• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آتش سوزی پلاسکو بر بازار پوشاک تاثیر زیادی ندارد/پوشاک ایرانی با لیبل خارجی کالای قاچاق شناسایی می شود
  کد خبر : 1997031

  آتش سوزی پلاسکو بر بازار پوشاک تاثیر زیادی ندارد/پوشاک ایرانی با لیبل خارجی کالای قاچاق شناسایی می شود

  آتش سوزی پلاسکو بر بازار پوشاک تاثیر زیادی ندارد/پوشاک ایرانی با لیبل خارجی کالای قاچاق شناسایی می شودReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، سید مهدی لسان طوسی  رئیس اتحادیه پوشاک مشهد در گفتگو با خبرنگار پرستوها اظهار داشت: با توجه به بحث…

  آتش سوزی پلاسکو بر بازار پوشاک تاثیر زیادی ندارد/پوشاک ایرانی با لیبل خارجی کالای قاچاق شناسایی می شودReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پرستوها، سید مهدی لسان طوسی  رئیس اتحادیه پوشاک مشهد در گفتگو با خبرنگار پرستوها اظهار داشت: با توجه به بحث کالای قاچاق وجلوگیری از ورود آن به کشور، و نیز افزایش حمایت از کالای ایرانی، هم تولید کنندکان وهم عرضه کنندکان به دنبال بستر مناسب برای عرضه کالای باکیفیت بهتر در بازار هستند.

  وی گفت: کالای های که با مارک ولیبل خارجی در بازار عرضه  وفروخته می شوند همه کالای ایرانی هستند واز وظایف رسانه ها هست تا مردم را در این زمینه مطلع نمایند.

  رئیس اتحادیه پوشاک مشهد گفت: اخیرا وزیر صنعت ومعدن بخشنامه ای در خصوص کالای قاچاق وحمایت از تولید کنندکان ابلاغ نموده است که در این بخشنامه از واحدهای بازرسی ونظارت خواسته شده به تولید کنندکان وعرضه کنندکان پوشاک داخلی اجازه تعیین قیمت بدهند تا اجناس باکیفیت تری را به بازار عرضه نمایند.

  لسان طوسی  گفت: باتوجه به شرایط علاوه بر سمت کیفیت سازی رونق واشتغال خواهیم داشت واز طرفی می توان لباس های داخلی را بالیبل ومارک ایرانی در بازار عرضه نمود.

  وی اظهارداشت: متاسفانه در بین مردم جا افتاده پوشاک خارجی از ایرانی بهتر وبا کیفیت تراست، در صورتیکه کالاهای خارجی از لحاظ کیفیت قابل مقایسه  با پوشاک داخلی نیستند بطوریکه ما در دهه ۵۰ در صنعت پوشاک با کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا رقابت داشتیم .

  رئیس اتحادیه پوشاک گفت: در پوشاک این پتانسیل وجود دارد که حتی بتوانیم بعنوان صادر کننده به خارج از کشورمطرح شویم، این در صورتی محقق می شود که دولت درغالب بسته های حمایتی نظیر بیمه، تخفیفات مالیاتی وغیره مارا یاری نماید.

  لسان طوسی گفت: بیشتر پوشاک زیر در ایران تولید می شود ولی متاسفانه به دلیل تمایل  مردم به لیبل خارجی، تولید کننده داخلی مجبور هست با لیبل خارجی کالای خود را به بازار عرضه وبفروش برساند البته بخشی ازاین پوشاک از کشور چین وارد می شود.

  وی با بیان اینکه: اگر نمایشگاههای عرضه کالا در آستانه شب عید برگزار شود ضربه سنگینی به صنف پوشاک وارد خواهد کرد چرا که در این نمایشگاهها  افرادی هستند که پوشاک استوک وبی کیفیت را عرضه می کنند.

  لسان طوسی افزود: امسال بحث دایر شدن نمایشگاهها به استاندار واگذار شده است وبنده طی نامه ای از ایشان درخواست کردم مانع فروش پوشاک در نمایشگاه شوند.

  رئیس اتحادیه پوشاک گفت: سال گذشته به دلیل برپایی نمایشگاه اسفند حدود ۲۰۰۰ نفر از اعضای در صنف ریزش داشته ایم اگر امسال هم برگزار شود ما شاهد این خواهیم بود تعداد زیادی از همکاران ما پروانه کسب خود را تعطیل خواهند نمود که می تواند ضربه سنگینی به صنف پوشاک باشد.

  وی در خصوص حادثه آتش سوزی پلاسکو گفت: ساختمان پلاسکو یکی از بزرگترین منابع تولید کننده پوشاک و عرضه آن بوده  ولی سهم آن فقط نیم درصد بوده با توجه به اینکه در ایام حادثه بازار در رکود بوده وتاثیر خاصی در بازار نخواهد داشت.

   لسان طوسی با بیان اینکه در آستانه نوروزوشب عید دو مدل بنر فروش فوق العاده تا۲۰درصد تخفیف و حراج ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود، گفت: با توجه به وضعیت بازار پوشاک پیش بینی می‌شود که بازار پوشاک برای شب عید همچون گذشته از رونق نسبی برخوردار باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.