹۰ سال سن آنطور انگیزه داشت و سرپاست بود.

  آیت الله علما تاکید کرد: امام گفت؛ انقلاب مستضعفان است ما باید با تمام  وجود به این مسئله توجه کنیم، البته ما موظف نیستیم همه کار را انجام دهیم و لذا باید آنچه در توان داریم با انگیزه کار کنیم، قطعا مردم دنبال میکنند مردم خارج هستند و باید کار و عمل ما را ببینند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.