• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » جودوی فریمان استعداد قهرمانی در المپیک را دارد
  کد خبر : 1993540

  جودوی فریمان استعداد قهرمانی در المپیک را دارد

  جودوی فریمان استعداد قهرمانی در المپیک را داردReviewed by on Jan 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر دهقان، رئیس شورای فنی جودو استان خراسان رضوی با حضور در جمع جودوکاران شهرستان فریمان در گفتگو با خبرفریمان ضمن تشکر ویژه از همکاری دلسوزانه سید کمال‌الدین حیدری‌منش و سید…

  جودوی فریمان استعداد قهرمانی در المپیک را داردReviewed by on Jan 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر دهقان، رئیس شورای فنی جودو استان خراسان رضوی با حضور در جمع جودوکاران شهرستان فریمان در گفتگو با خبرفریمان ضمن تشکر ویژه از همکاری دلسوزانه سید کمال‌الدین حیدری‌منش و سید محمود هاشمی، رئیس و دبیر هیئت جودوی شهرستان فریمان اظهارکرد: فریمان خطه بسیار بزرگی در امر ورزش جودو به‌شمار می‌رود، لذا با تشخیص فدراسیون جودو ۴ شهر مشهد، تربت‌جام، چناران و فریمان به عنوان نقاط پهلوان‌خیز شناسایی شده‌اند.

  دهقان افزود: با توجه به استقبال جوانان و استعدادهایی که در جودوکاران فریمان وجود‌دارد در صورت همکاری بیشتر مسئولان قول می‌دهم پایگاه‌های استعدادیابی در فریمان زودتر از دیگر شهرها رشدکند.

  استاد دهقان با بیان این که جودوی فریمان استعداد و توانایی قهرمانی در المپیک را دارد، تصریح‌کرد: سالن فعلی هیئت جودوی فریمان گنجایش لازم را برای انجام تمرینات ندارد اما با این وجود جودوکاران خوش‌آتیه‌‌ای در حال تمرین هستند.

  رئیس شورای فنی جودوی استان خراسان رضوی، جودوی استان را بازوی قدرتمند فدراسیون دانست و اظهارکرد: در ۳۰ سال گذشته تاکنون در هر رده مختلف سنی تیم ملی ۱۰ الی ۱۵ نفر از استان خراسان رضوی بوده‌اند.

  دهقان با اشاره به بازدید سردار درخشان، رئیس فدراسیون از کلاس‌های جودوی استان گفت: ایشان به من ماموریت‌دادند که کلاس‌هاو پایگاه‌های استعدادیابی را در استان راه‌اندازی و فعال‌کنیم و امیدوارم بتوانیم پایگاه‌ استعدادیابی را به صورت مشترک در فریمان و تربت‌جام برقرار‌کنیم و از این طریق دین خود را به فریمان به عنوان زادگاهم ادا‌کنم.

  این پیشکسوت جودوی کشور در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون به فکر ایجاد آکادمی جودو در استان بوده‌اید، خاطرنشان‌کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل ورزش و جوانان استان و دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص ایجاد آکادمی و اجرای برنامه‌هایی از جمله آمادگی جسمانی و تست‌های غربال‌گری در حال انجام‌است.

  وی در ادامه اظهارامیدواری‌کرد: با ایجاد این آکادمی از علوم ورزشی در ارتقای ورزش جودو استفاده‌شود چرا که آشنایی با تکنیک و تاکتیک بخشی از موفقیت در ورزش است.

  دهقان همچنین افزود: با هماهنگی ایجادشده با انجمن جودو آموزش و پرورش استان نزدیک به ۵۰۰ جودوکار زیر ۱۴سال معرفی‌شدند که با همکاری هیئت جودو و دانشگاه فردوسی تست‌های استعدادیابی از این افراد انجام‌شد که در میادین مختلف از آنان استفاده خواهدشد و به فدراسیون قول‌دادیم در آینده نزدیک از بین این افراد مدال‌های المپیک کسب‌کنیم.

  وی با توصیه به مسئولان فدراسیون جودو تصریح‌کرد: ما چندین بار مقام قهرمانی آسیا را کسب کرده‌ایم لذا باید بسترهای لازم برای کسب مقام‌های قهرمانی در مجامع بین المللی و المپیک توسط مسئولان فراهم‌شود و می‌طلبد مربیان نیز به علوم و دانش‌های روز ورزشی مسلط‌شوند.

  استاد دهقان پیشنهادکرد برای کمک به تقویت جودوی مناطق مستعد کشور، بودجه فدراسیون بین استان‌های جودوخیز کشور که خراسان رضوی یکی از آن استان‌ها است، توزیع‌شود.

  دهقان با اشاره به پیشرفت خوب جودوی کوبا در چند سال اخیر اظهارکرد: با توجه به قدمت ۶۰ساله جودو در ایران هنوز از کشور کوبا در کسب مدال‌های المپیک عقب مانده‌ایم که نداشتن آمادگی جسمانی ورزشکاران و توجه‌نداشتن به کارهای فیزیکی و علوم ورزشی مهم‌ترین دلیل این امر بوده‌است.

  وی که از یادگاران هشت سال دفاع مقدس است و بیش از ۵سال سابقه حضور در جنگ تحمیلی را دارد، در پایان به بیان خاطره‌ای از دوران جانبازی خود پرداخت و گفت: در دوران مجرویت، ۳۸ بخیه در ناحیه شکم داشتم و در بیمارستان بستری بودم که باخبرشدم آقای «آبه» از مسئولان جودوی کشور ژاپن برای امتحان کمربند مسابقات به ایران آمده‌است لذا وقتی مرا با این وضعیت دید گفت: « ما جودوکار مریض نمی‌خواهیم و نمی‌توانیم از تو امتحان بگیریم». این گفته او برایم سخت و سنگین تمام‌شد، لذا از بیمارستان یک کمربند گرفتم و محکم به شکمم بستم و تعهد نامه‌ای امضا‌کردم که با مسئولیت خود در این مسابقات شرکت‌ می‌کنم که به لطف خدا با وجود این‌که حریف‌های قَدر و سنگین وزنی را برای رقابت با من انتخاب کرده‌بود توانستم آن‌ ها را شکست‌دهم و کمربند دریافت‌کنم.  

  انتهای خبر/
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.