• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی , سیاسی » اوضاع وخیم معیشتی و اقتصادی میلیون‌ها یمنی؛ فاجعه انسانی در راه است
  کد خبر : 1996512

  اوضاع وخیم معیشتی و اقتصادی میلیون‌ها یمنی؛ فاجعه انسانی در راه است

  اوضاع وخیم معیشتی و اقتصادی میلیون‌ها یمنی؛ فاجعه انسانی در راه استReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating: «عارف الطاهر»، کارشناس اقتصادی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص مشکلات اقتصادی که تجاوز عربستان و هم پیمانانش به یمن برای این کشور به بار آورده اظهار داشت: مردم یمن با نبود دارو و…

  اوضاع وخیم معیشتی و اقتصادی میلیون‌ها یمنی؛ فاجعه انسانی در راه استReviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating:

  «عارف الطاهر»، کارشناس اقتصادی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص مشکلات اقتصادی که تجاوز عربستان و هم پیمانانش به یمن برای این کشور به بار آورده اظهار داشت: مردم یمن با نبود دارو و کمبود آذوقه روبرو هستند و اگر طرف های ذیربط همچون سازمان ملل کاری نکنند فاجعه ای به وقوع خواهد پیوست.

  وی افزود: توقف کمک رسانی ها به یمن مساله گرسنگی را بین شهروندان یمنی تشدید کرده و این ائتلاف سعودی و شبه نظامیان هستند که عامل اصلی گرسنگی در یمن شمرده می شوند.

  الطاهر گفت: شهروندان در مناطقی که تحت سیطره کمیته های انقلابی یمن است با قحطی و گرسنگی مواجهند و محاصره این مناطق محاصره سعودی-آمریکایی علیه مردم بی گناه است.

  کارشناس اقتصادی یمن گفت: کشوری که با جنگ روبروست لاجرم از لحاظ اقتصادی عقب مانده می شود و این مساله ای طبیعی است به گونه ای که بخش زیادی از منابع دولت صرف جنگ و پیامدهای آن می شود، از همین رو بودجه کلی برای تامین مایحتاج ضروری شهروندان یمنی و طرح های توسعه و رفاه اجتماعی و دیگر فعالیت های تحت نظارت دولت کم شده است.

  وی افزود: انتقال بانک مرکزی یمن به عدن تنها حلقه ای از سلسله توطئه های هدفمند برای ضربه زدن به اقتصاد یمن و مبارزه با ملت یمن در قوت و معیشت روزانه آنها بود که پلیدترین اقدام علیه ملت یمن در طول تاریخ آن شمرده می شود.

  الطاهر گفت: ائتلاف سعودی در پی شکست مفتضحانه نظامی علیه یمن محاصره ظالمانه و فراگیر دریایی، زمینی و هوایی علیه این کشور تحمیل کرد تا از این طریق مردم را به زانو درآورده و اراده مقاومت آنها را در هم شکند.

  وی ادامه داد: تحریم های همه جانبه و توقف کامل عواید نفتی که ۷۰ درصد بودجه کشور را تامین می کرد موجب کم شدن تولید انرژی برق و کمبود سوخت در کشور و در نتیجه بسته شدن بسیاری از کارخانه های کوچک و بزرگ شده است به گونه ای که به صدها هزار نفر خسارت زده و بسیاری از شرکت های خارجی و نهادهای بین المللی هم کار خود را تعلیق و کارکنان و سرمایه های خود را از یمن بیرون بردند.

  کارشناس اقتصادی یمن متوسل شدن دشمن سعودی به استفاده از اهرم فشار اقتصادی به عنوان ابزار دیگر جنگ علیه یمن را محکوم کرد و گفت: امروز بیماران زیادی در یمن به دلیل اینکه دارو به دستشان نمی رسد و قادر به سفر به خارج از کشور نیستند، مظلومانه جان می دهند.

  الطاهر گفت: مزدوران هوادار منصور هادی نیز تحت عناوین مقاومت و تلاش برای بازگرداندن مشروعیت منابع دولت یمن را چپاول می کنند که همین امر موجب نابودی خزانه بانک مرکزی و ذخیره پولی این کشور شده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، حمله همه جانبه عربستان به همراه ائتلافش به یمن در ماه مارس ۲۰۱۵ (ششم فروردین ۹۴) برای حمایت از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن آغاز شد که تاکنون نتیجه ای جز ویرانی تاسیسات زیر بنایی و اماکن غیرنظامی یمن و کشته یا زخمی شدن هزاران تن نداشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.