• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۱۲ بنای تاریخی مازندران آماده سرمایه گذاری و احیا است
  کد خبر : 1996992

  ۱۲ بنای تاریخی مازندران آماده سرمایه گذاری و احیا است

  ۱۲ بنای تاریخی مازندران آماده سرمایه گذاری و احیا استReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا برای بررسی وضعیت احیا بناهای تاریخی گفت: نگاه به میراث فرهنگی برای ایزوله ماندن بناهای تاریخی و استفاده صرف از منابع…

  ۱۲ بنای تاریخی مازندران آماده سرمایه گذاری و احیا استReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا برای بررسی وضعیت احیا بناهای تاریخی گفت: نگاه به میراث فرهنگی برای ایزوله ماندن بناهای تاریخی و استفاده صرف از منابع دولتی برای نگهداری آن‌یک نگاه رد شده است و از همین رو مجموعه میراث فرهنگی با کمک صندوق احیاء در جهت جذب سرمایه بخش خصوصی و جاری کردن زندگی در بناهای تاریخی تلاش‌هایی را انجام می‌دهد.

  بزرگ نیا افزود: استان مازندران ۱۲ بنای تاریخی آماده برای سرمایه‌گذاری دارد که منابع دولتی کفاف نگهداری و بهره‌برداری از آن را نمی‌دهد و بدون سرمایه‌گذاری هم حیات این بناها درخطر خواهد افتاد.

  وی ادامه داد: خوشبختانه برای بناهای تاریخی استان مازندران متقاضی سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که تاکنون به همت صندوق احیاء دو بنا تاکنون واگذارشده است.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندران تأکید کرد: در میان این بناها، عمارت های مختلفی از دوره صفویه گرفته تا پهلوی وجود دارد و آباد شدن آن‌ها باعث خوش‌نام شدن شهرهای ما می‌شود.

  بزرگ نیا توضیح داد: خوشبختانه در آمل برای احیاء خانه آقاجان نسب، شهرداری همکاری خوبی دارد و در ساری هم شهرداری به احیاء این بناهای تاریخی نگاه مثبتی دارد، بنابراین بسیار سریع می‌توانیم با این کار دولت را در این بخش به‌خوبی کمک کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.