• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بلاخره تلاش‌های یک مدیر استانی برای تصاحب پست فرمانداری نتیجه داد/ بازی چرخ و فلک دولت با فرمانداری‌های کردستان!
  کد خبر : 1996847

  بلاخره تلاش‌های یک مدیر استانی برای تصاحب پست فرمانداری نتیجه داد/ بازی چرخ و فلک دولت با فرمانداری‌های کردستان!

  بلاخره تلاش‌های یک مدیر استانی برای تصاحب پست فرمانداری نتیجه داد/ بازی چرخ و فلک دولت با فرمانداری‌های کردستان!Reviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، حدوداً چند ماه پیش سایت کردتودی با انتشار یادداشتی به قلم طاها توفیق با عنوان «رکورد…

  بلاخره تلاش‌های یک مدیر استانی برای تصاحب پست فرمانداری نتیجه داد/ بازی چرخ و فلک دولت با فرمانداری‌های کردستان!Reviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، حدوداً چند ماه پیش سایت کردتودی با انتشار یادداشتی به قلم طاها توفیق با عنوان «رکورد شکنی یکی از مدیران استانی در رایزنی پست فرمانداری» از اقدامات پشت پرده و تلاش‌های بی‌وقفه یک مدیر استانی برای تصاحب صندلی فرمانداری یکی از شهرستان‌های استان پرده برداشت که این یادداشت با واکنش‌های تند نمایندگان دولت در کردستان مواجه شد و حتی حجم این واکنش‌ها به اندازه‌ای بود که حتی به اجبار می‌خواسیم این یادداشت را از روی سایت برداریم.

   

  اما سرانجام و گذر زمان مشخص کرد که سایت کردتودی بی‌جهت این موضوع را مطرح نکرده و پس از گذشت چهار ماه این مدیر استانی نتیجه تلاش‌ها و رایزنی‌های خود را دید و قرعه فرمانداری دیواندره به نامش درآمد.

   

  جالب اینجاست که این فرد در سمت‌های مدیریتی گذشته خود به دلیل ناتوانی و نارضایتی مردم مجبور به استعفا شد و جالب‌تر از آن، اینکه استاندر کردستان این فرد با سابقه مدیریتی ضعیف را به عنوان فرماندار شهرستان محروم دیواندره انتخاب کرد و شاید هم می‌توان گفت که آقای استاندار دیواری کوتاه‌تر از دیواندره برای ایشان نیافتند.

   

  یادداشت چند ماه پیش کردتودی در این خصوص اکنون پیش روی شماست که در ادامه می‌خوانید:

   

  ****

  یکی از مدیران استانی اهل منطقه شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی که سابقه شهرداری در دو شهر شمالی استان و همچنین شهرداری یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی را در پرونده خود دارد در دولت یازدهم با رایزنی‌های سنگینی به پست معاونت یکی از فرمانداری‌های استان رسید.

   

   نامبرده که علاقه شدیدی به خدمت دارد برای رسیدن به پستهای بالاتر از دست یازیدن به هر فرد حقیقی و حقوقی دریغ نمیورزد.

   

  این مدیر شهردار پیشه که بیشترین مناصب مدیریتی خود را در پست شهرداری طی نموده است گویا بقدری در راه رسیدن به پستهای خدمتی اشتیاق دارد که آوازه مسئولیت‌پذیری ایشان به استان‌های همجوار هم رسیده است.

   

   اخیرا از لسان برخی مدیران استانی و نمایندگان شهرهای استان و همچنین استان آذربایجان غربی از رایزنی‌های آشکار و نهان این مدیر در احراز پست فرمانداری شهرهای بانه، سقز، مریوان، دیواندره، کامیاران و همچنین مهاباد، پیرانشهر، سردشت و اشنویه به گوش می‌رسد.

   

  این حجم رایزنی در نوع خود برای رسیدن به پست فرمانداری یک شهر  رکورد تازه‌ای می‌باشد که یک مدیر در این سطح گسترده به رایزنی پرداخته است حال باید دید این همه عطش رسیدن به این پست چه استفاده‌هایی را برای جوینده این مقام خواهد داشت؟.

   

  ظاهرًا استانداری آذربایجان غربی با اعطا پست مدیریت فرمانداری به ایشان صراحتاً مخالفت نموده‌اند. با قطع امید کردن از آنجا شایعه فشارهای جانبی به استانداری کردستان در اعطای پست یکی از فرمانداری‌های استان قوت گرفته است.

   

  آخرین منزلگاهی که ایشان قناعت کرده‌اند شهرستان دیواندره می‌باشد که با مخالفت شدید یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه مواجه شده است.

