• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۸۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی باید در اختیار بخش تعاونی و خصوصی باشد/ شهرک‌های صنعتی به تعاونی‌ها واگذار شود
  کد خبر : 1996714

  ۸۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی باید در اختیار بخش تعاونی و خصوصی باشد/ شهرک‌های صنعتی به تعاونی‌ها واگذار شود

  ۸۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی باید در اختیار بخش تعاونی و خصوصی باشد/ شهرک‌های صنعتی به تعاونی‌ها واگذار شودReviewed by on Feb 1Rating: سید حمید کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در بخش کشاورزی با هدف افزایش بهره‌وری در تولید، کنترل منابع آب و فعالیت‌های خرد و…

  ۸۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی باید در اختیار بخش تعاونی و خصوصی باشد/ شهرک‌های صنعتی به تعاونی‌ها واگذار شودReviewed by on Feb 1Rating:

  سید حمید کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در بخش کشاورزی با هدف افزایش بهره‌وری در تولید، کنترل منابع آب و فعالیت‌های خرد و کوچک ظرفیت بسیار خوبی دارد، اظهارداشت: تعاونی‌های گندم‌کاران، تولیدکنندگان علوفه، و سایر شاخه‌های فعالیت‌شان از نظر مدیریت نظام تولید و تأمین نیاز ظرفیت بسیار بالایی دارد.

  وی افزود: مدیریت برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی و همچنین نحوه مدیریت منابع آب می‌تواند در اختیار بخش تعاون قرار گیرد؛ علاوه بر این شهرک‌های صنعتی با هدف کاهش هزینه‌های دولت و افزایش بهره‌وری در این بخش می‌تواند توسط تعاونی‌ها اداره شود که سود و زیان آنان توسط اعضا مدیریت شود.

  کلانتری توسعه تعاونی‌های روستایی، اجرای طرح‌های هادی، آب و فاضلاب، راهسازی از دیگر فعالیت‌هایی است که امکان مدیریت آن توسط تعاونی‌ها وجود دارد. بنابراین مجموعه این فعالیت‌ها نشان می‌دهد که تعاونی‌ها هم به لحاظ هزینه کمتر و هم افزایش کیفیت اشتغال برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان نقش اثرگذاری دارد.

  معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نشست اهالی بخش تعاون با علی ربیعی نیز گفت: هرچندماه یک بار نشست‌های نوبتی با حضور اتحادیه‌های سراسری تعاونی و تعاونی‌های بزرگ و اتاق‌های تعاون برگزار می‌شود که از بانک‌ها و صندوق‌ها برای پیگیری مشکلات این بخش دعوت می‌شود.

  وی در پیشنهادی به تعاونی‌ها گفت: در راستای مردمی‌کردن اقتصاد و ایجاد ظرفیت‌های جدید برای اشتغال تعاونی‌هایی برای تأمین نیاز تشکیل شود که نیاز بخش تعاون به جای شرکت‌های کوچک از تعاونی‌های بزرگ تامین شود که هم به لحاظ اقتصادی به صرفه خواهد بود و هم منجر به گردش مالی بیشتر در بخش می‌شود.

  وی با اشاره به ظرفیت‌های دیگر تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند به بخش تعاون انجام شود و مشارکت آنان را در طرح‌های غیردولتی افزایش دهد.

  کلانتری با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای بخش تعاون یک ضرورت به حساب می‌آید، گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی باید به بخش تعاونی و خصوصی اختصاص داده شود باید سهم ریالی این بخش نسبت به گذشته افزایش یابد.

  وی گفت: نیاز ارزی تعاونی‌ها نسبت به بخش خصوصی کمتر است و از این جهت درخواست داریم تا سهم ریالی تعاونی‌ها از منابع صندوق توسعه ملی افزایش پیدا کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.