• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۶ گروه جهادی صنعت در مازندران تشکیل شده است
  کد خبر : 1996977

  ۶ گروه جهادی صنعت در مازندران تشکیل شده است

  ۶ گروه جهادی صنعت در مازندران تشکیل شده استReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، هادی عسگری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری سازمان مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا مازندران در محل سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی استان، با اشاره به گذشت ۱۵ سال از تأسیس…

  ۶ گروه جهادی صنعت در مازندران تشکیل شده استReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، هادی عسگری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری سازمان مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا مازندران در محل سالن جلسات سازمان بسیج سازندگی استان، با اشاره به گذشت ۱۵ سال از تأسیس سازمان بسیج سازندگی در استان، اظهار کرد: سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن از دل این سازمان و در نیمه دوم سال ۹۳ با تفکیک از بسیج سازندگی استان تشکیل شد تا در بخش‌ها مهم‌تری چون صنعت و معدن ورود پیدا کند.

  وی افزود: تاکنون سازمان بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران اقدام به جذب بیش از ۳ هزار مهندس در همه رشته‌ها به‌جز کشاورزی و عمران نموده است.

  مسئول بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران، در ادامه درباره عملکرد این سازمان نوپا، گفت: اقدامات ما در طی سه مرحله زیرساختی، جذب مهندسان بسیجی و متعهد، سازمان‌دهی آنان و به‌کارگیری است که تاکنون در بحث زیرساختی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

  عسگری، با اعلام اینکه، سازمان بسیج صنعت و معدن استان، در صنایعی که نیمه راکد است ورود پیدا می‌کند، ادامه داد: این سازمان با زیرساخت‌های موجود و توان تخصصی نیروهای جذب‌شده بنا دارد با ورود به شهرک‌های صنعتی و شناسایی واحدهای در حال رکود، در بخش‌های زیرساختی، مالی، حقوقی و صنعتی مشاوره‌های لازم را ارائه کند.

  وی، اضافه نمود: این ورود هیچ‌گاه به معنای دریافت امتیاز از آن واحد صنعتی برای سازمان نیست و امیدواریم آن دسته از واحدهای صنعتی استان که نیاز به مشاوره و توان تخصصی نیروهای ما دارند این اقدام ما را فرصتی برای ارتقای وضعیت موجود خود تلقی کنند.

  مسئول بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران، خاطرنشان کرد: هدف ما شناسایی واحدهای صنعتی نیمه راکد استان، عارضه‌یابی و شناسایی مشکلات این واحدها است که با بهره‌گیری از توان مهندسین بسیجی، ضمن ارتقاء وضعیت موجود واحد صنعتی موردنظر، برای افزایش ظرفیت استراتژیک و ایجاد خانه‌های صنعتی باهدف کمک به خوشه‌های صنعتی از تولید تا فروش مشاوره‌های لازم داده می‌شود.

  عسگری، با اعلام اینکه مهم‌ترین هدف ما در سال ۹۶ تشکیل گروه‌های جهادی صنعتی در استان است، افزود: این گروه‌های جهادی متشکل از مهندسین صنایع، حسابدار و حقوقی است که با ورود آن‌ها به واحدهای صنعتی به دنبال رفع مشکلات و موانع پیش روی آن‌ها هستیم.

  وی، بابیان اینکه برخی از اعضای سازمان بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران، عضو سازمان نظام‌مهندسی هستند، گفت: تاکنون گروه‌های جهادی صنعتی در بسیج سازندگی نداشتیم ولی با تشکیل این سازمان و ۶ گروه جهادی صنعتی در مازندران توانستیم ۹۰ واحد صنعتی استان را شناسایی کنیم تا در مراحل بعدی اقدامات موردنیاز در این واحدها صورت گیرد.

  مسئول سازمان بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران، افزود: طراحی رایگان سایتی جهت فروش محصولات واحد صنعتی، افزایش بهره‌وری و کمک به فعال نمودن صنایع تبدیلی در استان و… ازجمله اهدافی است که موجب شده ما در شهرک‌های صنعتی استان ورود پیدا کنیم.

  عسگری، با اشاره به اینکه برای برگزاری اردوهای جهادی از گروه‌های متخصص و ۶ گروه جهادی صنعتی شروع کردیم، تصریح کرد: نیاز است صاحبان صنایع برای پذیرش گروه‌های جهادی صنعتی، علاقه‌مند باشند و اعضای ما که متشکل از ۱۵ نفر در هر گروه است در این بخش‌ها ورود پیدا کنند.

  وی، اضافه کرد: معتقدیم بروکراسی اداری به‌گونه‌ای است که میدان را برای تولید سخت می‌کند و چون هنوز انقلاب اداری بروکراسی نکردیم جذب سرمایه‌گذار به‌ویژه در استان مازندران به‌سختی انجام می‌شود درحالی‌که برای استان‌های دیگر این‌گونه نیست و موانع کمتری دارند.

  مسئول بسیج صنعت و معدن سپاه کربلای مازندران، با اعلام اینکه انتفاع بسیج در این عرصه و گروه‌های جهادی تنها افزایش بهره‌وری واحدهای صنعتی و ارتقاء وضعیت‌های موجود است، گفت: گروه‌های جهادی با الگوی هایی ویژه اقدام به کار می‌کنند که همه این اقدامات می‌تواند بخش‌هایی همچون حساب‌های مالی، بازار و فروش و طراحی واحدهای صنعتی را در برگیرد.

  عسگری، افزود: ورود ما به صنایعی که دچار رکود هستند در راستای منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است زیرا معظم له بر ورود بسیج در واحدهای صنعتی و بهره‌گیری از توان و تخصص این قشر تأکید داشتند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.