• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رسیدگی به بیش از ۲ هزار پرونده در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان
  کد خبر : 1996575

  رسیدگی به بیش از ۲ هزار پرونده در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان

  رسیدگی به بیش از ۲ هزار پرونده در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستانReviewed by on Feb 1Rating: مهرداد جهاندیده امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: با توجه به ضرورت مهارت آموزی نسل جوان استان برای ورود به بازار کار، از ابتدای سال آینده با تعاملی…

  رسیدگی به بیش از ۲ هزار پرونده در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستانReviewed by on Feb 1Rating:

  مهرداد جهاندیده امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: با توجه به ضرورت مهارت آموزی نسل جوان استان برای ورود به بازار کار، از ابتدای سال آینده با تعاملی که با دانشگاه‌های استان و اداره کل فنی و حرفه ای شکل گرفته است، برای دانشجویان سراسر استان در حین تحصیل برنامه‌های مهارت آموزی و آشنایی با مبانی و مفاهیم کار پیش بینی شده است.

  وی با بیان اینکه مهارت ورزی، حلقه مفقوده در حوزه اشتغال است و نیروی کار ماهر در استان یک ضرورت به شمار می‌رود، از اجرای طرح های دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری استان خبر داد و گفت: برای اولین بار در استان از طریق حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان، بدنبال تقویت اقتصاد تعاونی هستیم.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: افرادی که متقاضی ایجاد شغل برای خود و دیگران باشند، می‌توانند با ارائه درخواست به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل سکونت خود مراجعه و از تسهیلات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار، بهره مند شوند.

  جهاندیده، صیانت از حقوق کارگران را یکی از رسالت‌های خطیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: معاونت روابط کار این اداره کل بعنوان ابزار قانونی رسیدگی به مناقشات کارگری و کارفرمایی، در ده ماهه سال جاری، بیش از ۲ هزار پرونده را در ۱۲ هیئت تشخیص و ۶ هیئت حل اختلاف، رسیدگی و به صدور رای رسانده اند.

  وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات بیمه ای به مردم، یک خدمت ارزشمند و افتخار برای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می‌رود گفت: هم اکنون در استان ۱۸۳ هزار نفر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی  500 هزار نفر بیمه شده بیمه سلامت هستند.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن ۲۸ هزار خانوار، توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این بیمه خدماتی را در خصوص بازنشستگی، ازکار افتادگی و فوت به جامعه هدف خود ارائه می‌کند، با تعامل صورت گرفته با سازمان بیمه سلامت، این افراد نیز بیمه درمان خود را تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

  جهاندیده با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۳۳۷ تعاونی در سطح استان گفت: برخی تعاونی‌هایی هم که بصورت نیمه تعطیل و یا تعطیل قرار دارند، در قابل برنامه‌های راهبردی هفت گانه بخش تعاون، در صدد احیا آن هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.