• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » ایران؛ هفتمین قدرت بزرگ جهان/ سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجام
  کد خبر : 1996094

  ایران؛ هفتمین قدرت بزرگ جهان/ سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجام

  ایران؛ هفتمین قدرت بزرگ جهان/ سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجامReviewed by Aryan♥ on Jan 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از ناب نیوز؛ سیدرضا صدرالحسینی در همایش عماران ولایت فدائیان انقلاب بااشاره تحول بزرگ بیداری اسلامی در منطقه گفت:…

  ایران؛ هفتمین قدرت بزرگ جهان/ سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجامReviewed by Aryan♥ on Jan 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از ناب نیوز؛ سیدرضا صدرالحسینی در همایش عماران ولایت فدائیان انقلاب بااشاره تحول بزرگ بیداری اسلامی در منطقه گفت: پس از وقوع بیداری اسلامی که به صورت دومینو همه سلاطین و رؤسای جمهور وابسته به نظام سلطه سرنگون شدند یا در حال سرنگونی بودند، نظام سلطه واستکبار جهانی بدل این بیداری اسلامی را در سرزمین های اسلامی در ابعاد نرم افزاری وسخت افزاری طراحی کرد.

  مطرح شدن بهار عربی در نوشته های روشنفکران غرب زده برای به فراموشی سپردن بیداری اسلامی است

  کارشناس ارشد مسائل سیاسی منطقه با اشاره به مطرح شدن بهار عربی به عنوان بدل بیداری اسلامی در بعد نرم افزاری عنوان کرد: بسیاری از کسانی که مطالباتی دارند، متوجه هستند وقتی گفته می شود بهار عربی ذهن ها به سمت اتفاقات فروپاشی جماهیر شوروی می رود؛ یعنی انتهای این اتفاق به نفع نظام استعماری آمریکاست و اینگونه القا می کند که مردم منطقه به بیداری اسلامی امیدوار نباشند چرا که در نهایت مجبور هستید به نقطه ای برگردید که قذافی، بن علی و مبارک بود.

  وی با بیان اینکه هنوز برخی روشنفکران غرب زده ما در نوشته های خود موضوع بهار عربی را مطرح می کنند، ابراز کرد: این یک جعل لغت بود تا بیداری اسلامی که جنبشی ۲۰۰ ساله بود و در مناطق مسلمان نشین رخ داده، به فراموشی سپرده شود و نهادینه نشود؛ لذا بر اساس این قضیه گفتند چرا فروپاشی ها و اختلالات اداره جامعه فقط در کشورهای طرفدار ما باشد؟ بنابراین برای سه کشور ایران عراق و سوریه برنامه ریزی کردند.

  وی تصریح کرد: برای اولین بار بعد از فرو خفتن فتنه ۸۸ برای سالگرد فتنه اعلام حضور کردند تا کلید اصلی را در تهران زده و آرام آرام به سایر استان ها گرایش دهند؛ در قالب موضوع بهار عربی و بیداری اسلامی به دنبال این موضوع بودند اما چندساعت بیشتر طول نکشید که فتنه گری جدید جمع شد.

  معامله مدیریتی نوری مالکی برای به تاخیر انداختن براندازی نظام شیعه

  صدرالحسینی با اشاره به اینکه در سناریوی بعدی آنها بلافاصله به سراغ عراق رفتند، اظهار داشت: در آن مقطع نوری مالکی نخست وزیر عراق بود که فردی شیعه، از دوستان انقلاب اسلامی، مقتدر و با مدیریت بود؛ اینگونه القا کردند که نوری مالکی به دنبال حاکم کردن شیعه در عراق است تا اهل تسنن را به گوشه براند و اجازه مسئولیتی به انها ندهد.

  وی افزود: بنابراین در برخی استان های عراق که امروز درگیر داعش هستند مانند دیاله، موصل و … که ۸۰ درصد آنها اهل تسنن هستند، تظاهراتی آغاز کردند که حدود ۶ یا ۸ ماه طول کشید بااین فکر که شیعه به دنبال کنار گذاشتن سنی ها و فراهم کردن زمینه فعالیت همه جانبه جمهوری اسلامی را در کشورعراق است لذا نوری مالکی مجبور شد برای اینکه هدف نهایی بهار عربی غربی ها یعنی براندازی نظام شیعه صورت نگیرد، یک معامله مدیریتی انجام دهد.

  این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: نوری مالکی بخشی از فرماندهان مناطق سنی نشین را از کسانی انتخاب کرد که قبول نداشت؛ با رؤسای قبایل صحبت کرد، آنها افرادی را معرفی نموده و نوری مالکی حکم داد؛ مجبور شد برخی از بخشداران، فرمانداران و استانداران را از افرادی قرار دهد که خود قبول نداشت بنابراین وقتی ۳ سال پیش داعش به عراق حمله کرد، بسیاری از افراد انتقاد کردند که نوری مالکی مدیریت ندارد و فرماندهی را به افرادی واگذار کرده که هیچ مقاومتی ندارند و موج ضدنوری مالکی ایجاد شد.

