• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » رئیس جمهوری برای تمام فصول!
  کد خبر : 1996506

  رئیس جمهوری برای تمام فصول!

  رئیس جمهوری برای تمام فصول!Reviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating: روزنامه آفرینش نوشت: مخالفت ها با فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور‌آمریکا همچنان ادامه دارد و در شهرهای بزرگ ایالات متحده از جمله نیویورک صدها هزار نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی ترامپ به نشانه اعتراض به خیابان ها آمدند. همچنین در بسیاری از ایالات آمریکا،…

  رئیس جمهوری برای تمام فصول!Reviewed by Aryan♥ on Feb 1Rating:

  روزنامه آفرینش نوشت:

  مخالفت ها با فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور‌آمریکا همچنان ادامه دارد و در شهرهای بزرگ ایالات متحده از جمله نیویورک صدها هزار نفر از مخالفان سیاست های مهاجرتی ترامپ به نشانه اعتراض به خیابان ها آمدند. همچنین در بسیاری از ایالات آمریکا، دادگاه ها با شکایت های مکرردرباره فرمان اجرایی اخیر ترامپ مواجه شده‌اند و در بسیاری از موارد با صدور احکامی، مواردی از این فرمان اجرایی را نقض کرده اند.

  بسیاری از مهاجرین در کشورهای مختلف جهان دچار سردرگمی شده‌اند و ازآنها خواسته شده تا به کشورشان بازگردند. تعداد بسیاری از مسافران در فرودگاه‌های مختلف گیرکرده‌اند و دچارمشکلات مختلف برای رسیدن به آمریکا و امورات زندگی خود دارند. پناهجویان، فعالان تجاری، دانشجویان، هنرمندان، و بسیاری از اقشار مردم نسبت به اقدام ترامپ معترضند و این رفتار را مصداق تبعیض و نقض حقوق خود می دانند.

  از سوی دیگر چینش کابینه ترامپ به گونه‌ای است که جدای از مردم آمریکا بسیاری از دولتمردان کشورهای دنیا را نیز نگران کرده است. حضور ثروتمندان و فعالان تجاری و یا ژنرال‌های جنگ طلب در تشکیل کابینه و سپردن امور بزرگترین قدرت نظامی و اقتصادی دنیا، بسیار تامل برانگیز است.

  به هرترتیب آمریکا ابرقدرتی است که تمام تصمیمات و عملکردهای آن بر روند امورات دیگر کشورهای جهان تاثیر گذار خواهد بود. امروز از ورود مسافران و مهاجران ممانعت کرده‌اند، فردا ممکن است گرین کارتی‌ها و افراد دوتابعیتی را از آمریکا بیرون کنند! امروز ترامپ از اقتصاد آمریکایی و کالای داخلی حمایت می‌کند و فردا ممکن است روند صادرات و واردات در جهان را متحول سازد.

  کمتر از ۱۰ روز از خروج اوباما از کاخ سفید می‌گذرد و هنوز ترامپ پا به عرصه انرژی، مبادلات نظامی، بحران‌های امنیتی، تروریسم و بسیاری از مسائل مطرح درجهان نگذاشته است. هرگونه تصمیمات خلق الساعه وی همچون نارضایتی به وجود آمده برای ورود به آمریکا، می‌تواند وضعیت و ثبات جهان را برهم بزند. نگرانی مضاعف اینجاست که درون جامعه آمریکا نیز تاکنون چنین مخالفت و نفرتی از هیچ رئیس جمهوری وجود نداشته است. ضمن اینکه ترامپ شخصیتی خودمحور و خودشیفته شناخته شده و تاکنون نرمشی نسبت به تصمیمات خود نشان نداده‌ است.نمونه این خودمحوری را می‌توان در برکناری سرپرست دادگستری ایالات متحده مشاهده کرد که ترامپ وی را با یک خط جمله توئیتری برکنار کرد!.

  این نگرانی‌ها برای ما باید بیش از دیگرکشورها باشد، چرا که در دولت ترامپ سرمایه داران یهودی وابسته به لابی صهیونیست قدرت فراوانی دارند و رابطه آنها با اعراب و اسرائیل نیز بسیارمساعد است. شاید آنها که مخالف سیاست‌های اوباما و حمایتش از برجام بودند، فکر می‌کردند با آمدن ترامپ و مخالفت آن با برجام همه چیز خیلی راحت به حالت دوران تحریم‌ها باز می‌گردد و فضا برای تحقق خواسته‌ها و اهداف سیاسی و مالی آنها فراهم خواهد شد.

  امروز باید اقرار کرد که خطر ترامپ بسیار جدی تر از آن چیزی است که پیش‌بینی می‌شد. طرح این موضوع ایجاد هراس و یا بزرگ ‌نمایی از قدرت آمریکا نیست، بلکه به سبب ناپخته بودن و عدم آشنایی ترامپ با سیاست‌های مدیریت جهانی، باید از اقدامات غافل گیر کننده آن نگران بود.

  اما باید خیلی واقع گرایانه به شرایط موجود نگریست. درحال حاضر ما باید به فکرسیاست‌های پیشگیرانه در مقابل اقدامات ضدایرانی ترامپ باشیم. گزافه نیست اگر برجام را سپری مناسب برای درامان ماندن از خصومت‌های ترامپی بدانیم. به هرحال برجام سند و توافقی بین المللی است که در آن تعامل ایران و غرب و ارتقای سطح ارتباطات تجاری پیش بینی شده است.

  برجام می‌تواند به سبب داشتن تعهدات حقوقی میان ایران و ۵ قدرت بزرگ دنیا، فضایی را ایجاد کند که مانع از اقدامات غیراصولی آمریکا در مواجه با کشورمان گردد. البته براین امر واقفیم که سیاست‌های خودسرانه و تهدیدآمیز آمریکا مانع از همکاری دیگر کشورهای دنیا خواهد شد، اما تا‌آنجا که ممکن است باید تعاملات و پیوستگی‌های سیاسی و اقتصادی خود با غرب را افزایش دهیم تا هزینه ایجاد فضایی همچون دوران تحریم‌ها برای آمریکا بالا برود.

  باید پذیرفت که طی چهار سال آینده باید شاهد سیاست‌های سختگیرانه برعلیه کشورمان باشیم. چراکه خوب یا بد، ترامپ تا چهارسال دیگر رئیس جمهور آمریکا خواهد بود و سیاست‌ها و تصمیمات وی برای تمام مخالفان و موافقان داخلی و خارجی وی لازم الاجراست. قدرمسلم این ماهستیم که باید از یکسو بنیه داخلی را درمقابل فشارهای خارجی ارتقا بخشیم و از سوی دیگر با تقویت سپرتعاملات چند جانبه همچون برجام، مانع از بازگشت به دوران تحریم‌ها شویم و با اقدامات این چنینی مبارزه کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.