• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , حوادث » خیابان عمده فروشان یاسوج درانتظار حادثه ای مشابه پلاسکو + تصاویر
  کد خبر : 1994546

  خیابان عمده فروشان یاسوج درانتظار حادثه ای مشابه پلاسکو + تصاویر

  خیابان عمده فروشان یاسوج درانتظار حادثه ای مشابه پلاسکو + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازبویرخبر، شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد، شهری که در سال ۱۳۴۴به دستور رژیم پهلوی استقلال آن اعلام شد و از بهبهان جدا و به مرکز…

  خیابان عمده فروشان یاسوج درانتظار حادثه ای مشابه پلاسکو + تصاویرReviewed by Aryan♥ on Jan 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل ازبویرخبر، شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد، شهری که در سال ۱۳۴۴به دستور رژیم پهلوی استقلال آن اعلام شد و از بهبهان جدا و به مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد درآمد.

  سیمایی که قابل دفاع نیست

  نا هماهنگی های بصری و ایجاد آپارتمان های متعدد در این شهر باعث شده که زنگ خطر در این شهرجوان به صدا درآید و نتوان گفت که مسبب این ناهماهنگی در ساخت و سازها کیست.

  ۱۲ روزی است که از حادثه تلخ پلاسکو در پایتخت کشور می گذرد،حادثه ناگوار و تلخ که همه جهانیان را در شوک فرو برد و آن هم ریزش ساختمان ۵۷ساله پلاسکودر تهران بود که عمر آن حتی از شهر یاسوج بالاتر است.

  قدمتی به اندازه پلاسکو

  حادثه ای که باعث به شهادت رسیدن تعدادی از آتشنشان فداکار ملت و برخی از مردم عادی در این منطقه شد؛شاید حادثه پلاسکو خط بطلانی بر حوادث روبرو باشد اما یک زنگ بیدار باش برای مسئولان شهری در کل کشور بوده که باید بدانند که با چه مشکلاتی در آینده روبه هستند.

  موضوعی که امروز ذهن خیلی از مردم و حتی رسانه ها ر ا به خود جلب کرده وجود برخی ساختمان های جوان اما کم توان همانند پلاسکو در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد است که برخی از مسئولین به واضح به آن اشاره کرده اند.

  معمای پیچیده خیابان ۱۳آبان

  از جمله مناطقی که امروز می تواند زنگ خطری برای پایتخت طبیعت ایران باشد، خیابان ۱۳آبان یا همان خیابان عمده فروشی فعلی در مرکز استان است.

  خیابانی تنگ و باریک و پر از مغازه و عمده فروشی ها که حتی عبور و مرور مردم عادی را مختل کرده و در برخی از مواقع ترافیک سنگین و حتی چند ساعته در این خیابان باعث حوادث ناگواری شده است.

  این خیابان که یکی از خیابانهای قدیمی مرکز استان محسوب می شود چند دهه ای  است که به عنوان خیابان عمده فروشی از آن استفاده شده و وجود بیش از ۲۵۰ مغازه عمده فروشی در این خیابان چند صد متری باعث شده که موجی از شلوغی در این نقطه که  چسبپده به بازار بزرگ مرکز استان به نام "بازار رضا" ، شده است.

  زنگ خطر در یاسوج به صدا درآمد

  موضوعی که باعث شده که شهردار یاسوج و فرماندار شهرستان بویراحمد و برخی از مسئولان در چند سال اخیر به دنبال چاره ای جدید برای جابجایی این خیابان به مکانی دیگر برای برون رفت از وضعیت فعلی باشند.

  خیابان ۱۳ آبان که امروز در مرکز شهر یاسوج واقع شده شاید نتواند در برابر خطرات احتمالی به خوبی آنچنان که باید و شاید در برابر حوادث غیرمترقبه مقاومتی از خود نشان دهد که به عنوان مثال می توان آتش سوزی سال گذشته در انبار ضایعات در این منطقه را مثال زد که مسئولان آتش نشانی به زحمت توانستند آن را خاموش کنند.

  هرچند این آتش سوزی در زمانی به وقوع پیوست که مغازه های این مکان تعطیل بوده و ترافیک روان در مرکز استان استواربود، اما وقوع حوادثی دیگر در این مکان می تواند باعث خسارات جبران ناپذیر شود به گونه ای که رئیس آتش نشانی مرکز استان نسبت به این حوادث هشدار داده و گفته چندین ساختمان و مکان هماننده پلاسکو در خیابان عمده فروشان یا همان ۱۳ابان وجود دارد که کار تسریع عملیات در مواقع ضروری را کُند خواهد کرد.

  خطر در کمین مردم پایتخت طبیعت ایران

  از طرف دیگر ساختمان های بنا نهاده شده در این مکان از ایمنی لازم برخودار نبوده و حتی ایزوگام این ساختمان ها به گونه ای بنا شده اند که در مواقع آتش سوزی شدت آتش را نیز زیادتر خواهند کرد.

