• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترامپ و اندیشه صهیونیست مسیحی
  کد خبر : 1997078

  ترامپ و اندیشه صهیونیست مسیحی

  ترامپ و اندیشه صهیونیست مسیحیReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس در یادداشتی به بررسی رفتار رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت و ضمن بیان ارتباط آن با اندیشه صهیونیست مسیحی، نوشت: ثمره رفتار همه رئیس جمهورهای…

  ترامپ و اندیشه صهیونیست مسیحیReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس در یادداشتی به بررسی رفتار رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت و ضمن بیان ارتباط آن با اندیشه صهیونیست مسیحی، نوشت: ثمره رفتار همه رئیس جمهورهای امریکا حتی اوباما به رغم ظاهر متفاوت در راستای تثبیت اندیشه صهیونیست مسیحی بوده است. شالوده فکری‌شان بر این است که جهان اسلام نباید هویت و تمدن مستقل داشته باشد. به گواه تاریخ بلاد اسلامی قبل از دخالت‌های غرب و امپریالیسم امریکا هرگز شاهد جنگ‌ها و درگیری های قومی و مذهبی خشن این گونه نبوده است.

  متن کامل این یادداشت در زیر آمده است:

  « نباید رفتارهای ترامپ را شخصی و جدای از آثار و اندیشه‌های مسیحیت افراطی غربی دانست او با سر باز زدن از حقوق مصرح قانونی اقلیت‌ها و مهاجرین بویژه مسلمانان و با رفتاری نژاد پرستانه در پی بر اوردن آرزوهای از دست رفته سرمایه داری و منافع اقتصادی طبقه یک درصدی است.

  هژمونی ریشه‌دار قدرت سیاسی و امنیتی همان‌گونه که مبارزات قانونی شکل گرفته از دهه شصت میلادی به جلوداری کسانی چون مارتین لوتر، چامسکی و مالکوم ایکس را ( بی آن که در صدد ارزشگذاری آن اقدامات باشیم ) تنها به تاثیر گذاری اخلاقی یا وضع برخی بندهای قانونی تقلیل داد و همچنان که جنبش ۹۹درصد وال استریت را سرکوب کرد این بار هم اعتراضات علیه ترامپ را خاموش خواهد کرد.

  تکرار سخنان افراطی او در روز تحلیف نشان داد که مساله فراتر از احساسات زودگذر و مبتنی بر انگیزه ضد اسلامی است. به بیان رهبر انقلاب اگر مردم امریکا این فاسد را بر رقیب فاسده‌اش ترجیح می‌دهند چون گفتار، رفتار و شعارهای او را با درون خود سازگارتر می‌دانند.

  این رادیکالیسم مسیحی نهفته در ضمیر امریکایی‌ها ناشی از دو چیز است؛ ۱ – فکر تبشیری که معتقد است باید یاران مسیح را از دست پیروان محمد ( ص ) رهانید ۲ – هم پیمانی مصلحتی و منافع مشترک دنیایی با صهیونیزم.

  ثمره رفتار همه رئیس جمهورهای امریکا حتی اوباما به رغم ظاهر متفاوت در راستای تثبیت اندیشه صهیونیست مسیحی بوده است. شالوده فکری‌شان بر این است که جهان اسلام نباید هویت و تمدن مستقل داشته باشد. به گواه تاریخ بلاد اسلامی قبل از دخالت‌های غرب و امپریالیسم امریکا هرگز شاهد جنگ‌ها و درگیری‌های قومی و مذهبی خشن این گونه نبوده است.

  آمریکایی‌ها همیشه دوگانه برخورد کرده‌اند مثلا در جنگ نفت دیکتاتورهای منطقه را علیه ایران برانگیختند و با رسیدن به مراد خود و کاهش فاحش قیمت آن رهایشان کردند. البته مشکل اساسی امت اسلامی دولت‌های آنان و به ویژه حکومت‌های عربی هستند که از ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی استراتژیکی و حتی پیمان‌های منطقه‌ای فرو پاشیده‌اند و به دلیل عدم پشتوانه مردمی در برابرتروریست‌های وحشی و تندروهای سلفی بسیار ناپایدار و لرزانند و از کم ترین معیار برای تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی بی‌بهره‌اند.

  تنها شانس این دولت‌ها برق دلارهای نفتی است که برای خرید جنگ افزار می‌تواند چشم ترامپ یا سایر حاکمان سود سالار غربی را بگیرد اما ممکن است آنها ما به ازای قوی‌تری در قبال چشم پوشی از این دلارها بیابند. غرب و ترامپ فارغ از آن که نگران فرو پاشی چنین دولت‌هایی باشد به ترسیم نقشه جدید در منطقه و تجزیه حداکثری دولت‌های مهم و اثر گدار مثل ایران مصر ترکیه عربستان عراق سوریه می اندیشند.

  افسوس که این حکام بی خاصیت و جاهل راه را اشتباه می‌روند دوستی چون ایران را دشمن فرض می‌کنند و برای مصون ماندن از این تهدید ساخته ذهن‌های مریض خود به دشمن اصلی با همه بی مهری‌ها و تحقیرها پناه می‌برند و بر خلاف نص صریح قرآن سلطه کافران بر مومنان را تسهیل می‌کنند.

  اینان هرگز نمی‌توانند ناجیان مردم خود و مدافعان حقوق آنان در برابر دشمنان باشند. بنابراین تنها راه نجات بیداری و قیام امت اسلامی با تمام وجود است.

  هر کسی به امریکا و نوکران منطقه‌ای اش تکیه و اعتماد کرد مثل صدام قذافی مبارک بن علی و …رفت و هر کس به مردمش دل بست و در جبهه مقاومت علیه نظام سلطه ایستاد دولت و ملتش ماندگار شد مثل عراق، یمن سوریه و مهم‌تر از ماندن ظاهری روسفید و سرافراز گردید.

  رمز و راه مقاومت و مقابله با اندیشه افراطی صهیونیست مسیحی ترامپ و اذناب غربی و منطقه‌ای او نیز در همین نکته نهفته است.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.