• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نگاه اعتقادی و ایدئولوژیک امام خمینی(ره) به استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های آمریکا
  کد خبر : 1996146

  نگاه اعتقادی و ایدئولوژیک امام خمینی(ره) به استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های آمریکا

  نگاه اعتقادی و ایدئولوژیک امام خمینی(ره) به استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های آمریکاReviewed by on Jan 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از   آرمان کرمان ؛ حضرت امام (ره) در طول مبارزه و حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام اسلامی که…

  نگاه اعتقادی و ایدئولوژیک امام خمینی(ره) به استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های آمریکاReviewed by on Jan 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از   آرمان کرمان ؛ حضرت امام (ره) در طول مبارزه و حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام اسلامی که نظام استکبار جهانی به‌طور تمام‌قد در برابر نهضت اسلامی ملت ایران قرار گرفت ، آن را بزرگ‌ترین تهدید قلمداد کرده و ابعاد و شاخصه‌های دکترین استکبارستیزی را تبیین کردند.

   

  اندیشه ظلم ستیزی حضرت امام(س) که برخاسته از تفکر دینی و باور ناب مذهبی ایشان بود، از یک سو با طرح پدیده ظلم ستیزی به عنوان تکلیف دینی، موجب شد که این تفکر با غیرت دینی امت اسلامی گره خورده و برای همیشه به عنوان یکی از الزامات و تکالیف دینی نقش آفرین گردد و از سوی دیگر، روحیه مبارزه با ظلم و قدرتهای استکباری را در عمق جان توده های تحت ستم کاشته و بدین سان، زمینه خیزش و جنبشهای رهایی بخش و ضد استعماری را بیش از بیش فراهم  سازد. مواجهه و رویارویی جدی و همه جانبه حضرت امام با دنیای استکباری و بویژه ابرقدرت آمریکا، در ابعاد نظری و عملی، تاثیرات خاص و عمیقی را در جهان و بویژه جنبشهای اسلامی از خود به جای گذاشت. اگر تا قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، رویارویی با دنیای استکباری و ایستادگی در برابر غرب و آمریکا، تنها یک آرمان و ذهنیت دور از واقعیت تلقی می شد.

   

  سید محمد صادق کوشکی استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص استکبار ستیزی حضرت امام  و نگاه ایشان به غرب و به ویژه آمریکا اظهار کرد:آنچه که تحت عنوان استکبار ستیزی در انقلاب اسلامی  و به روایت از حضرت امام  خمینی (ره) یاد می شود  یکی از مفاهیم اصلی  و جوهره انقلاب اسلامی است.

   

  این استاد دانشگاه در ادامه تشریح کرد:انقلاب اسلامی، انقلابی ظلم ستیز است انقلابی است که  میخواهد به یاری مظلومان بشتابد و با ظالمان  مقابله کند و تفاوت ندارد که در ایران و یا عرصه جهانی باشد در هر صورت آن را ترویج و تبلیغ کند و زمانی که قرار است که با ظالم مبارزه شود در اینجا بحث طرف ظالم پیش می آید.

   

  کوشکی ابراز کرد:در روزگار ما جهان صنعتی غرب به رهبری آمریکا در طول بیش از سیصد سال گذشته با بهره کشی از ملت های مظلوم و مستضعف جهان خودش را به رفاه، ثروت و قدرت برساند .

   

  این استاد دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد:اگر در گذشته انگلستان جایگاه رهبری داشت، به دلیل روحیه استکباری آن کشور بوده است ، در روزگار ما آمریکا  نیز چنین نقشی را دارد و به دلیل نگاه اعتقادی و ایدئولوژیک بوده است که حضرت امام خمینی (ره) به  استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی های آمریکا پرداختند و با این نگاه آن را به عنوان یکی از اصول انقلاب قرار دادند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.