• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » احساس امنیت با اجرای سریع احکام قضایی محقق می شود
  کد خبر : 1994554

  احساس امنیت با اجرای سریع احکام قضایی محقق می شود

  احساس امنیت با اجرای سریع احکام قضایی محقق می شودReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: حجت الاسلام حسین کثیرلو در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: ایجاد امنیت، بسط عدالت و گسترش رفاه اجتماعی از جمله اهداف تشکیل دولتهاست و در این میان رفاه اجتماعی وابستگی مستقیمی با ایجاد امنیت و بسط عدالت دارد بنابراین…

  احساس امنیت با اجرای سریع احکام قضایی محقق می شودReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:

  حجت الاسلام حسین کثیرلو در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: ایجاد امنیت، بسط عدالت و گسترش رفاه اجتماعی از جمله اهداف تشکیل دولتهاست و در این میان رفاه اجتماعی وابستگی مستقیمی با ایجاد امنیت و بسط عدالت دارد بنابراین می توان گفت، این دو در جهت رفاه عمومی جامعه لازم و ملزوم یکدیگرند.

  وی ادامه داد: آموزش کارکنان در مجموعه های قضایی و انتظامی و تکریم ارباب رجوع، اولین گام در جهت تحقق این هدف است از طرفی بکارگیری دانش مدیریت در جهت بهره وری سازمانی دستگاههای اجرایی می تواند رضایت عمومی را ایجاد کند.

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: احساس امنیت مقوله ای است که برخی موارد با ضریب امنیت شناخته می شود چراکه گاهی اوقات در عین حالی که امنیت اجتماعی وجود دارد به دلیل تبلیغات منفی مغرضان و یا خرده فرهنگ های ناکارآمد عدم احساس امنیت موجب تشویش افکار عمومی می شود.

  وی خاطرنشان کرد: اجرای عدالت و برقراری امنیت در جامعه تابع ویژگی های خاصی است که یکی از این اقدامات اجرای برنامه های پیشگیری و ناامن سازی جامعه برای متخلفان از قانون و هنجار شکنان است.

  حجت الاسلام کثیرلو اعلام کرد: در این میان وقتی برای متخلفی حکمی صادر می شود تا زمانی که حکم اجرا نشود قانون اجرا نشده است و حتی عدم اجرای احکام قضایی اثر سوء بر قوام قوانین دارد.

  وی تصریح کرد: اگر اجرای احکام قضایی در جامعه با جدیت استمرار یافت آن گاه است که جامعه باور می کند اجرای عدالت تعطیل‌بردار نیست و همین باور خود احساس امنیت را در جامعه تزریق و تبیین می کند.

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین توضیح داد: یکی از مهمترین تأکیدها و رویکردهای رئیس قوه قضائیه، اجرای قاطعانه و شجاعانه احکام با هدف بسط و گسترش عدالت، افزایش رضایتمندی عمومی و پیشگیری از وقوع جرم است که لازم است در این زمینه اهتمام بیشتری شود.

  وی گفت: مردم به حق از مسئولان قضایی انتظار دارند تا پس از صدور آراء به ویژه در جرائم خاص، خشن و منافی عفت، احکام پرونده‌ها با سرعت و در چهارچوب موازین شرعی و قانونی به مرحله اجرا درآید.

  حجت الاسلام کثیرلواظهارداشت: در زمینه اجرای احکام تلاش های خوبی صورت پذیرفته و این تلاش‌ها علاوه بر کاهش موجودی پرونده‌های دوایر اجرای احکام، سبب افزایش رضایتمندی عمومی از عملکرد دستگاه قضایی استان شده است ولی نباید به اقدامات انجام شده قانع باشیم.

  وی اجرای قاطع و شجاعانه احکام را یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از وقوع جرم و تکرار جرائم در جامعه دانست و با اشاره به سرعت عمل دستگاه قضایی و مجموعه انتظامی استان و در برخورد و محاکمه عاملان جنایت خرمدشت افزود: تعاملات راهبردی دستگاه قضایی با پلیس و نیروهای امنیتی سبب افزایش اعتماد عمومی شده که امیدواریم در سایه این تعاملات و تلاش مضاعف شاهد افزایش رضایتمندی عمومی از مجموعه قضایی باشیم.

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: اجرای عدالت و اجرای احکام شرعی و قانونی در هیچ شرایطی تعطیلی‌بردار نبوده و انتظار مردم از مسئولان قضایی نیز اجرای قاطع و توأم با شجاعت و تدبیر احکام قضایی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.