• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » درآمدهای مصوب استان قزوین از یک هزار میلیارد تومان فراتر رفت
  کد خبر : 1996918

  درآمدهای مصوب استان قزوین از یک هزار میلیارد تومان فراتر رفت

  درآمدهای مصوب استان قزوین از یک هزار میلیارد تومان فراتر رفتReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، فرزین بهنامی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن جلسات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان برگزار شداظهارداشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ماموریت ها و…

  درآمدهای مصوب استان قزوین از یک هزار میلیارد تومان فراتر رفتReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، فرزین بهنامی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در سالن جلسات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان برگزار شداظهارداشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ماموریت ها و چشم انداز این اداره در استان تعریف شده و تلاش می کنیم با فعالیت مجموعه همکاران به آن دست یابیم.

  وی افزود: برای نقش آفرینی مطلوب و فعال در مدیریت کارآمد اقتصادی کشور نیازمند مشارکت فعال در تنظیم سیاست های اقتصادی و مالی کشور و ایجاد هماهنگی بین سازمانها، انسجام بخشی و راهبری نظام مالی و محاسباتی کشور، مدیریت عملیات مالی دولت و نظارت مالی است.

  بهنامی فر تصریح کرد: اولویت های راهبردی تعریف شده هفت محور مورد توجه جدی است تامین منابع مالی پایدار دولت و کاهش h تکاء بودجه دولت به درآمدهای نفتی، افزایش توان ثروت آفرینی درکشور، تقویت انضباط، سلامت و شفایفیت مالی و اداری، ارتقاء هم افزایی درون سازمانی و همکاری فراسازمانی ومشارکت فعال و موثر در سیاست گذاری و قانون گذاری در اولویت ها دیده شده است.

  معاون نظارت مالی و رئیس خزانه استان قزوین یادآورشد: توسعه هدفمند سرمایه های انسانی و سازمانی، ایجاد و یکپارچه سازی سامانه های اطلاعات مدیریت عملیاتی از دیگر محورهایی است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده است.

  شناسایی ۵۷۱۷ باب املاک دولتی استان

  بهنامی فر تصریح کرد: شناسایی دارایی های دستگاههای اجرایی استان یکی از مسائل مهمی است که مورد توجه قرار گرفته تا آمار شفافی در این زمینه تهیه شود که در این راستا به عنوان پایلوت انتخاب شده ایم که تاکنون ۵۷۱۷ ملک به صورت مطلق شناسایی شده است.

  وی افزود: در پایش نهایی اطلاعات ۲۱۲۴ ملک شامل زمین و ساختمان دراستان استخراج شده که رتبه ممتاز کشوری را کسب کرده ایم که این طرح برای مولد سازی تاثیرگذار است.

  بهنامی فر اظهارداشت: هوشمندسازی و شفاف سازی عملیات مالی دولت و تحقق خزانه الکترونیک کمک خواهد کرد تا خزانه داری با یک حساب انجام شود و در شرایطی که درخزانه معین درحال حاضر ۲۰ دست چک داریم این تعداد به ۷ مورد رسیده که باید بتدریج آن را حذف کنیم.

  وی گفت: پرداخت مستقیم حقوق به کارمندان دولت که از بانک مرکزی انجام خواهدشد می تواند تاخیر پرداخت را حل کند و با اجرای سازو کار مدیریت بدهی دولت به ارتقاء نظام مالی کشور کمک موثری خواهد کرد.

  بهنامی فر بیان کرد: در حال حاضر دستگاههای اجرایی ملزم به ثبت بدهی های خود شده اند که باید ماهانه و نهادهای غیردولتی بصورت هرسه ماه اعلام کنند که بااستفاده از ابزارهای نوین برای تسویه حسابهای پیمانکاران و طلبکاران از طریق سکوک اجاره، اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه  اقدام می شود.

  وی گفت: ۳۴ میلیارد تومان اسناد خزانه در استان چاپ ومنتشر شده است که دستگاههای اجرایی می توانند از آن برای پرداخت بدهی خود استفاده کنند.

  درآمدهای مصوب استان از یک هزار میلیارد تومان فراتر رفت    

  بهنامی فر در خصوص درآمدهای مصوب استان هم گفت: میزان درآمدهای مصوب استان یک هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

  وی بیان کرد: میزان وصولی درآمدها در مدت ۱۰ ماهه امسال ۹۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که شاهد افزایش ۲۳ درصدی هستیم.

  معاون نظارت مالی ورئیس خزانه استان قزوین یادآورشد: درآمدهای وصولی استان تاکنون ۹۳ درصد محقق شده که امیدواریم تا پایان سال مابقی نیز محقق شود.

  در ادامه کریم مراحمی معاون توسعه مدیریت ومنابع اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: با ایجاد مرکز مستقل سرمایه گذاری در استان گام موثری برای کاهش بوروکراسی، تسهیل در صدور مجوز و روان سازی امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برداشته است.

  مراحمی بیان کرد: برای تجهیز و راه اندازی این مرکز ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده و در مدت چند ماه فعالیت خود اقدامات موثری برای تسهیل در امور سرمایه گذاران انجام شده است.

  وی بیان کرد: با ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری و حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی ذیربط در مرکز جدید سرمایه گذاری استان زمینه جلب رضایت مراجعه کنندگان بخوبی فراهم شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.