• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چیزی به عنوان قاچاق در منطقه آزاد انزلی نداریم/ بانک مرکزی مجوز تأسیس بانک‌ ترکیه و روسیه را صادر نکرده است
  کد خبر : 1994872

  چیزی به عنوان قاچاق در منطقه آزاد انزلی نداریم/ بانک مرکزی مجوز تأسیس بانک‌ ترکیه و روسیه را صادر نکرده است

  چیزی به عنوان قاچاق در منطقه آزاد انزلی نداریم/ بانک مرکزی مجوز تأسیس بانک‌ ترکیه و روسیه را صادر نکرده استReviewed by on Jan 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر…

  چیزی به عنوان قاچاق در منطقه آزاد انزلی نداریم/ بانک مرکزی مجوز تأسیس بانک‌ ترکیه و روسیه را صادر نکرده استReviewed by on Jan 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه وضعیت قاچاق در منطقه آزاد نسبت به سایر مناطق آزاد چگونه است،‌ گفت: در این منطقه چیزی به عنوان قاچاق نداریم.

  وی افزود: اطراف منطقه آزاد انزلی یک فنس کشیده شده است و در درب‌های خروجی آن گمرک مستقر است و ورود و خروج با دوربین کنترل می‌شود.

  مسرور با بیان اینکه در مناطق آزاد دیگر هم قاچاق نداریم‌، گفت: شاید عده‌ای بخواهند قاچاق مناطق دیگر کشور را که گفته می‌شود، مقدار آن به ۱۵ میلیارد دلار رسیده به این مناطق نسبت دهند، در حالی که نظارت و کنترل کامل در مناطق آزاد وجود دارد.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بیان داشت: کل کالاهای همراه مسافر در ۱۰ ماهه امسال در منطقه آزاد انزلی ۲۰ میلیون دلار بوده است.

  وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری قطعی خارجی در این منطقه چقدر بوده است،‌ گفت: در یکسال اخیر و بعد از برجام جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد انزلی بیشتر از گذشته بوده است.

  وی تصریح کرد: در بخش صنعت و طرح‌های صنعتی به صورت ۱۰۰درصد توسط سرمایه‌‌گذاران خارجی به ویژه چینی در حال انجام است.

  مسرور تصریح کرد: سرمایه‌گذاران کشور ترکیه هم در بخش گردشگری طرحی را در دست انجام دارند.

  وی بیان داشت: در خواست سرمایه‌گذاری خارجی به خصوص در بخش زیرساخت‌ها مانند پیشنهاد برای ساخت اسکله‌های بندر کاسپین اعلام شده، اما ما هنوز برای توسعه اسکله‌های بندر کاسپین برنامه‌ای نداریم.

  وی در مورد میزان جذب سرمایه‌گذاری‌ها عددی را اعلام نکرد، اما گفت: فقط یک طرح گردشگری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه خارجی جذب کرده است.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در مورد درخواست سرمایه‌گذاران خارجی به تأسیس بانک در این منطقه اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه آزاد انزلی بحث انتقال پول است که اگر چه انتقال پول بعد از برجام بهتر شده اما کافی نیست.

  مسرور بیان داشت: دو بانک خارجی از کشورهای روسیه و ترکیه برای ایجاد نمایندگی در منطقه آزاد انزلی به ما پیشنهاد داده‌اند که ما این موضوع را به بانک مرکزی انتقال داده‌ایم، اما هنوز توسط بانک مرکزی مجوزی برای تأسیس بانک‌های این دو کشور صادر نشده است.

  ادامه دارد…

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.