  وی یادآور شد: اما واقعیت این بود که نوری مالکی برای به تاخیر انداختن براندازی نظام نوپای شیعه در عراق، مجبور شد برخی درخواست های طوایف مختلف در عراق را بپذیرد و این موجب شد سه سال پیش وقتی داعش آمد، موج ضدحکومت شیعه عراق در ایران و کشورهای دیگر به وجود آید.

  ردپای وهابیت در ایجاد تحرکات در اولیه سوریه

  صدرالحسینی ادامه داد: پس از عراق سراغ سوریه رفتند؛ بخش قابل توجهی از اداره مساجد سوریه شامل متولیان و چاپ قرآن در مراکز وهابیت بودند یعنی از حدود ۲۰ سال پیش وهابیت تمام یا بخشی از هزینه مساجد را کمک می کرد، طلبه های مدارس وهابیت را اعزام می کرد و در بزنگاه آنها را به کار می گرفت لذا بخش عمده ای از اتفاقاتی که در سوریه برای براندازی نظام سیاسی آن رخ داد در مساجد بود که مسائل فرهنگی توسط طلبه های آموزش دیده وهابیت با محورهای فکری وهابیت مطرح شد.

  وی با بیان اینکه اولین اقدامات در شهری به نام حمص انجام شد، گفت: حدود ۲۰ سال قبل اخوانی ها در حمص تحرکاتی داشتند که مرحوم حافظ اسد به شدت با آنها برخورد کرد؛ بنابراین به دلیل خون هایی که ریخته شده بود زمینه هایی برای تحریک دوباره وجود داشت، اولین حرکت ها از درون مساجد آغاز شد که العربیه با بزرگنمایی، تعداد افراد حدود ۲۰ یا ۵۰ نفره مساجد را که شعار می دادند، ۲۰۰ نفری نشان می داد و جمعیت ۱۴۰ نفره را که شعار می دادند ۱۵۰۰۰ نفری نشان می داد بنابراین در آن مقطع بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند هیچ کاری برای نظام سیاسی سوریه نمی توان انجام داد و کار سوریه تمام است.

  این کارشناس ارشد مسائل منطقه عنوان کرد: اما در سوریه مجموعه ارتش و پلیس راهنمایی رانندگی وجود داشت و نیروی انتظامی نبود؛ در مقابل این تظاهرات و اقدامات ارتشی به میدان می آمد که ۳۵ سال قبل از این در مقابل رژیم صهیونیستی آماده بود و تانک و سلاح برخورد با دشمنان خارجی را داشت اما آموزش مقابله با مردم فریب خورده و تجمعات را نداشت بنابراین در اوایل برخورد نظام و ارتش سوریه خشن بود وتعدادی از مردم هم کشته شدند.

  صدرالحسینی تصریح کرد: در این هنگام نظام سیاسی سوریه دست خود را به حبل المتین انقلاب اسلامی داد و نیازمندی و کمک درخواست شد بنابراین در ان مقطع همه کسانی که در جمهوری اسلامی تصمیم سازان بزرگ و اساسی بودند، حتی در جلسات دولت وقت گفتند که برای نظام سوریه هیچ کاری نمی توان انجام داد اما مقام معظم رهبری فرمودند باید به این نظام کمک کرد.

  وی اذعان داشت: در آن ایام در بالاترین سطوح دولت معتقد بودند که روی اسب شکست خورده نباید سرمایه گذاری کرد؛ اگر به نظام سیاسی سوریه وشخص بشار اسد کمک کنیم، آبروی ما رفته و دموکراسی ما زیر سوال خواهند رفت و حاضر به هیچ کمکی نشدند.

  اقدامات سخت افزاری، نرم افزاری و بازسازی در سوریه

  این کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: اما مقام معظم رهبری ماموریتی را سپردند و فرمودند نظام سیاسی سوریه باید در موضوعات مختلف بازتولید شود؛ این پاسخ به ادعای کسانی است که می گویند در طول ۵ سال گذشته فقط کار سخت افزاری در سوریه صورت گرفته، بلکه در تمام زمینه های نرم افزاری و رسانه ای و بازسازی اقداماتی انجام شده است.

  صدرالحسینی خاطرنشان کرد: امروز این اقدامات که هسته اولیه آن را شهید همدانی گذاشت، کاملا به نتیجه رسیده یعنی در حقیقت در کنار همه این کارهای مستشاری صورت گرفته، کلیه امور و مسائل نرم افزاری صورت رفته است و بنابراین امروز در سوریه در شرایطی هستیم که به لطف خدا از جهت میدانی وضعیت تروریست ها در ذلت است؛ ارتش یگان جدید تشکیل داده و امور را پیش می برد چرا که همزمان با امور مستشاری بازسازی ارتش از جهت فکری روحی و نظامی صورت گرفته است.

