• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۸ طرح اقتصادی و آموزشی در محلات به بهره‌برداری رسید
  کد خبر : 1996766

  ۸ طرح اقتصادی و آموزشی در محلات به بهره‌برداری رسید

  ۸ طرح اقتصادی و آموزشی در محلات به بهره‌برداری رسیدReviewed by on Feb 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از محلات به نقل از روابط عمومی استانداری مرکزی، با حضور محمود زمانی‌قمی استاندار مرکزی در نخستین روز از ایام الله فجر انقلاب اسلامی، هشت طرح اقتصادی، بهداشتی و آموزشی با اعتباری…

  ۸ طرح اقتصادی و آموزشی در محلات به بهره‌برداری رسیدReviewed by on Feb 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از محلات به نقل از روابط عمومی استانداری مرکزی، با حضور محمود زمانی‌قمی استاندار مرکزی در نخستین روز از ایام الله فجر انقلاب اسلامی، هشت طرح اقتصادی، بهداشتی و آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در محلات به بهره‌برداری رسید.

  این طرح‌ها شامل دو مدرسه خیرساز، یک سالن ورزشی در مدرسه سیدآبادی محلات، سه طرح بهداشتی و درمانی، المان سنگی شهر نیم‌ور و یک کارخانه سنگبری است.

  دبیرستان دوره اول سید‌آبادی در شهرستان محلات دارای ۱۳۴۲ متر مربع فضای آموزشی و ۱۲ باب کلاس درس است که در سه طبقه احداث شده و  نیز دارای ۶۶۰ متر مربع سالن ورزشی است. این دبیرستان همچنین دارای ۷۱ متر مربع فضای سرایداری و ۳۵۷۵  متر مربع محوطه‌سازی، ۲۴۹ متر طول دیوارکشی بوده که سازه آن از نوع فلزی و نمای آن نیز سنگ است و از سیستم گرمایشی مرکزی موتورخانه استفاده می‌کند. برای بهره‌برداری از این دبیرستان ۲۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل پرداخت‌های خیرین مدرسه‌ساز تامین شده است.

  دبستان منتهی اسماعیل بیگی دارای ۱۳۴۲ متر مربع فضای آموزشی و ۱۲ باب کلاس درس بوده که در ۳ طبقه احداث شده است. برای بهره برداری از این دبستان ۱۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل پرداخت‌های خیرین مدرسه‌ساز تامین شده است.

  پروژه‌های عمرانی بیمارستان امام خمینی (ره)  در یک بخش شامل سی تی اسکن، یو پی اس، بازسازی بخش و آماده‌سازی تصویربرداری اتاق سی تی اسکن، تجهیزات جانبی و ملزومات مورد نیاز سی تی اسکن است که در مجموع اعتباری معادل ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بهره‌برداری از این بخش هزینه شده است. در بخش دوم، رادیولوژی این بیمارستان نیز به بهره‌برداری رسید که برای این بخش نیز اعتباری معادل ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. بخش سوم این پروژه ها نیز بهره‌برداری از سونوگرافی فول رنگی بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان محلات است که برای بهره‌برداری از آن ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. این پروژه‌ها در مجموع ۳۳ میلیارد ریال اعتبار در بر داشته که بخشی از آنها توسط خیرین بخش سلامت، بخشی توسط موسسه الغدیر شهرستان محلات و بخشی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.

  کارخانه سنگبری ۷۰ قله در شهر نیم‌ور از توابع شهرستان محلات نیز در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و زیربنای ۹ هزار متر مربع احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است. تولیدات این کارخانه انواع سنگ‌های زینتی ساختمان است و سالانه ۱۵۰ هزار متر مربع سنگ تولید خواهد کرد. برای احداث و بهره‌برداری از این کارخانه سنگبری ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی تامین شده است. با احداث و بهره‌برداری از این کارخانه سنگبری برای ۵۰ نفر به طور مستقیم و برای ۵۰۰ نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

  المان میدان امام حسین(ع) شهر نیم‌ور از توابع شهرستان محلات نیز با ارتفاع ۸ متر و وزن تقریبی ۱۵۰ تن، بلندترین المان سنگی کشور است و طرح آن برگرفته از آداب و رسوم و نماد عظمت و شکوه مردمان این شهر می باشد.برای ساخت این المان ۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و تجسم‌سازی این المان از روش اکسپرسیو و فیگوراتی است که خطوط در آن صراحت بیشتری دارد و همه انرژی بصری خود را به ننایش می گذاردکه در نتیجه به اثر، حس و روح می بخشد. ساختار هندسی آن به گونه ای است که هم از اصول زیبایی شناسی پیروی می کند و نیز قابل درک برای عامه مردم خواهد بود و مفاهیم مورد نظر را به خوبی انتقال می دهد. این المان با ویژگی های بارز و منحصر به فرد نمادی از عظمت و شکوه شهر نیم‌ور است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.