• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , فرهنگی و هنری » سواد رسانه‌ای جامعه ضعیف است/ فضای مجازی، فضایی مناسب برای آموزش است
  کد خبر : 1997128

  سواد رسانه‌ای جامعه ضعیف است/ فضای مجازی، فضایی مناسب برای آموزش است

  سواد رسانه‌ای جامعه ضعیف است/ فضای مجازی، فضایی مناسب برای آموزش استReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، شبنم هادیان ظهر امروز در نشست تخصصی بانوان فرهیخته استان همدان، با بیان اینکه بانوان و افرادی که دغدغه کار دینی و حل بحران آسیب‌های اجتماعی را…

  سواد رسانه‌ای جامعه ضعیف است/ فضای مجازی، فضایی مناسب برای آموزش استReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، شبنم هادیان ظهر امروز در نشست تخصصی بانوان فرهیخته استان همدان، با بیان اینکه بانوان و افرادی که دغدغه کار دینی و حل بحران آسیب‌های اجتماعی را دارند وارد این مجموعه شده‌اند، اظهار کرد: تاکنون چند کار گروه و جلسه درباره افزایش طلاق برگزار شده است.

  وی یکی از مشکلات و دغدغه‌های جامعه را بحث فضای مجازی و رسانه عنوان کرد و گفت: باید تأثیرات مثبت و منفی این مقوله شناسایی شود.

  رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان همدان با تأکید بر اینکه جمعیت بانوان فرهیخته یک مجموعه مستقل آزاد است و پیرو هیچ جناحی نیست، بیان کرد: ما به دنبال تحقق اهداف و دغدغه‌های رهبری هستیم و اطلاعات و اقدامات انجام شده توسط این مجموعه در همه استان‌ها مستقیم به دست مقام معظم رهبری می‌رسد.

  وی با بیان اینکه خوشبختانه استان همدان در برخی از آسیب‌های اجتماعی دارای رتبه نیست، افزود: البته این موضوع به معنای عدم وجود این آسیب‌ها در استان نیست بلکه فقط نسبت به استان‌های دیگر رتبه‌دار نیستیم و متأسفانه استان همدان در مقوله اعتیاد، طلاق و بیکاری دارای رتبه است.

  هادیان اطلاعات و معلومات خانواده‌ها در بحث رسانه و فضای مجازی را بسیار کم دانست و تصریح کرد: سواد رسانه‌ای و فضای مجازی باید به خوبی تبیین شود.

  وی با بیان اینکه متأسفانه در فضایی قرار گرفتیم که دور تا دور ما را رسانه‌ها و فضای مجازی پرکرده است، یادآور شد: رسانه‌ها و فضای مجازی طی ۲۴ ساعت ۷۰ درصد زمان افراد جامعه را اشغال می‌کنند.

  رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان همدان با تأکید بر اینکه یک جامعه نوپا و جوان از این فضای مجازی استفاده می‌کند که این موضوع می‌تواند فرصت و یا تهدید باشد، اظهار کرد: بیشترین آسیب‌ها با ورود موبایل به جامعه وارد شد.

  وی فضای مجازی را باعث افزایش طلاق و کاهش تمایل ازدواج در بین جوانان و به خصوص مردان دانست و گفت: یهودیان و مرصاد از فضای مجازی به خوبی علیه جوانان ما استفاده کرده‌اند.

  هادیان با بیان اینکه کشورهای بیگانه و استکبار وارد جنگ نرم علیه جوانان ما شده‌اند، تصریح کرد: فضای مجازی یک فضای مناسب برای آموزش در جامعه است.

  وی به تأکید مقام معظم رهبری به اینکه باید به روز پیش برویم و نباید عقب ماند، افزود: باید از امکانات فضای روز به خوبی در جهت پیشرفت جامعه استفاده کرد.

  رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان همدان خواستار تلاش همه برای افزایش سطح سواد رسانه‌ای جامعه شد و تأکید کرد: متأسفانه والدین در اطلاعات و سواد رسانه‌ای از فرزندان خود عقب‌ هستند و نباید در این راه کم‌کاری کنیم.

  وی از برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های سواد رسانه‌ای خبر داد و یادآور شد: بخشی از کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه برای گروه مبلغین خواهد بود.

  هادیان خرافات بین مداحان را یکی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی در استان برشمرد و بیان کرد: سازمان تبلیغات طرح ساماندهی مداحان را در دستور کار قرار داده است.

  وی با بیان اینکه  طرح آموزش سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان و معلمین نیز در دستور کار قرار می‌گیرد، ادامه داد: برنامه‎‌های آموزشی-شنیداری و دیداری نیز در این زمینه برگزار خواهد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.