• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » از بین رفتن ارزش پاسپورت در مجامع غربی از دستاوردهای برجام بوده است
  کد خبر : 1995196

  از بین رفتن ارزش پاسپورت در مجامع غربی از دستاوردهای برجام بوده است

  از بین رفتن ارزش پاسپورت در مجامع غربی از دستاوردهای برجام بوده استReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسنا، فعال دانشجویی استان البرز در یادداشتی مطرح کرد؛ برجام را خدا آورد. این پیام بسیار روشنی از طرف رئیس دولت تدبیر…

  از بین رفتن ارزش پاسپورت در مجامع غربی از دستاوردهای برجام بوده استReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسنا، فعال دانشجویی استان البرز در یادداشتی مطرح کرد؛ برجام را خدا آورد. این پیام بسیار روشنی از طرف رئیس دولت تدبیر و امید بود که برنامه اقدام مشترک همان حلقه ای مفقوده سیاست و اقتصاد کشور است و با فتح الفتوح خواندن برجام تمام مشکلات کشور حل می شود؟. راستی برجام چه بوده است و بعد از سال ۲۰۱۶ و اجرای آن به اهداف خود رسیده است.؟

  تحریم های ظالمانه و متعددی که کشورهای غربی بر علیه ایران ایجاد کرده اند ساز و کارهای زیادی را در  خود دارد و دولت های غربی این موضوع را حتی در پیش خودشان مطرح می کردند که اگر مذاکرات هسته ای به سرانجام رسد دیوار تحریم ها شکسته نمی شود بلکه ظاهری از بین برود و تا زمانی که مدنظر دارند دوباره آن را به عقب برمی گردانند.

  به همین خاطر بود که جان کری در آبان امسال گفت ما تحریم های بیش تری را علیه ایران برنامه ریزی می کنیم واقعا چرا او این موضوع را مطرح کرد زمانی که باید دولت را تحویل دهد.؟

  برجام در حوزه های نفتی و بانکی حاصلی برای تجهیزات و استحکام سازی کشور نداشته است و صرفا به ثبت قراردادهای گوناگون آن هم با اجازه آمریکا بسنده می کند.!

   تکنولوژی  ایرباس به ایران  منتقل نشده بلکه هواپیماهای را به حق تملیک به کشور اجاره داده اند و فکر این موضوع نشده است که عدم وجود تکنولوژی دوباره ما را دچار مشکل می کند.

  برداشت دو میلیارد دلار از اموال ایران، رفع نشدن تحریم های اصلی و هم اکنون از بین رفتن ارزش پاسپورت ایرانی در مجامع غربی از دستاوردهای برجام بوده است که زمانی دولت میگفت پاسپورت ایران ارزش پیدا می کند ولی ما را در جرگه تروریسم قرار دادند ولی آل سعود که منبع تروریست سازی است را دوست اصلی خود می خوانند.

  برجام را باید دستاوردی خواند که در متن حقوقی و محتوای دچار مشکلاتی است و تفاسیر و تناقص های دارد وگرنه اگر صرف توافق کردن کسی را دیپلمات بدانیم که هر فردی می تواند "سیاست مدار  خواند.

  در پایان می توان نتیجه گرفت بیانات رهبری درباره اینکه مشکلات فعلی از نبود مدیریت صحیح درونی است، صحه باید گذاشت و نه اینکه زمانی آب خوردن را از توافق بدانیم و بعد بگویند قرار نبود همه مشکلات با برجام حل شود.

  فرجام  توافق برجام در دولت فعلی آمریکا و فضای راست گرایی جهان رو به افول تصور می شود.

  محمد علی حسن نیا

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.