• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , فرهنگی و هنری » آماده توزیع شیر رایگان در مدارس هستیم/ شناسایی و پایلوت ۲۰ مدرسه در حوزه آسیب‌های اجتماعی/ ورود ۷۰ معلم به مدارس منطقه ۱۹ از طریق دانشگاه فرهنگیان
  کد خبر : 1996740

  آماده توزیع شیر رایگان در مدارس هستیم/ شناسایی و پایلوت ۲۰ مدرسه در حوزه آسیب‌های اجتماعی/ ورود ۷۰ معلم به مدارس منطقه ۱۹ از طریق دانشگاه فرهنگیان

  آماده توزیع شیر رایگان در مدارس هستیم/ شناسایی و پایلوت ۲۰ مدرسه در حوزه آسیب‌های اجتماعی/ ورود ۷۰ معلم به مدارس منطقه ۱۹ از طریق دانشگاه فرهنگیانReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating: ناصر کوهستانی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به موضوع…

  آماده توزیع شیر رایگان در مدارس هستیم/ شناسایی و پایلوت ۲۰ مدرسه در حوزه آسیب‌های اجتماعی/ ورود ۷۰ معلم به مدارس منطقه ۱۹ از طریق دانشگاه فرهنگیانReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating:

  ناصر کوهستانی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به موضوع آموزش معلمان، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا در حوزه‌های آموزش، چهار اولویتی که تعیین کرده‌ایم را پیش برده و بتوانیم درس پژوهی را به عنوان یک اولویت برای معلمان از نظر علمی، خلاقیت و کلاس داری در ابعاد مختلف آموزشی به‌روز کنیم.

  وی افزود: درس پژوهی به دنبال این است که یک همفکری و مشارکت فکری بین معلمان برای اداره مدرسه و کلاس ایجاد کند که به عنوان یک اولویت، آن را پیگیری می‌کنیم.

  کوهستانی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که در کنار مجموعه آموزشی ضمن خدمت از موضوع درس پژوهی هم استفاده لازم را داشته باشیم اما این کار و جمع کردن تمام معلمان در قالب ضمن خدمت، کار سختی است.

  فرصت‌های حوزه نیروی انسانی، «جوانان» و افراد «با تجربه» هستند

  رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در پاسخ به این پرسش که «در حوزه نیروی انسانی، وضعیت منطقه ۱۹ آموزش و پرورش تهران چگونه است؟»، خاطرنشان کرد: در حوزه نیروی انسانی دو بخش عمده را داریم که نیروهای «با تجربه» و «جوان» هستند.

  وی افزود: نیروهای با تجریه عمدتاً به دنبال آن هستند که به مناطق بالاتر نقل مکان کنند و این یک آسیب برای منطقه ۱۹ است، زیرا همه ساله تعدادی از این نیروها را ناخواسته از دست می‌دهیم و چاره‌ای نیست؛ همکار فرهنگی بیش از ۲۰ سال در این منطقه مشغول به فعالیت بوده و این موضوع حق او است.

  ورود ۷۰ معلم به مدارس منطقه ۱۹ از طریق دانشگاه فرهنگیان

  کوهستانی با اشاره به بخش دوم نیروی انسانی این منطقه که جوانان هستند، گفت: یک فرصت خیلی خوب هم در منطقه ۱۹ داریم که فرصت استفاده از نیروهای جوان و خلاق است که تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

  وی افزود: از طریق دانشگاه فرهنگیان بیش از ۷۰ نفر به مدارس آموزش و پرورش منطقه ۱۹ وارد شدند و سال‌های آینده هم این موضوع ادامه خواهد داشت و این فرصت برای یک پوست اندازی نیروی انسانی است و لذا آموزش نیروی انسانی به عنوان یک وظیفه محسوب می‌شود.

  آماده توزیع شیر رایگان در مدارس هستیم/ منطقه ۱۹ روی موج آسیب‌های اجتماعی است

  رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در پاسخ به این پرسش که «وضعیت توزیع شیر رایگان در مدارس منطقه چگونه است؟»، گفت: تمام اطلاعات مربوط به توزیع شیر وارد سامانه مربوط شده است و آماده‌ایم تا توزیع و در اختیار مدارس قرار گیرد.

  وی افزود: در منطقه ۱۹ آموزش و پرورش تهران یکی از اصلی‌‌ترین دغدغه‌ها، موضوع آسیب‌های اجتماعی است؛ روی موج آسیب‌های اجتماعی هستیم و مسائل و مشکلات فوق‌العاده جدی را در این منطقه شاهد هستیم.

  شناسایی و پایلوت ۲۰ مدرسه در حوزه آسیب‌های اجتماعی

  کوهستانی با بیان اینکه دانش‌آموزانی داریم که در حوزه آسیب‌های اجتماعی اذیت می‌شوند، عنوان کرد: این موضوع آرامش فرهنگی و اجتماعی را از دانش‌آموزان گرفته است. نخست باید بتوانیم با کمک اداره کل آموزش و پرورش تهران در این بخش فعالیت‌هایی را انجام دهیم. تاکنون بیش از ۲۰ مدرسه را در حوزه آسیب‌های اجتماعی پایلوت کردیم تا کمک‌هایی به آنها انجام شود.

  وی افزود: دوره‌های آموزشی را در این راستا برای دانش‌آموزان، معلمان و مجموعه کارکنان دوره اول و دوم متوسطه در نظر گرفته‌ایم تا از حوزه آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کنیم.

  آموزش و پرورش باید اولویت باشد

  رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در پاسخ به این پرسش که «وضعیت توزیع سرانه مدارس در این منطقه چگونه است؟»، تصریح کرد: همیشه این بحث را داشتیم که آیا بالاخره آموزش و پرورش اولویت است یا نیست؟ امروز باید با نگاه اولویتی و تکلیفی به آموزش و پرورش نگاه کنیم.

  کوهستانی تصریح کرد: اگر این نگاه باشد، سرانه درست می‌شود و نگاه‌ها هم اصلاح می‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.