• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ولنگاری فرهنگی به بهانه آزادی اجتماعی / از تذکر شدید فرمانده سپاه تا هشدار صریح امام جمعه به یک اتفاق در بهبهان!
  کد خبر : 1994024

  ولنگاری فرهنگی به بهانه آزادی اجتماعی / از تذکر شدید فرمانده سپاه تا هشدار صریح امام جمعه به یک اتفاق در بهبهان!

  ولنگاری فرهنگی به بهانه آزادی اجتماعی / از تذکر شدید فرمانده سپاه تا هشدار صریح امام جمعه به یک اتفاق در بهبهان!Reviewed by on Jan 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر بهبهان :یکی از محور های سخنرانی رهبر معظم در حرم مطهر رضوی تأکید…

  ولنگاری فرهنگی به بهانه آزادی اجتماعی / از تذکر شدید فرمانده سپاه تا هشدار صریح امام جمعه به یک اتفاق در بهبهان!Reviewed by on Jan 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر بهبهان :یکی از محور های سخنرانی رهبر معظم در حرم مطهر رضوی تأکید به جوانان فعال در عرصه فرهنگی و مراجع فرهنگی از جمله علما، اساتید، روشنفکران انقلابی و هنرمندان متعهد برای داشتن نگاه نقادانه در عرصه فرهنگ برای جلوگیری از بروز انحراف در اوضاع فرهنگی بود. ایشان این موضوع را به معنی تضاد میان آزادی در حوزه فرهنگ با نگاه انقلابی به این بخش ندانسته و در واقع آن را به معنای مراقبت برای جلوگیری از بروز ولنگاری و بی بند و باری تفسیر فرمودند.

  رهبر معظم انقلاب در این بخش از سخنان خود با اشاره به متفاوت بودن آزادی با ولنگاری و بی بندو باری در حوزه فرهنگ  و مسائل اجتماعی تأکید فرمودند که جوانها و علمای این عرصه با نگاهی منصفانه و نقادانه نسبت به مسائل فرهنگی و برای جلوگیری از بروز انحراف هوشیار باشند.

  این توصیه های معظم له به روشنی خط بطلانی بر تفکرات پوسیده معماران سبک زندگی غربی و بناینگذاران فرهنگ فرنگی است که امروزه در قالب بزم موسیقی مختلط و ایجاد شادی مقطعی با سرپوش گذاشتن بر مشکلات اجتماعی مردم توسط یک نهاد به اصطلاح فرهنگی و ارشاد محور در حال اکران است.

  برگزاری کنسرت موسیقی متناسب با الگوهای ایرانی اسلامی و فارغ از خطوط قرمز اخلاقی هیچ گاه در تضاد با قواعد و موازین اسلام نبوده و نیست اما آنچه که امروز هم صدای مردم و هم نگرانی برخی نهادهای انقلابی و مردمی را به دنبال داشته است ، موضوعی است که در چند سال اخیر بواسطه برخی دلالان موسیقی که فقط و فقط به ازای یک ساعت شنیدن آهنگ غیر زنده پول های هنگفتی به جیب میزنند و عده ای خودی هم که از این رهگذر به دنبال رسیدن به اهداف خاص خود هستند ، مورد واکاوی قرار گرفته است.

  در همین خصوص و در آخرین برنامه این تیم کنسرت موسیقی در بهبهان ، واکنش های فرمانده سپاه این شهر را به سبب آنچه که میبایست اینگونه برنامه های عمومی و اجتماعی که مستلزم تدارک امنیتی و انتظامی است ، در شورای تامین و یا ستاد احیاء طرح و مورد بررسی قرار میگرفت ، به همراه داشت .

  فرمانده سپاه شهرستان بهبهان با تذکر شدید به بانیان و حامیان برگزاری موسیقی این نکته را متذکر شد که اولویت برنامه های فرهنگی بدون تردید کارهای ارزشی و مورد تاکید مقام معظم رهبری به شمار می آید که متاسفانه اداره صادر کننده مجوز هیچ گاه در این وادی ورود نکرده و حتی در برخی برنامه های اینچنینی از مشارکت سرباز زده است.

  سخنان صریح حجت الاسلام طواف امام جمعه موقت بهبهان و کارشناس مسائل دینی از برگزاری موسیقی های مختلط به شدت انتقاد کرد و افزود :متاسفانه عده ای بهبهان را به بهانه ایجاد شادی به شهر موسیقی پاپ تبدیل کرده اند و خیال میکنند کار فرهنگی انجام می دهند در حالی که طبق فتوای مقام معظم رهبری بخشی از موسیقی که همراه با لهو لعب باشد حرام است و امروز آنچه که به نظر می رسد و  به صورت اختلاط است مورد اشکال است.
  وی اضافه کرد : مگر زمان شاه است که اینگونه برنامه را اجرا میکنید ، حاشیه های این کنسرت دل مردم را به در آورده است و اختلاط زن ومرد فضا را فاسد میکند.

  حجت الاسلام طواف  اذعان کرد : آنچه که معلوم است گویا بیشتر بحث اقتصادی این برنامه ها مد نظر است تا شادی مردم چرا که هزینه های گران قیمت بلیط صدای مردم را هم در آورده است.

  به هر تقدیر به نظر میرسد باید نهادهای نظارتی در این خصوص وورد جدی کنند و از ادامه این ولنگاری فرهنگی جلوگیری نمایند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.