• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سیاست بومی‌گزینی دانشگاه آزاد گام موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بود
  کد خبر : 1993706

  سیاست بومی‌گزینی دانشگاه آزاد گام موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بود

  سیاست بومی‌گزینی دانشگاه آزاد گام موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بودReviewed by on Jan 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان ایلام به منظور تصویب بودجه ۹۶ این استان، ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی (ره) گفت:…

  سیاست بومی‌گزینی دانشگاه آزاد گام موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بودReviewed by on Jan 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان ایلام به منظور تصویب بودجه ۹۶ این استان، ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: فقدان ناباورانه و نابهنگام آیت‌الله‌ هاشمی ضربه سهمگینی بر ما وارد کرد.

  میرزاده با بیان اینکه آیت الله‌ هاشمی رفسنجانی چه قبل و چه بعد از انقلاب منشاء تحولات بزرگ اجتماعی، سیاسی بوده است، گفت: انصافاً آیت الله‌ هاشمی با شجاعت و درایت منحصربه‌فرد خود قبل و بعد از پیروزی انقلاب، همراه و یار امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بود.

  وی تاکید کرد: باقیات‌ صالحات آیت الله‌ هاشمی منحصر به دانشگاه آزاد نیست بلکه وی در بسیاری از عرصه‌های نظام و در تمامی مسئولیت‌هایی که برعهده داشت، منشاء تحول و نوآوری و نهادینه سازی مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی بود.

  رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه خوشبختانه مردم ایران، این مرد بزرگ را به طور شایسته مشایعت کردند، اظهار داشت: مراسم باشکوه تشییع آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی (ره) نشان داد مردم ایران قدر یار امام (ره) و رهبری را به خوبی می‌دانند و به همین دلیل است که آیت‌الله‌ هاشمی هرگز از یاد نخواهد رفت و زنده خواهد ماند.

  میرزاده با بیان اینکه آیت‌الله‌ هاشمی برای دانشگاه آزاد اسلامی وقت و انرژی زیادی صرف می‌کرد، تاکید کرد: وی با درایت و دوراندیشی، طرح‌های بسیاری در دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله اجرا گذاشت و اگر امروز دستاوردهای زیادی در این دانشگاه به بار آمده، نتیجه همان فکر و علاقه ایشان بود که با انتقال انرژی مثبت به مدیران، باعث ارتقای دانشگاه آزاد بود، امیدوارم روح بلند ایشان با انبیاء و اولیاء محشور باشد.

  رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه تحصیلات دانشگاهی تاثیر بسیار بالایی در اجتناب از ناهنجاری‌های اجتماعی دارد، گفت: مطالبات اجتماعی و آمارها نشان می‌دهد تنها ۲درصد از بزهکاران و زندانیان، تحصیلات دانشگاهی داشته اند و همین عدد نشان می‌دهد که تحصیل باعث ارتقای فرهنگی و فاصله با ناهنجاری‌ها و تخلفات اجتماعی می‌شود.

  وی افزود: کسانی که به فعالیت‌های دانشگاه آزاد اعتراض می‌کنند، توجه ندارند که جامعه جوان ایران به بسترهای لازم برای تحصیل نیاز دارد و در نبود این بسترها برای تحصیلات دانشگاهی جوانان کشور زمینه مهاجرت نخبگان و خروج ارز و مشکلات فرهنگی ایجاد خواهد شد، اگر بتوانیم کیفیت دانشگاه‌ها را بالا برده و استانداردهای آموزشی را رعایت کنیم، بستر مناسب برای جوانان فراهم شده و از بروز بسیاری از پیامدهای فرهنگی و اجتماعی منفی، پیشگیری خواهیم کرد.

  میرزاده سیاست بومی‌گزینی را مهم‌ترین سیاست فرهنگی دانشگاه دانست و گفت: حقیقتاً دانشگاه آزاد با بومی گزینی ۹۶درصد از رشته‌های کاردانی و کارشناسی، ۷۰درصد کارشناسی ارشد و ۵۱درصد از دکتری، گام بسیار موثری در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی برداشت چرا که دانشجویان می‌توانند در شهر محل سکونت خود در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند.

  رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: ما به دنبال استانداردسازی و توسعه جذب هیات علمی در این دانشگاه هستیم تا بتوانیم نیازهای جوانان کشور به تحصیلات تکمیلی را پاسخ دهیم.

  وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی بسیاری در دانشگاه آزاد آغاز شده، گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته، ۹۹۱ طرح ماندگار فرهنگی نهادی – ساختاری، کالبدی و رخدادی در دانشگاه آزاد پیاده‌سازی شده است. مطالعات فرهنگی، توسعه زبان فارسی، طرح تدوین سبک زندگی ایرانی و اسلامی، بزرگداشت مفاخر علمی و فرهنگی از آن جمله است که خوشبختانه در دانشگاه آزاد با جدیت دنبال می‌شود.

  وی افزود: شناساندن مفاخر و مشاهیر نقاط مختلف کشور به جوانان منطقه، باید از کتب درسی آغاز شود تا الگوهای ایرانی و اسلامی در اختیار جوانان قرار گیرد و الگوبرداری جوانان از غرب به حداقل برسد.

  میرزاده با اشاره به قرار گرفتن استان ایلام در مرز عراق گفت: دانشگاه آزاد استان ایلام با برنامه‌ریزی‌های لازم می‌تواند علاوه بر پاسخ به نیازهای منطقه، دانشجوی خارجی جذب کند.

  *دانشگاه آزاد از لحاظ تولید علم در بین دانشگاه‌های جهان از جایگاه قابل قبولی برخوردار است

  رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه امروز تولیدات علمی به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه پذیرفته شده، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری به شتاب علمی کشور، به این دلیل است که تولیدات علمی یکی از شاخصه‌های سرآمدی و توسعه کشورها است. خوشبختانه دانشگاه آزاد در این زمینه گام‌های موثری برداشته و از لحاظ تولید علم در بین دانشگاه‌های جهان از جایگاه قابل قبولی برخوردار است.

  در پایان جلسه هیات امنای استان ایلام، بودجه این استان شامل ۴۵ میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و ۳۳ میلیارد تومان از حیث درآمد و هزینه، به تصویب اعضا رسید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.