   

  این مدیر خدمت دوست برای همه نمایندگان استان کردستان و حتی آذر بایجان غربی نامی آشنا و چهره‌ای سرشناس می‌باشد. وی که سودای خدمت او را بی‌تاب و توان کرده به هر نحو ممکن گویا می‌باست تا آخر این دولت حتماً به پست فرمانداری برسد البته فراجناحی بودن از حسن‌های اخلاق سیاسی ایشان می‌باشد که چندان پایبند به جناح خاصی نمی‌باشد و بیشتر ذوق مسئولیت دارد در هر دولت و زمانی که باشد فرق ندارد.

   

  شاید در محاسبه سیاسی‌اش نگاهی به تغییرات احتمالی در ماهیت سیاسی دولت آینده دارد که پس از فرمانداری در دولت آینده به جاهای بالاتری می‌اندیشد.

   

  البته نمایندگان جناح سیاسی حاکم بر استان نیز هوشمندانه با بکارگیری ایشان در پست میانی مدیریت در حقیقت از گستردگی روابط ایشان اطلاع داشتند و بعضاً هم خود را وامدار ایشان می‌دانستند چون در دوران نقاهت سیاسی برخی از مدیران فعلی استان شاهد خدماتی از طرف ایشان بوده‌اند که با این پست آنرا جبران نمودند و لیکن پستهای فرمانداری کاربرد انتخاباتی دارد که جناح سیاسی فعلی تمایلی به این ریسک ندارند که آراء شهرستانی را بدست فردی که خود بهتر می‌شناسند بسپارند.

   

  نمایندگان مجلس نیز در طلیعه نمایندگی خود با شناخت از عملکرد ایشان در شهرهای مریوان و آذربایجان غربی، سرنوشت آراء حوزه انتخابیه خود را به ریسک نمی‌سپارند. حال باید دید سرنوشت این مدیر خدمت دوست در بین تصمیمات نمایندگان مجلس و مدیران دولت و برخی سفارشات خارج از این دو جناح به کجا ختم خواهد شد؟./طاها توفیق

  ****

   

  اما مروری بر سابقه مدیریتی فرماندار جدید دیواندره…

   

  در سابقه فرماندار جدید دیواندره؛ مدیریت شهرداری شهرهای بوکان، سقز و مریوان به چشم می‌خورد اما مهم‌ترین موضوعی که می‌توان در عملکرد او به عنوان یک لکه سیاه یاد کرد استعفای او در سمت شهرداری مریوان است.

   

  سایت خبری شار نیوز در این باره می‌نویسد: بعد از اختلاف نظرهای فراوان میان شورای شهر مریوان و شهردار این شهرستان (فرماندار جدید دیواندره) و اعتراضاتی که اخیرا در سطح شهر نسبت به عملکرد شهردار شده و حتی یک مورد خود سوزی نیز در دفتر وی اتفاق افتاده بود، او تصمیم به استعفا گرفت.

   

  بازی چرخ و فلک دولت با فرمانداری‌های کردستان

   

  فرماندار جدید دیواندره هم اکنون معاون فرماندار بانه است و پیش از ای نیزن به عنوان معاون فرماندار دیواندره فعالیت می‌کرده است.

   

  این جابجایی‌ها افراد در پست‌های فرمانداری شهرستان‌های استان کردستان بیشتر به یک بازی چرخ و فلک شباهت دارد تا یک اقدام مثبت در جهت توسعه استان! چراکه نمایندگان دولت می‌خواهند با این جابجایی‌ها مردم استان را سرگرم کرده و همچنان روی سیاست‌ها و انتخاب‌های نادرست خود پافشاری کنند حال حتی اگر به قیمت نابودی هرچه بیشتر یک شهرستان هم تمام شود.

   

  چندی پیش نیز استاندار کردستان فرماندار سابق مریوان را به دلیل نارضایتی مردم از عملکردش جابجا و به کلید سکانداری فرمانداری بانه را به او واگذار کرد.

   

  جال سوال اینجاست اگر فرماندار سابق مریوان در این شهرستان توان مدیریتی نداشت چگونه می‌خواهد در شهرستانی دیگر (بانه) موفق باشد؟

   

   مراسم معارفه فرماندار جدید دیواندره قرار است اوایل هفته آینده در این شهرستان برگزار شود.

   

  گفتنی است که از هم‌اکنون بسیاری از سیاسیون و مردم عادی شهرستان دیواندره نسبت به این انتخاب ناراضی هستند و از ایشان به عنوان فرماندار تحمیلی نام می برند و معتقدند دیواندره خود نیروهای بومی توامندی دارد که می‌توانند بیش ار هر کسی برای شهرشان دلسوزی کنند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.