• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بهزیستی: زنان و دختران رانده شده از خانه در ۱۸ استان سرپناه امن دارند
  کد خبر : 1995773

  بهزیستی: زنان و دختران رانده شده از خانه در ۱۸ استان سرپناه امن دارند

  بهزیستی: زنان و دختران رانده شده از خانه در ۱۸ استان سرپناه امن دارندReviewed by on Jan 31Rating:  معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۸ خانه امن در کشور ایجاد شده است تا زنان و دختران از خانه رانده شده -به هردلیلی- بتوانند شب را در یک سرپناه مطمئن بسر ببرند.حبیب الله مسعودی فرید روز…

  بهزیستی: زنان و دختران رانده شده از خانه در ۱۸ استان سرپناه امن دارندReviewed by on Jan 31Rating:

   معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۸ خانه امن در کشور ایجاد شده است تا زنان و دختران از خانه رانده شده -به هردلیلی- بتوانند شب را در یک سرپناه مطمئن بسر ببرند.
  حبیب الله مسعودی فرید روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۸ خانه امن در ۱۸ استان کشور برای زنان در معرض خشونت وجود دارد که زنان و دختران مورد خشونت قرار گرفته یا رانده شده از خانه و زنانی که از ترس جانشان از خانه بیرون می آیند، می توانند به این خانه ها مراجعه کنند.
  وی با یادآوری شماره تلفن ۱۴۸۰ برای دادن مشاوره و کمک به زنان و دختران در معرض خشونت ، خاطرنشان کرد: سال گذشته در ۱۸ خانه امن، یکهزار و ۵۰۰ زن را به خاطر خشونت خانگی پذیرش کردیم . 
  مسعودی فرید در عین حال تصریح کرد: ما که تمام خشونت های خانگی را رصد نمی کنیم ، این آمار پذیرش هایی است که به ما مراجعه می کنند ، بسیاری از زنان از خدمات بهزیستی بی خبرند و به این مراکز مراجعه نمی کنند درحالیکه ممکن است خشونت رخ دهد و به مراکز بهزیستی مراجعه نکنند.
  وی افزود: مطالعه پیمایش یا مطالعه تحقیقی ملی در کشور نداشتیم که ببینیم مثلا میزان خشونت خانگی در ایران چقدر بوده که آمار خشونت های خانگی به تفکیک استان اعلام کنیم وفقط آمار پذیرش های خودمان را داریم.
  معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: شاید لازم باشد بهزیستی امکانات بیشتری مانند خانه های امن را از نظر رسانه ای مطرح کند و بگوید بطورمثال ما خانه امن داریم .
  مسعودی فرید افزود: همچنین مردم باید با شماره های اورژانس اجتماعی ۱۲۳ و صدای مشاور ۱۴۸۰ بیشتر آشنا شوند تا اگر اتفاقی برای زنی بیفتد بداند باید به کجا مراجعه کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.