• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » دولت در وزارت بهداشت به عقلانیت برسد/ وزیر بهداشت دنبال غوغاسالاری سیاسی است
  کد خبر : 1994020

  دولت در وزارت بهداشت به عقلانیت برسد/ وزیر بهداشت دنبال غوغاسالاری سیاسی است

  دولت در وزارت بهداشت به عقلانیت برسد/ وزیر بهداشت دنبال غوغاسالاری سیاسی استReviewed by on Jan 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، هوشنگ فولادی پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه درمان کشمکش‌ها و…

  دولت در وزارت بهداشت به عقلانیت برسد/ وزیر بهداشت دنبال غوغاسالاری سیاسی استReviewed by on Jan 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، هوشنگ فولادی پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه درمان کشمکش‌ها و کش و قوس‌های زیادی حاکم است، اضافه کرد: وزیر بهداشت شمشیر را از رو بسته است که حتی برای کسانی که خود در این زمینه کار نمی‌کنند قابل توجیه نیست.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی متعلق به دولت نیست، گفت: این سازمان و تمام اسناد و مدارکی که در آن وجود دارد متعلق به اشخاص است.

  فولادی خاطرنشان کرد: امروز سازمان تامین اجتماعی مدعی است که این سازمان بیش از سهم ۹،۲۷ درصدی سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند در حوزه درمان هزینه می‌کند که این خلاف آن چیزی است که وزارت بهداشت ادعا می‌کند.

  وی افزود: مباحثی که امروز از سوی وزارت بهداشت و شخص وزیر بهداشت مطرح می‌شود بیشتر غوغاسالاری‌های سیاسی است.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان گفت: این در حالی است که در زمان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس وقتی به ماده ۱۳ این لایحه که به بازپرداخت بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی به دولت داشت، رسیدیم لابی گسترده وزارت بهداشت برای عدم تصویب این ماده خیلی تعجب‌آور بود.

  مطالبه ۱۳۰ هزار میلیاردی سازمان تامین اجتماعی از دولت

  فولادی اضافه کرد: اگرچه سازمان تامین اجتماعی بدهکار دانشگاه‌های علوم پزشکی است، اما از سوی دیگر بزرگترین بستانکار دولت هستیم و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم و اگر قرار است توان مالی بازپرداخت مطالبات را داشته باشیم باید این طلب را از دولت وصول کنیم.

  وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در ماه باید ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع داشته باشد، خاطرنشان کرد: سازمان باید هر ماه این میزان منابع را داشته باشد تا بتواند چرخ امورات خود را بچرخاند  این درحالی است که این سازمان حتی یک ریال بودجه دولتی نمی‌گیرد و عمده درآمد آن از محل حق بیمه مشترکین است.

  دولت در پرداخت یارانه به مردم با مشکل مواجه است

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان اضافه کرد: سازمان در حالی این میزان اعتبار را هر ماه تامین می‌کند که دولت برای تامین  3 هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان یارانه‌ای که دولت برای پرداخت یارانه به ۷۰ میلیون جمعیت کشور پرداخت می‌شود با مشکل مواجه است.

  فولادی با بیان اینکه معیشت ۵ میلیون نفر از جمعیت کشور به صورت مستقیم با سازمان تامین اجتماعی مرتبط است، خاطرنشان کرد: چرخش چرخ زندگی این ۵ میلیون نفر به صورت مستقیم به سازمان بستگی دارد.

  اکثر مدیران عامل گذشته تامین اجتماعی با الفبای سازمان آشنا نبودند

  وی گفت: عمده کسانی که به عنوان مدیرعامل سازمان در گذشته انتخاب شده بودند از بدنه سازمان نبوده و حتی گاها با الفای سازمان آشنایی نداشته‌اند.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان خاطرنشان کرد: مدیرعامل فعلی به دلیل اینکه از بدنه خود سازمان است با تمام زوایای تنگ و تاریک سازمان اشرافیت دارد.

  به گفته فولادی، سازمان تامین اجتماعی در قالب یک سازمان خود چند وزارتخانه است و به عنوان نخستین خریدار خدمات درمانی و اولین تولیدکننده درمانی است و در حوزه‌های مختلف ازجمله هولدینگ‌ها فعالیت‌های سازمانی گسترده‌ای دارد.

  وی گفت: گستردگی کار در سازمان تامین اجتماعی به شکلی است که کار در آن را بسیار پیچیده می‌کند و اگر امروز سازمان سرپای خود ایستاده و مشکلات آن به نسبت سال‌های قبل کمتر شده حاصل تلاش مجموعه است.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان گریزی هم به طرح تحول سلامت زد و خاطرنشان کرد: هیچ کس در کشور ما وجود ندارد که این طرح را قبول نداشته باشد، اما اجرای این طرح به شکل فعلی پاسخگوی خواسته‌های مردم نبوده است.

  متولیان طرح تحول سلامت ناتوانی خود را پشت مسائل غیرواقعی پنهان می‌کنند

  فولادی اضافه کرد: کسانی که امروز در اجرای این طرح ناتوان هستند، ناتوانی خود را پشت مسائل غیرواقعی پنهان می‌کنند.

  وی با بیان اینکه تمام مطالبات دانشگاه‌ علوم پزشکی و البته مراکز پزشکی خصوصی از سازمان تا پایان مردادماه امسال پرداخت شده است، گفت: اگر هم طلبی وجود دارد مربوط به سه ماه است و این همه سر و صدا که در بحث مطالبات دولت از سازمان تامین اجتماعی صورت می‌گیرد، جای انتقاد دارد.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان با تاکید بر اینکه بهترین ارتباط را مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان با دانشگاه علوم پزشکی کردستان را دارد و کوچکترین مشکلی نداریم.

  فولادی به موافقت‌نامه چهارجانبه بین وزارت رفاه، وزارت بهداشت، بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: براساس این موافقت‌نامه چهار جانبه سازمان تامین اجتماعی باید بلافاصله بعد از ارسال اسناد و مدارک ۶۰ درصد از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی را پرداخت و ۴۰ درصد نیز بعد از بررسی‌ها و بازه زمانی سه ماهه انجام شود.

  وزارت بهداشت به عمده تعهدات خود در موافقتنامه چهارجانبه عمل نکرد

  وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به تعهدات خود در این موافقتنامه عمل کرده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت به عمده تعهدات خود عمل نکرده است و استدلالش برای عمل نکردن به این تعهدات غیرکارشناسی و علمی است.

  مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان اضافه کرد:  قرار بود برای پرداخت مطالبات از سوی بانک رفاه تسهیلاتی با سود ۱۲ درصد در اختیار سازمان قرار گیرد که ۶ درصد از سود این تسهیلات باید از سوی وزارت بهداشت و ۶ درصد نیز از سوی سازمان پرداخت می‌شد.

  فولادی تصریح کرد: البته این سود در قبال انتقال حساب‌های وزارت بهداشت به بانک رفاه تا حد ۳ درصد و حتی صفر درصد نیز کاهش پیدا می‌کرد، ولی متاسفانه وزارت بهداشت به تعهدات خود در این توافق چهارجانبه که می‌توانست گره‌گشای خوبی باشد عمل نکرده و سر باز زد.

  وی با بیان اینکه در حوزه سلامت کار به شکلی نیست که دوستان در دولت و وزارت بهداشت دارند جوسازی می‌کند، گفت: امیدواریم این جنگ و جدال‌ها که به گفته خود دوستان وزارت بهداشت هیچ فایده‌ای ندارد پایان یابد و دولت در وزارت بهداشت به عقلانیت برسد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.