  وی بیان کرد: امروز مشکلی که در سوریه و کشورهای اینچنینی است جهت فکری داعش است؛ دوسال پیش اجلاسی با حضور سران اهل تسنن و سلفی ها با اشاره رهبری و پرچمداری آیت الله مکارم شیرازی و سبحانی مطرح شد که سلفی ها حرف های خود را زدند و گفتگو شد، در کمیته های تخصصی مسائل بیان شد و پس از آن گرایش جوانان اهل تسنن به داعش و تفکر تکفیری کاهش یافت؛ درروز سوم نیز همه خدمت رهبری رفتند و حرف های نهایی را فرمودند.

  صدرالحسینی عنوان کرد: میزان تکفیری ها در جهان اسلام زیاد نیست اما به دلیل حمایت ها و پشتیبانی نظام استکباری موجب بازی خوردن تعداد قلیلی شده است اما مشکلی که برای آنها ایجاد می شود نگاه مثبت به جذب نیروهای اهل تسنن است که در فرای مرز صورت گرفته است.

  وی تاکید کرد: بسیاری از کسانی که امروز دریمن مقابل عربستان می جنگند، اهل تسنن هستند؛ همچنین افرادی که در لبنان احترام برای حزب الله قائلند یا رزمندگانی ویگان های مردم نهاد که در سوریه می جنگند، همه شیعه و علوی نیستند اما نوع مدیریت و برخورد صورت گرفته این حالت را پدید آورده که خون شیعه، مسیحی و سنی کنار هم ریخته شده یعنی یک مدیریت نرم افزاری بسیار هوشمند.

  اقتدار توام با مظلومیت ملت یمن در طول دوسال حملات و بمباران ها

  این کارشناس مسائل منطقه با تاکید بر اینکه انصارالله و جریان یمن بسیار مظلوم است، اظهار داشت: یمنی های مبارزانی بسیار کم مصرف هستند که با وعده غذایی کم، ۲۴ ساعت بیداری دارند؛ گاهی در تلگرام نشان می دهد که حتی رزمنده کفش به پا ندارد و این حقیقت است.

  وی افزود: تنها ملتی بودند که در عین بمباران، یمنی های مقیم کشورهای دیگر، مقابل سفارت خانه ها می ایستادند که مارا به کشور خودمان بازگردانید؛ این حملات نزدیک به دوسال است و زیرساخت های واقعی یمن را از بین برده اما مقاومت آنها شکسته نشده است.

  صدرالحسینی تاکید کرد: تمام تلاش آل سعود و وهابیت با حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا برای این است که شمشیر انصارالله زیر گلوی وهابیت وارد نشود، اما بدانید آنها تمام شده اند؛ در دوسال گذشته یمن را همین جوانان و افراد مومن و معتقد اداره می کنند که افرادی مؤمن و معتقد هستند که نسبت به موضوعات حساس و مقیدند و یکی از موفقیت های اساسی آنها همین توجه به مسائل ریز شرعی است.

  وی با اشاره به موقعیت انقلاب اسلامی در منطقه گفت: علیرغم اینکه تا قبل این اتفاقات سازماندهی دقیق نداشتند اما امروز انصارالله سازماندهی دقیق دارند و راه بیست و چندساله را در کمتر از دو سال رفته اند؛ علیرغم اینکه در سوریه برای مردم بحران، مشکلات اقتصادی، خونریزی و … پیش آمد اما راه پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه را باز کرد.

  اعتراف غرب به پیشرفت قدرت نفوذ و فکر جمهوری اسلامی

  این کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: نشریه آمریکایی امریکن اینترپرایز اعلام کرد که مطابق بررسی ها، هفتمین قدرت بزرگ جهان در بین هشت قدرت، جمهوری اسلامی ایران است؛ شاهد بودیم ترزا می به ترامپ گفت جمهوری اسلامی در حال بردن قدرت خود به ساحل مدیترانه است که منظور قدرت فکر و نفوذ است و این مسئله برای آمریکا نگران کننده است.

  صدرالحسینی با اشاره به اینکه این همان صادر کردن انقلاب است، تصریح کرد: به لطف خدا و ریل گذاری مقام معظم رهبری وسربازان ایشان امروز از یک قدرت منطقه ای در حال تبدیل شدن به یک قدرت جهانی هستیم و دشمن هم به خوبی این موضوع را می داند.

  سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجام

  وی با بیان اینکه قصد ورود به مسائل داخلی ندارم، اذعان داشت: حیف است که به این نقطه از تحلیل خود برسیم اما ندانیم به چه رئیس جمهوری داریم؛ حال که انقلاب را با تلاش و خون شهدا به این جا رسانده ایم، باید شجاعت و هوشمندی و ولایتمداری داشته باشیم.

  این کارشناس ارشد مسائل منطقه خاطرنشان کرد: در ضمن رعایت گمنام بودن، دنیا می داند که جمهوری اسلامی در کجا قرار دارد؛ کسانی که گفتند با برجام سایه جنگ را دور کردیم، دروغی بزرگ است؛ سایه جنگ را نفوذ سربازان ولایت و انقلاب از سر جمهوری اسلامی برداشت نه برجام.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.