• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 1996934

  لیست دارایی های بابک زنجانی

    بخشی از دارایی های زنجانی که در هنگام دستگیری اعلام شد چنین است: شرکت هواپیمایی قشم، هلدینگ سورینت، باشگاه فوتبال راه آهن (واگذار شد)، First Islamic Bank مالزی، بانک «ارزش» تاجیکستان، موسسه ای مالی اعتباری در امارات، سهام دار شرکت هواپیمایی «انور» ترکیه و ابهام در دارایی های بابک زنجانی در مورد دارایی های…

  ۹

   

  بخشی از دارایی های زنجانی که در هنگام دستگیری اعلام شد چنین است: شرکت هواپیمایی قشم، هلدینگ سورینت، باشگاه فوتبال راه آهن (واگذار شد)، First Islamic Bank مالزی، بانک «ارزش» تاجیکستان، موسسه ای مالی اعتباری در امارات، سهام دار شرکت هواپیمایی «انور» ترکیه و
  ابهام در دارایی های بابک زنجانی

  در مورد دارایی های زنجانی هنوز عدد و لیست دقیقی منتشر نشده ولی بر اساس آنچه از منابع مختلف به دست آمده، این لیست چنین تکمیل می شود:
  ۱. دارایی کل او معادل ۱۰ هزار و ۵۱۳ میلیارد تومان برآورد شده است. البته در مورد صحت این عدد گمانه زنی های مختلفی صورت گرفته است. بین اظهارنظرهای منابع داخلی و خارجی در این مورد اتفاق نظر نیست به طوری که روزنامه نیویورک تایمز در سال ۱۳۹۴، میزان دارایی های زنجانی را ۱۳.۵ میلیارد دلار تخمین زده بود و بر این اساس زنجانی در کنار ثروتمندان جهان جای گرفته بود.

  ۲. روایت اصلی از اموال زنجانی مربوط به اطلاعات دادستانی است. دادستانی تهران ارزش اموال بابک زنجانی در ایران را دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده اما وکیل شرکت نفت می گوید این اموال هزار و ۶۰۰ میلیارد هم ارزش ندارد و در سوی دیگر وکیل زنجانی معتقد است ارزش اموال موکلش، حداقل سه هزار و ۶۰۰ میلیارد است.

  ۳. بخشی از دارایی های او که در هنگام دستگیری اعلام شد چنین است: شرکت هواپیمایی قشم، هلدینگ سورینت، باشگاه فوتبال راه آهن (واگذار شد)، First Islamic Bank مالزی، بانک «ارزش» تاجیکستان، موسسه ای مالی اعتباری در امارات، سهام دار شرکت هواپیمایی «انور» ترکیه و در مجموع ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه، البته این لیست بعدها با تردید مواجه شد و حداقل از نظر کارشناسان رسمی لیست و دارایی های دیگری هم بیان شد.

  ۴. بر اساس گفته های زنجانی، ۲۰۰ میلیون دلار از اموالش در تاجیکستان سرمایه گذاری شده است.

  ۱۰

  ۵. اما معتبرترین اطلاعات در مورد دارایی های زنجانی مربوط به فهرست مزایده هاست. در مزایده اول اموال زنجانی ۲۷ قلم ملک، یک ویلای پنج هزار متری در لواسان، هتل های بین المللی در قشم و کیش، یک واحد آپارتمان ۹ میلیاردی در خیابان ولیعصر، مجتمع تجاری ۳۶ هزار متری در حوالی پارک وی به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان و چندین خودرو به مزایده گذاشته شد.

  ۶. همچنین مجتمع تجاری به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان در حوالی ونک، مجتمع مسکونی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در خیابان باهنر، سه هتل در جزیره کیش به ارزش ۲۳۰ میلیارد تومان و یک هتل نیمه ساخته در جزیره قشم به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان هم در این مزایده فروخته شد.

  ۷. در مزایده دوم با ارزش ترین ملک او در شهرک غرب و خیابان ایران زمین به ارزش ۷۵۱ میلیارد تومان قیمت گذاری شد.

  ۸. بر اساس اطلاعاتی که از مزایده اموال زنجانی به دست آمده، او ۳ آپارتمان با قیمت ۱۲ میلیارد تومان هم دارد.

  ۱۱

  ۹. قیمت ملک میدان ونک او ۱۱۰ میلیارد و ۲۵۱ میلیون تومان برآورد شده است.

  ۱۰. ساختمان خیابان دولت نیز به قیمت ۱۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان و ساختمان چهل کتاب در خیابان انقلاب هم به قیمت ۸۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به مزایده گذاشته شده است.

  ۱۱. قیمت آپارتمان برج تهران او ۳ میلیارد و ۱۹۵ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان برآورد شده است.

  ۱۲. آپارتمان خیابان فرشته متعلق به زنجانی ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان و آپارتمان منطقه ولنجک هم ۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان برآورد شده است.

  ۱۳. او در جماران یک آپارتمان ۵۲ میلیاردی، در کلاردشت یک ویلای ۳۱۵ میلیون تومانی، در هشتگرد یک ملک ۳۱۰ میلیون تومانی، در پاساژ سجاد تهران ۲۲ مغازه به قیمت ۲ میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان در اختیار دارد.

  ۱۴. قیمت ملک متعلق به هواپیمایی ایرتور در قشم ۱۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان تخمین زده شده است.

   

  منبع: هفته نامه صدا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.