• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » شکست مفتضحانه اتاق عملیات سعودی‌ در اریتره/ هلاکت ۴۵۰ مزدور در پاتک یمنی‌ها
  کد خبر : 1996738

  شکست مفتضحانه اتاق عملیات سعودی‌ در اریتره/ هلاکت ۴۵۰ مزدور در پاتک یمنی‌ها

  شکست مفتضحانه اتاق عملیات سعودی‌ در اریتره/ هلاکت ۴۵۰ مزدور در پاتک یمنی‌هاReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating: «طه حسام ابوطالب»، یکی از مسئولین اطلاعاتی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: بر اساس برآوردهای میدانی با رفتن اوباما و ورود ترامپ به کاخ سفید راهبردهای آمریکا در جنوب یمن…

  شکست مفتضحانه اتاق عملیات سعودی‌ در اریتره/ هلاکت ۴۵۰ مزدور در پاتک یمنی‌هاReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating:

  «طه حسام ابوطالب»، یکی از مسئولین اطلاعاتی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: بر اساس برآوردهای میدانی با رفتن اوباما و ورود ترامپ به کاخ سفید راهبردهای آمریکا در جنوب یمن تغییر کرده است.

  وی افزود: رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی بود که سیاست های میدانی او در منطقه پیشرفت نخواهد داشت و از همین رو برخی کارشناسان گمان می کردند که تجاوز عربستان علیه یمن در دوره ترامپ تضعیف یا متوقف می شود.

  این منبع یمنی ادامه داد: ترامپ تاکید داشت که عملیات های نظامی آمریکا در سایر کشورهای جهان را متوقف و بر کار خود در کشورش متمرکز می شود اما تنها یک هفته از آمدن مستاجر جدید کاخ سفید نگذشته بود که نقشه او برای یمن روشن شد و تمرکز شدید حملات دشمن سعودی-آمریکایی بر جنوب یمن و نقشه آنها برای جدا کردن جنوب یمن از شمال آن را شاهد هستیم.

  این مسئول اطلاعاتی یمن با تاکید بر ناکامی نقشه خصمانه عربستان و آمریکا برای جنوب یمن، افزود: انهدام ناوچه و سقوط بالگرد ائتلاف سعودی و تلفات جانی و تجهیزاتی سنگین در صفوف مزدوران ائتلاف سعودی تنها بخشی از پیامدهای حماقت ائتلاف سعودی برای پیشروی در استان تعز و تسلط بر تنگه راهبردی باب المندب بوده است.

  این مسئول یمنی تصریح کرد: در حال حاضر مساله مهم برای رژیم صهیونیستی جزایر تیران و صنافیر نیست بلکه این تنگه راهبردی باب المندب است که برای صهیونیست حائز اهمیت است.

  وی افزود: اتاق عملیات نبرد باب المندب در اریتره واقع شده که افسران و کارشناسانی اسرائیلی، سعودی و اماراتی در آن حضور داشته و این نبرد را مدیریت می کنند تا با هدیه کردن آن به رئیس جمهور جدید آمریکا سرنوشت شیخ نشین ها را رقم بزنند.

  ابوطالب گفت: نبردهای اخیر باب المندب با پیشروی محدود نیروهای متجاوز اماراتی و مزدوران هوادار ائتلاف سعودی از اهالی جنوب تا ساحل منطقه الحدید همراه بود اما این نیروها در پی پاتک نیروهای ارتش و کمیته های مردمی که با شلیک موشک بالستیک و سرنگونی یک بالگرد آپاچی عربستان همراه بود مجبور به عقب نشینی شدند بخصوص که قریب به ۴۵۰ نفر از مزدوران سعودی از جمله مزدورانی عرب و بیگانه در این نبرد به هلاکت رسیدند.

