• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » درختانی که قربانی نابخردی سودجویان می‌شوند/ قطع درخت به بهانه هرس
  کد خبر : 1996187

  درختانی که قربانی نابخردی سودجویان می‌شوند/ قطع درخت به بهانه هرس

  درختانی که قربانی نابخردی سودجویان می‌شوند/ قطع درخت به بهانه هرسReviewed by on Jan 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز،  هر از چندگاهی قطع بی رویه درختان به بهانه های مختلف در شهرستان سرپل ذهاب موجب نگرانی دوستداران طبیعت و مخدوش شدن فضای…

  درختانی که قربانی نابخردی سودجویان می‌شوند/ قطع درخت به بهانه هرسReviewed by on Jan 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز،  هر از چندگاهی قطع بی رویه درختان به بهانه های مختلف در شهرستان سرپل ذهاب موجب نگرانی دوستداران طبیعت و مخدوش شدن فضای سبز شهرمی شود.

   

  بی شک یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان حفظ فضای سبز موجود است، اما هر از چند گاهی خبرهایی مبنی بر قطع بی رویه درختان سوژه این پایگاه خبری می شود و قطعا در این میان پیگیری متولیان فضای سبز سرپل ذهاب، مردم را نسبت به برخورد قاطع مسئولان امیدوار می کند.

   

  جمعی از دوستداران طبیعت با ابراز نگرانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: برخی افراد سودجو به بهانه های مختلف در حاشیه جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین اقدام به قطع بی رویه درختان کرده اند و چهره شهررا نازیبا ساختند.

    

   

  سهرابی درادامه افزود: با توجه به اینکه سرپل ذهاب یک شهرستان مرزی به شمار می رود ،هر از چند گاهی گرد وغبار بسیاری فضای شهر را طاقت فرسا می سازد و در این میان درختان سبز و قامت کشیده در برابر آلودگی هوا می تواند از جلوگیری آسیب های جدی به سلامت شهروندان جلوگیری کند.

   

  رضایی اذعان داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز در شهرها و روستاها و تلاش مسئولان برای ایجاد فضای سبز، قطع درختان در حاشیه جاده سرپل ذهاب امری نامعقول است پس بنابراین در برابر اقدام نسنجیده این افراد خاطی توجه و پیگیری مسئولین بیش از پیش را نیزمی طلبد.

   

  به همین منظور خبرنگار ما به سراغ فرماندارسرپل ذهاب رفت و علت این امر را جویا شد:

   

  جهانبخش حیدری در گفتگو با خبرنگار ما درختان و فضای سبز شهر را سرمایه اصلی محیط زیست خواند و اظهار داشت: حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها باید در اولویت کار تمام دستگاه های ذیربط و مردم دوستدار طبیعت قرار گیرد.

   

  وی افزود: برخورد با عواملین قطع بی رویه اشجاردر حاشیه جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین در دستور کار قرار گرفته است و در خصوص پیگیری این اقدام از سوی فرد خاطی با اداره منابع طبیعی شهرستان مکاتباتی صورت گرفته است که امید است با شناسایی عوامل موجود برخورد قاطع صورت گیرد.

   

  در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: درختان حاشیه جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین خارج از محدوده منابع طبیعی می باشد و در این میان قطع بی رویه اشجار به حیطه کاری شهرداری مربوط می شود و نهاد منابع طبیعی هیچ گونه مسئولیتی دربرابر قطع درختان این محدوده ندارد.

   

  سلمان دارابی افزود: اداره منابع طبیعی هیچ گونه دخل و تصرف واعلام نظری نمی تواند برای درختان این محدوده داشته باشد

  .

   

  خبرنگار سایت خبری بازی دراز بنا به رسالت کاری خود و پیگیری وقایع و حوادث شهرستان به سراغ شهردار سرپل ذهاب رفت و موضوع را پیگیر شد:

   

  علیرضا قطره ای در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: باتوجه به بروز باد شدید و جلوگیری از حوادث احتمالی در ماه گذشته مجوز هرس و انتقال شاخه های درختان حاشیه جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین صادرشد و پیمانکاری که از سوی اداره راه و ترابری مشخص شده بود فعالیت خود را با نظارت شهرداری آغاز کرد.

   

  وی افزود: در طی قطع این اشجار تذکراتی مبنی بر هرس و قطع استاندارد به پیمانکار مربوطه صورت گرفته است و وی ملزم شد که شاخه و برگ های هرس شده درختان را انتقال و محدوده را پاکسازی کند.

   

  شهردار سرپل ذهاب آتش سوزی شاخ و برگهای این درختان اقدامی نامعقول از سوی پیمانکار دانست و افزود: پیگیری این موضوع خارج از حوزه شهرداری می باشد لذا اداره راه و شهرسازی شهرستان سرپل ذهاب باید پاسخگو باشد.

   

  رئیس اداره راه و شهرسازی سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه مالکیت محدوده این درختان مشخص نیست جهت جلوگیری ازحوادث احتمالی در محدوده جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین هرس  درختان از سوی این اداره به پیمانکار سپرده شده است.

   

  حمید رضا مرادی مطلق هرس بی رویه درختان و حریق این شاخه و برگ ها را قصور پیمانکار دانست و افزود: به جهت سهولت کارو سهل انگاری پیمانکارانتقال شاخ و برگها بصورت درست و مناسب صورت نگرفته است و در این میان پیمانکار اقدام به آتش سوزی ریشه درختان و شاخ و برگهای هرس شده کرده است که متاسفانه این اقدام مخدوش شدن چهره فضای سبز این محدوده را در پی داشته است.

   

   

  در ادامه رئیس اداره محیط زیست سرپل ذهاب اظهار داشت: به منظور حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت و یا نابود کردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه ها، پارکها، بوستانها، باغات و نیز در محدوده و حریم شهرها بر عهده شهرداری می باشد. 

   

   

  شهرام مظفری زاده افزود:هرس درختان در محدوده جاده سرپل ذهاب به قصرشیرین توسط پیمانکار اقدامی نابخردانه و بی رویه بوده است و با توجه به قطع اشجار در حریم شهر، شهرداری موظف است در این راستا پیگیری های  لازم را بعمل آورد.

   

  وی بیان داشت: در پی آتش سوزی شاخه و برگ های درختان هرس شده توسط پیمانکار و ضرر و زیان به ریشه های درختان این محدوده، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به محل اعزام شدند و توسط این ماموران اطفای حریق صورت گرفت و از ادامه حریق جلوگیری بعمل آمد.

   

   

  ایشان تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در محیط زیست سرپل ذهاب باید تلاش شود این شهرستان به شهر سبز تبدیل شود و در راستای گسترش و حفظ منابع سبز مسئولین امر همکاری و تعامل لازم را به کار گیرند.

   

   

  لازم به ذکر است با توجه به رسالت کاری پایگاه خبری بازی دراز در راستای رفع دغدغه های مردم و پیگیری های لازم، امید است شهروندان همچنان مشکلات زیست محیطی خود را با ما در میان بگذارند تا متولیان امر در جهت رفع آن پا به میدان بگذارند و برای داشتن شهری زیبا از هیچ تلاشی دریغ نشود.

   

   

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰تن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.