• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تشکیل کارگروه جریان‌سازی‌های حفاظتی با محوریت پلنگ
  کد خبر : 1994944

  تشکیل کارگروه جریان‌سازی‌های حفاظتی با محوریت پلنگ

  تشکیل کارگروه جریان‌سازی‌های حفاظتی با محوریت پلنگReviewed by on Jan 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید از تشکیل کارگروهی متشکل از طیف وسیعی از هنرمندان کشور در راستای فصول آموزش و توانمندسازی و…

  تشکیل کارگروه جریان‌سازی‌های حفاظتی با محوریت پلنگReviewed by on Jan 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید از تشکیل کارگروهی متشکل از طیف وسیعی از هنرمندان کشور در راستای فصول آموزش و توانمندسازی و روابط عمومی و امور رسانه برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران خبر داد.

  علی تیموری گفت: اولین جلسه رسمی این کارگروه، روز شنبه، ۹ بهمن ماه، در محل معاونت محیط طبیعی با حضور جمعی از هنرمندان سرشناس و پیشکسوت در رشته های مختلف هنری تشکیل شد.

  تیموری ادامه داد: اسامی اعضای اصلی این کارگروه در کارگاه منطقه ای پلنگ ایرانی که به زودی در استان لرستان برگزار می شود، اعلام خواهد شد.

  وی با بیان اینکه گربه سانان بزرگ (شیر، ببر و پلنگ ایرانی) به صورت تاریخی مکررا در آثار هنرمندان رشته های مختلف هنری این مرز و بوم به عنوان نماد شاخصه های حایز اهمیت اجتماعی (مانند شجاعت و دلیری و درستکاری) مطرح بوده اند و اینکه این گونه ها برای جامعه ایرانی ارزشی فراتر از تنها ارزش های اکولوژیکی دارند، از جامعه هنری به دلیل حضور داوطلبانه در کنار حافظین و حامیان حیات وحش قدردانی کرد.

  آرزو صانعی، مجری تهیه و تدوین و مشاور اجرایی برنامه ملی پلنگ ایرانی، با بیان اینکه کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی از سال ۱۳۹۱ به صورت دوره ای بر اساس نیازسنجی ها با موضوعات متفاوتی طراحی و به صورت هدفمند در مناطق مختلف کشور برگزار می شود، مشارکت جامعه هنری کشور در راستای جریان سازی های حفاظتی با محوریت حفاظت از پلنگ ایرانی را موضوع دوره سوم کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی عنوان کرد.

  مدیر عامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی، اظهار داشت: دوره های اول و دوم این سری از کارگاه ها، پیشتر نیز در استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، البرز، لرستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان برگزار شده است که موضوعات متفاوتی در خصوص روش های تحقیقاتی، آموزش و برنامه های اجتماع محور، خبر و رسانه، پایش و ارزیابی و برنامه ریزی در راستای تدوین برنامه ملی را در بر می گرفته است.

  صانعی با بیان اینکه دوره سوم این سری از کارگاه ها همچنان به صورت منطقه ای برگزار می شود، خاطر نشان کرد: برنامه افتتاحیه و برنامه اول دوره سوم کارگاه های منطقه ای پلنگ ایرانی با همکاری و مساعدت اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، در این استان برگزار می شود.

  مهرداد فتحی بیرانوند، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان نیز در این رابطه اظهار کرد: استان لرستان سطح وسیعی از زیستگاه های با مطلوبیت بالا برای زیست زیرگونه در معرض خطر انقراض پلنگ ایرانی را در خود جای داده است که به این ترتیب یکی از استان های با اهمیت ویژه برای حفاظت هدفمند پلنگ ایرانی در محدوده زاگرس به شمار می آید.

   وی ضمن اشاره به مشارکت تحسین برانگیز جوامع محلی و بومی این استان در راستای حفظ و حراست از گونه های در معرض خطری مانند پلنگ ایرانی، از میزبانی جمعی از هنرمندان پیشکسوت و محبوب کشور در این استان با هدف مشارکت جامعه هنری در امور جریان سازی های حفاظتی با محوریت پلنگ ایرانی در اوایل اسفند ماه سال جاری خبر داد.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.