• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف
  کد خبر : 1995011

  ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف

  ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقفReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالمجید شیخی درباره لزوم فرهنگ‌سازی وقف در جامعه اظهار کرد: امروز فضای مجازی میدان مانور بخش عمده‌ای از جامعه است و در این بخش، عمدتاً جوانان نخبه هستند که از متوسط جامعه به لحاظ…

  ضرورت تمرکز بر توسعه بنیان‌های اقتصادی وقفReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالمجید شیخی درباره لزوم فرهنگ‌سازی وقف در جامعه اظهار کرد: امروز فضای مجازی میدان مانور بخش عمده‌ای از جامعه است و در این بخش، عمدتاً جوانان نخبه هستند که از متوسط جامعه به لحاظ فعالیت در ابعاد مختلف بالاترند.

  وی تصریح کرد: فضای مجازی بهترین فرصت برای تبلیغ، هدایت و تولید اطلاعات و ایجاد تشکل‌های دانش‌بنیان در حوزه اقتصادی و ترویج و تشویق جامعه به منظور هدایت به سمت فعالیت‌های ارزشی مانند وقف است.

  شیخی با تأکید بر اینکه گستره فضای مجازی زمینه خوبی جهت تشویق مردم برای حرکت پررنگ‌تر به سمت مقوله وقف است، اضافه کرد: تأثیرات وقف باید به جامعه معرفی شود و اثرات آن شفاف‌سازی شود.

  این کارشناس با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه باید روی توسعه بنیان‌های اقتصادی وقف تمرکز کند.

  شیخی با بیان اینکه اماکن وقفی باید درآمدزایی بهینه کنند، اضافه کرد: نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه تأثیرات بسزایی در کاهش فاصله طبقاتی، رفع تنگناها و تقویت اقتصاد خانواده‌های فقیر و درنهایت ترویج ارزش‌ها دارد که به این ابعاد وقف باید توجه بیشتری شود.

  این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه ابزارهای مالی و پولی جدید باید در حوزه وقف تعریف شود، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا از این طریق منابع بیشتری با مشارکت وسیع‌تر مردم در جریان وقف در جامعه جذب شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.