  از طرف دیگر بن بست شدن پیاده روهای این مکان توسط کسبه ای که در این خیابان حضور دارند باعث شده که فضای پیاده روهای این منطقه به فضای کسب و کار بدل شود و عابرین پیاده نیز نتوانند از این پیاده رو ها استفاده کنند.

  نبود طرح جامع شهری حلقه گمشده یاسوج

   شهردار یاسوج در برنامه زنده تلویزیونی یکی از مشکلات عمده درشهر یاسوج را نبود طرح جامع شهری دانست و افزود: بزرگترین معضل شهری یاسوج نبود طرح جامع شهری است که حوزه شهری رابا مشکلاتی زیادی روبه رو کرده است.

  محمد علی جاوید با اشاره به این موضوع که نبود طرح جامع شهری نابسامانی هایی درساخت وسازهای مناطق حاشیه ای مرکز استان را در بر داشته است گفت:تدوین طرح جامع شهر نیاز کنونی شهر یاسوج بوده وباید برای آن اقدام عاجلی کرد.

  وی تصریح کرد : با اجرای طرح جامع شهری عملا بسیاری از مشکلات توسعه ای شهر یاسوج مرتفع خواهد شد.

  شهردار یاسوج نیز به مشکل خیابان ۱۳آبان نیز اشاره کرد و گفت: در مورد این موضوع باید با همکاری اصناف استان مکانی جدید و در خور شأن این کسبه احداث شود تا بتوان مرکز استان را در برابر خطرات احتمالی نجات داد.

  خیابان پلاسکو ،مرگ تدریجی یک رویا

  یکی از کسبه ساکن در این خیابان با اشاره به مشکلات اساسی این محل در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اصلی ترین مشکلات این محله ترافیک شدید، نبود پارکنیگ مناسب و لجام گسیختگی بیش از حد برای خودروهای سواری است.

  ایرج محبی نبود امکانات اولیه همچون محل پارک خودروهای سواری و ازیاد بیش از حد این خودروها در این منطقه را یک معضل اساسی خواند و گفت: خیابان عمده فروشان امروز درگیر یک مرگ تدریجی است و بیشتر کسبه این منطقه به دلیل روابط با مشتریان دائمی خود امرار و معاش می کنند و برخی نیز به دلیل نداشتن مشتری در حال ورشکستگی هستند.

  ترافیک معضل اساسی خیابان ۱۳آبان

  این کسبه خیابان۱۳ آبان یاسوج نبود مکان مناسب برای عمده فروشان این منطقه را یک معضل دانست و گفت: یکی از مزایایی این مکان نزدیکی به شهر است و از طرفی دیگر ترافیک عمده این خیابان به دلیل بودن مغازه های متعدد و مطب پزشکان باعث یک معظل شدید در برخی از ساعات شبانه روز در این خیابان شده که برطرف کردن آن نیازمند یک فراغ دسته جمعی است که باید در جامعه فرهنگ سازی شود.

  محبی به خطرات احتمالی در این خیابان نیز اشاره کرد و گفت: این خیابان یکی از خیابانهای اولیه تأسیس شده در مرکز استان بوده واگر خدایی نکرده در این مکان حادثه ای رخ دهد شاید به دلیل همین ازیاد بیش از حد و ترافیک بالا کار از کار بگذرد.

  خطرات احتمالی را نمی شود مهار کرد

  یکی دیگر از کسبه این خیابان به مشکلات عدیده در این مکان اشاره داشت و گفت: باوجود یک طرفه شدن این خیابان به دلیل اهمیت بالای آن برخی از رانندگان و اهالی این منطقه موضوعات مهم ترافیکی را رعایت نمی کنند.

  الهی یکی از مشکلات اساسی در این منطقه را کوچه های تنگ و باریک و کم بودن عرض خیابان و وجود ساختمان های متعدد دانست و گفت: ببیشتر کسبه این منطقه عمده فروش بوده و امرار و معاش آنها از این طریق است.

  وی با بیان اینکه کسبه این محل رونق را بواسطه در مرکز شهر بودن به دست آورده اند،گفت:اگر مکانی خوب برای این کسبه در نظر گرفته شود می توان آنها را راضی نگه داشت ،در غیر این صورت نمی توان مکانی را برای آنان جانمایی کرد.

  مسوول این حوادث چه کسی خواهد بود

  شاید تا سالهای سال حادثه پلاسکو و اخطارهای مکرر شهرداری درباره فرسوده بودن و ناایمن بودن این ساختمان قدیمی در ذهن مخاطبان بماند و در این فکر باشیم که چرا زودتر به دنبال راه حلی در این مورد نبودیم، موضوعی که در حال حاضر شهردار یاسوج مکرراً نیز به آن اذعان دارد و آن هم نا ایمن بودن خیابان ۱۳آبان یاسوج یا همان خیابان عمده فروشان در مرکز استان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.