• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سایه سنگین بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی بر بازار سهام/ شاخص کل ۵۶۰ واحد ریخت
  کد خبر : 1996987

  سایه سنگین بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی بر بازار سهام/ شاخص کل ۵۶۰ واحد ریخت

  سایه سنگین بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی بر بازار سهام/ شاخص کل ۵۶۰ واحد ریختReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۵، با کاهش ۵۶۰ واحدی روی رقم ۷۷ هزار…

  سایه سنگین بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی بر بازار سهام/ شاخص کل ۵۶۰ واحد ریختReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۵، با کاهش ۵۶۰ واحدی روی رقم ۷۷ هزار و ۴۱۴ واحد متوقف شد.

  شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۹۸ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۶۴۱ واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش ۷۱۹ واحدی به رقم ۸۴ هزار و ۸۳۵ واحد دست یافت. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۴۷۳ واحدی به عدد ۵۴ هزار و ۷۷۲ واحد رسید که شاخص بازار دوم با ۷۶۷ واحد کاهش به عدد ۱۶۵هزار و ۷۴۵ واحد دست یافت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر چندانی روی رقم ۸۴۹ واحد ایستاد.

  براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت بانک تجارت با ۳۶۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳۵ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۰ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با ۴۵ واحد، فولاد خراسان با ۱۵ واحد و ایران ترانسفو با ۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۹۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۳ هزار و ۲۹۳ نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع ریختگری ایران، لوله و ماشین‌سازی ایران، رنگ سازی مشهد، بانک تجارت، ریل‌پرداز سیر، اوراق اجاره قطارهای مسافربری جوپار، مجتمع معدنی مس تکنار، بیمه پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد امیرکبیر کاشان، حق تقدم خرید سهام کارخانجات قند قزوین،‌حق تقدم خرید سهام پارس خودرو، حق تقدم خرید سهام داروسازی دکتر عبیدی، افرا نت و حق تقدم خرید سهام آن و سیمان آرتا اردبیل متوقف شدند.

  همچنین نماد معاملاتی اعتباری ملل و حق تقدم خرید سهام آن نیز برای انتقال از بازار پایه توافقی به بازار دوم فرابورس در روز یکشنبه هفته آینده متوقف خواهد شد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، امروز در بازار ۲ سهام اندکی بیش از ۳۴ میلیون سهم فولاد هرمزگان جنوب به ارزش بیش از ۷ میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد. در ملی صنایع مس ایران اما اندکی بیش از ۳۳ میلیون سهم به ارزش ۶.۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

  صنایع آذرآب اما امروز با کد به کد شدن بیش از ۳۱ میلیون سهم به ارزش ۱۱.۵ میلیارد تومان روبرو بود. در بازار معاملات بلوکی نیز اندکی بیش از ۳۰ میلیون سهم پتروشیمی ممسنی به ارزش بیش از ۲.۵میلیارد تومان به طور بلوکی معامله شد. همزمان بیش از ۲۵ میلیون حق تقدم خرید سهام این شرکت پتروشیمی نیز به ارزش ۳۸ میلیارد تومان کد به کد شد.

  در سایپا اما اندکی بیش از ۱۱ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد. همچنین در زامیاد امروز ۱۱ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات کد به کد مواجه بود.

  ۸.۵ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان نیز به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. ۵میلیون سهم گروه بهمن اما به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد. در ترانسفو نیز اندکی بیش از ۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد.

  بر اساس این گزارش امروز بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت به عنوان دومین بانک بورسی جنجالی پس از سخت‌گیری‌های بانک مرکزی برای اعمال ذخایر قانونی در صورت‌های مالی و تحقق زیان انباشته ۲۷۰ ریالی به ازای هر سهم با کاهش حدود ۳۳ درصدی در قیمت پایانی نسبت به آخرین قیمت این سهم در روز توقف نماد معاملاتی در حالی بازگشایی شد که بازارگردانی این سهم در نقطه تعادلی ۶۷ تومانی همزمان با رنج شدن قیمت سهام در گروه‌های پیشرو همچون خودرویی‌ها خیال بازار را از بابت ریزش‌های سنگین نماگرهای بازار راحت کرد.

  بازاری که به نظر می‌رسد پس از بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت به لحاظ روانی از بابت سودآوری بانک ها تا پایان عملکرد ۹ ماهه و تحقق زیان انباشته در گزارش‌های مالی هم اکنون ترس‌اش ریخته است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس،‌امروز همزمان در گروه فلزات اساسی نیز با نوسانی شدن کامادیتی‌ها در بازارهای جهانی این گروه با رهبری ملی مس شاهد جمع‌آوری سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقوقی بود.

  در گروه خودرویی‌ها اما در حالی قیمت سهام در ابتدای معاملات امروز در منفی کامل رنج شد که همزمان با آغاز حراج تک قیمتی نماد بانک تجارت به تدریج در محدوده صفر تابلو رنج شدند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، امروز بازار سهام بازاری پرحجم بود که همزمان با بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت و افزایش عرضه سهام در برخی نمادهای شاخص‌ساز بازار شاهد تکاپوی معامله‌گران در گروه معدنی‌ها به ویژه سرب و روی، فلزات اساسی، تک‌ سهم‌های پالایشی و برخی تک‌ سهم‌های کوچک بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.