• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اختلاف شدید استاندار و شورای شهر نخل تقی بر سر انتصاب شهردار/ آیا امضای سرپرست فعلی وجاهت قانونی دارد؟
  کد خبر : 1993979

  اختلاف شدید استاندار و شورای شهر نخل تقی بر سر انتصاب شهردار/ آیا امضای سرپرست فعلی وجاهت قانونی دارد؟

  اختلاف شدید استاندار و شورای شهر نخل تقی بر سر انتصاب شهردار/ آیا امضای سرپرست فعلی وجاهت قانونی دارد؟Reviewed by on Jan 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز بیش از سه ماه از استعفای شهردار نخل تقی شهرستان عسلویه می گذرد اما کرسی…

  اختلاف شدید استاندار و شورای شهر نخل تقی بر سر انتصاب شهردار/ آیا امضای سرپرست فعلی وجاهت قانونی دارد؟Reviewed by on Jan 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز بیش از سه ماه از استعفای شهردار نخل تقی شهرستان عسلویه می گذرد اما کرسی این منصب همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد.

  بر اساس این گزارش شهردار سابق که حدود یکسال و نیم به عنوان شهردار نخل تقی فعالیت می کرد به دلایلی استعفا داد و اکنون با گذشت بیش از سه ماه از این استعفا، شهرداری نخل تقی با سرپرستی اداره می شود.

  به استناد ماده ۷۱ قانون تشکیلات شوراها درخصوص نحوه انتخاب شهردار آمده است: در فاصله بین صدور رای عدم اعتماد و برکناری شهرداری و با خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جدید که نباید بیش از سه ماه به طول انجامد یکی از کارکنان شهرداری با انتخاب شورای شهر عهده دار و مسئول اداره امور شهرداری خواهد بود. اما همانطور که پیشتر گفته شد بیش از سه ماه از استعفای شهردار سابق نخل تقی می گذرد اما هنوز وضعیت شهرداری این شهر مشخص نشده است.

  شنیده های گام نیوز حاکی از آن است که مدتیست اعضای شورای شهر نخل تقی گزینه ای را برای تصدی سمت شهرداری معرفی کرده اند اما با مخالفت استاندار مواجه شده است تا با گذشت از بیش سه ماه از استعفای شهردار سابق، وضعیت شهرداری نخل تقی بلاتکلیف بماند.

  بر اساس تبصره ۳ (اصلاحی۴/۸/۱۳۸۲) ماده ۷۱: نصب شهرداران در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان ها بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور و در سایر شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار صورت می گیرد. شورای شهر نیز بر اساس ضوابط و شرایط احراز صلاحیت مندرج در آیین نامه مصوب این قانون، شهردار مورد نظر خود را انتخاب می کند. وزیر کشور و استانداران موظفند حکم شهردار معرفی شده را ظرف مدت ۱۰ روز صادر نمایند. بر اساس این قانون با توجه به اینکه جمعیت شهر نخل تقی کمتر از ۲۰۰ هزار نفر است این حکم بایستی توسط استاندار بوشهر صادر گردد اما بنابر آنچه که گفته شد این قضیه همچنان در گیر و دار و مجادله سیاسی بین شورای شهر و استانداری مانده است.

  مجادله بر سر انتصاب فردی در منصب شهرداری نخل تقی درحالیست که این شهر به واسطه دریافت حق آلایندگی یکی از ثروتمندترین شهرداری های استان بوشهر و بلکه کشور است با این حال چرایی چشم داشت استاندار بوشهر به ثروتمندترن شهرداری است نیز خود جای سوال دارد.

  بیش از سه ماه از سرپرستی سهامی در شهرداری نخل تقی می گذرد این سوال در اذهان پیش می آید که آیا امضای وی می تواند وجاهت قانونی داشته باشد؟ امورات جاری شهرداری چگونه اجرایی می شود؟

  با توجه به اینکه در ایام پایانی سال سر می بردیم و گستردگی کار شهرداری ها در راه اندازی ستاد سفرهای نوروزی، چه کسی در شهرداری نخل تقی نسبت به ساماندهی و برنامه ریزی امورات در این برهه حساس اقدام می کند؟

  مردم شهر نخل تقی در حالی قربانی زد و بندهای سیاسی می شوند که اختلافات ما بین اعضای شورای شهر نخل تقی و مصطفی سالاری بر سر انتصاب فردی جایگزین در سمت شهرداری این شهر به درازا کشیده شده است و این شهر ثروتمند بدون شهردار اداره می شود. با این حال آنچه که مسلم است اختلاف بر سر عزل و نصب ها این روزها به دعوای سیاسی تبدیل شده است، دعوایی که ضرر آن را نه شورای شهر و نه استاندار، بلکه مردم آن خطه خواهند دید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.