  مسئول یمنی تصریح کرد: شلیک اخیر موشک بالستیک رزمندگان یمنی به محل تجمع کمک های رسیده ائتلاف سعودی برای مزدورانشان در باب المندب ضربه ای راهبردی بود که خسارت سنگینی به زرادخانه تسلیحاتی مزدوران سعودی وارد کرد به گونه ای که صفوف آنها را که در حال پیشروی در نوار ساحلی غرب یمن بودند، کاملا به هم ریخت.

  در همین حال «منصور منسوب»، یکی از فرماندهان نظامی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا نیز اظهار داشت: از ۲ ماه پیش تاکنون دشمن سعودی با تجهیزات نظامی سنگین و به خدمت گرفتن هزاران تروریست از داعش، القاعده و شبه نظامیان منصور هادی و همچنین پشتیبانی نیروی هوایی و همچنین ناوهای جنگی خود و استفاده از سلاح های ممنوعه برای تسلط بر مناطق جنوبی یمن و بخصوص تنگه باب المندب تلاش می کند که به نتیجه نرسیده است.

  وی افزود: وجود اتاق عملیات باب المندب در اریتره و جیبوتی و حمایت های بین المللی و حضور کارشناسان نظامی اسرائیلی، آمریکایی و فرانسوی در آنجا به نفع ائتلاف سعودی تمام نشده و تاکنون شاهد کار مثبتی در عملیات نظامی ائتلاف نبودیم.

  فرمانده یمنی گفت: با وجود همه آمادگی های بزرگی که ائتلاف سعودی برای نبرد باب المندب انجام داد اما چیزی جز شکست رهاورد این عملیات نبوده است و صدها نفر از مزدوران سعودی از جمله سرکرده های عملیات نظامی میدانی باب المندب به هلاکت رسیده و ده ها خودروی زرهی آنها در سواحل غربی یمن منهدم شده است.

  منسوب گفت: شکست ائتلاف سعودی در تشدید حملات خود در سواحل غربی موجب شد که بوق های رسانه ای وابسته به آن از سر سرگردانی مدعی پیروزی های خیالی شوند تا از یک سو روحیه مزدوران سعودی را بالا برده و از سوی دیگر بر شکست ها و خسارات سنگینشان سرپوش گذارند در حالی که ده ها بار تلاش روزانه آنها برای پیشروی در سواحل غربی با شکست همراه بوده و نتوانستند معادلات نظامی میدانی را تغییر بدهند.

  وی نبرد ائتلاف سعودی برای سیطره بر باب المندب را در وهله نخست برای خدمت به منافع دشمن صهیونیستی دانست و گفت: نبرد باب المندب آینده منطقه و جهان را تعیین کرده و موازنه های قدرت های بین المللی را متحول خواهد کرد.

  فرمانده یمنی گفت: یمنی ها با مقاومت اسطوره ای خود و به نیابت از ملت های منطقه با مبارزات دلاورمردانه خود در نبرد کرامت، آینده جدیدی برای ملت های منطقه رقم می زنند.
  منسوب گفت: اصرار دشمن سعودی بر اشغال ساحل غربی یمن به رغم تلفات سنگینی که متحمل شده نشان می دهد که آنها می خواهند هر طور شده با به خطر انداختن جان شمار زیادی از نیروهای خود ناکامی های دو سال اخیر در یمن را در باب المندب جبران کنند.

  فرمانده یمنی گفت: تشدید حملات عربستان علیه یمن در پی پیروزی ترامپ خواسته آمریکا و اسرائیل است و خون مزدوران سعودی هیچ بهایی برای کشورهای متجاوز علیه یمن ندارد.

  وی در خصوص انهدام ناوچه سعودی در سواحل غربی یمن توسط یگان موشکی ارتش و کمیته های انقلابی یمن نیز گفت: ما اجازه نمی دهیم سواحل یمن و آب های منطقه ای و تنگه باب المندب و جزایر یمنی جولانگاه ناوهای جنگی ائتلاف سعودی باشد که یمن و مردم تحت محاصره آن را بمباران می کند و ورود به این مناطق برای هر ارتش اجنبی ممنوع است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.