• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » فعالیت جدی دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان برای اشتغال فارغ‌التحصیلان
  کد خبر : 1995569

  فعالیت جدی دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان برای اشتغال فارغ‌التحصیلان

  فعالیت جدی دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان برای اشتغال فارغ‌التحصیلانReviewed by Aryan♥ on Jan 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان خوزستان به ریاست حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و با حضور غلامرضا شریعتی استاندار…

  فعالیت جدی دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان برای اشتغال فارغ‌التحصیلانReviewed by Aryan♥ on Jan 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان خوزستان به ریاست حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و با حضور غلامرضا شریعتی استاندار استان خوزستان و سایر اعضای جلسه به منظور بررسی بودجه سال ۹۶ دانشگاه آزاد استان خوزستان برگزار شد.

  میرزاده در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی فسنجانی (ره)، گفت: تاثیر تاسیس دانشگاه آزاد در توسعه اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور بر کسی پوشیده نیست، با وجود نزدیک به ۶ میلیون فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد که ۵۰ درصد فارغ التحصیلان کشور را شامل می‌شود بیشتر به عظمت تاسیس این دانشگاه توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پی می‌بریم.

  * ارتباط مستقیم میزان افزایش تحصیلات با کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی

  میرزاده با اشاره به تحقیقات و مطالعات روانشناسی اخیر در زمینه تاثیر سطح تحصیلات در زندگی افراد با جامعه آماری زندانیان، گفت: نتایج این تحقیقات نشان داد که تنها ۲ درصد زندانیان دارای تحصیلات عالی بودند، این موضوع شاخصی است که نشان می‌دهد هر چه تحصیلات عالی افراد بالاتر باشد افراد کمتر دچار ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شوند در واقع میزان تحصیلات ارتباط مستقیمی با کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش تولید ناخالص ملی دارد.

  وی افزود: آمار نشان می‌دهد در کشورهای پیشرفته دنیا بین ۳۵ تا ۵۵ درصد افراد دارای تحصیلات بالا هستند این در حالی است که در کشور ما تنها ۱۵ درصد جمعیت کشور دارای تحصیلات عالیه هستند.

  رئیس دانشگاه آزاد در ادامه با بیان اینکه دانشگاه‌ها بطور ذاتی مسئول ایجاد اشتغال نیستند، اظهار داشت: با این وجود دانشگاه آزاد در حوزه دانش بنیان فعالیت‌هایی برای اشتغال فارغ التحصیلان خود شروع کرده است.

  * علم پژوهی و علم اندوزی باعث افزایش فرهیختگی جامعه می شود

  وی با تاکید بر اینکه علم پژوهی و علم اندوزی باعث فخر اجتماعی، افزایش فرهیختگی جامعه و کاهش هزینه‌های ملی می شود، گفت: اگر در کشور بسترهای لازم برای آموزش عالی و تحصیلات در مقاطع تحصیلات تکمیلی انجام نشود باعث خروج جوانان از کشور و خروج ارز خواهد شد و این موضوع تبعات فرهنگی و اجتماعی برای کشور خواهد شد.

  میرزاده افزود: در حال حاضر نزدیک به ۸۰ هزار دانشجوی ایرانی در کشورهای خارج از ایران مانند کشورهای آسیای میانه تحصیل می‌کنند، از آنجا که بیشتر دانشگاه‌های کشورهای اطراف از کیفیت لازم از نظر فضا، استاد، آزمایشگاه برخوردار نیستند ما باید بتوانیم دانشگاه‌های کشور خود را برای تحصیل این تعداد متقاضی با توجه به استانداردهای لازم که قابل رقابت در عرصه‌های ملی و بین‌المللی باشد توسعه دهیم.

  * تاثیر غیر قابل انکار دانشگاه آزاد در رشد تولید علمی ایران

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یادگار پایدار آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در رشد تولید علمی ایران بسیار موثر بوده است، اظهار داشت: طبق آمار پایگاه علمی ESI دانشگاه آزاد در حال حاضر دارای رتبه ۱۵۸ در تولید علمی جهانی است البته این آمار تنها مربوط به ۳۹ واحد مجری دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه است.

  میرزاده با بیان اینکه نقش دانشگاه آزاد در توسعه علمی باعث شده که کشور در سال ۲۰۱۵ از لحاظ تولید علمی در رتبه ۱۶ دنیا قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۲۰ درصد تولید علمی ایران متعلق به دانشگاه آزاد است اما این کافی نیست و باید تمام واحدهای دانشگاه آزاد و تمام اعضای هیات علمی این دانشگاه در این زمینه فعال باشند.

  وی با بیان اینکه تولید علمی در دنیا یکی از شاخص‌های توسعه و سرآمدی محسوب می‌شود، گفت: طبق برنامه افق ۱۴۰۴ باید ایران در سال ۱۴۰۴ از لحاظ تولید علمی در در منطقه اول باشد و دانشگاه آزاد در راه رسیدن به این هدف فعالیت‌های خود را با جدیت آغاز کرده است.

  میرزاده در ادامه با تاکید بر لزوم جذب هیات علمی تمام وقت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از مسئولان دانشگاه آزاد استان خوزستان خواست جذب اساتید تمام وقت را در دستور کار خود قرار داده و نسبت به این امر سختگیری‌های لازم را انجام دهند.

  * دانشگاه آزاد در زمینه اقتصاد دانش بنیان که زیر بنای اقتصاد مقاومتی است اقدام و عمل کرده است

  وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در زمینه اقتصاد دانش بنیان که زیر بنای اقتصاد مقاومتی است اقدام و عمل کرده است، گفت: خوشبختانه در حال حاضر ۱۰۷ مرکز رشد، ۱۷ شهرک فناوری آزاد (شفا) یک هزار ۱۰۶ شرکت دانش بنیان و هسته فناور در دانشگاه فعالیت کرده و در حال افزایش اثر بخشی دانشگاه در توسعه اقتصادی کشور هستند که امیدوارم در آینده این اثر بخشی افزایش بیشتری داشته باشد.

  میرزاده با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی در دانشگاه، از مسئولین واحدهای دانشگاه آزاد استان خواست تا طرح معرفی مفاخر و مشاهیر استان در قالب پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری را جدی بگیرند.

  * کانون‌های قرآن و عترت در دانشگاه آزاد با نگاه علمی مسائل را دنبال کنند

  وی با بیان اینکه قرآن به مثابه چشمه فیاضی است که علم از درون آن می‌جوشد، گفت: بسیاری از علوم در قرآن مانند انتقال جرم در کسری از ثانیه مطرح شده که هنوز بشر نتوانسته به این امر دست پیدا کند از این رو باید کانون‌های قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه علمی مسائل را دنبال کنند و از این کتاب آسمانی ایده‌های علمی بگیرند. خوب است مفسران قرآن با دانشمندان رشته‌های علمی دیگر از طریق کانون‌های قرآن برای این مهم همکاری کنند.

  میرزاده در پایان با بیان اینکه توسعه زبان فارسی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: پاسداشت و توسعه زبان فارسی باید در راس امور فرهنگی واحدهای دانشگاهی قرار گرفته و در این ارتباط سیاست گذاری‌های لازم صورت بگیرد.

  در پایان جلسه هیات امنای استان خوزستان بودجه این استان شامل ۵۰۳ میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و ۳۸۱ میلیارد تومان از حیث درآمد و هزینه، به تصویب اعضا رسید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.