• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » «بازسازی» افغانستان بیش‌ از بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم هزینه دارد
  کد خبر : 1992749

  «بازسازی» افغانستان بیش‌ از بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم هزینه دارد

  «بازسازی» افغانستان بیش‌ از بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم هزینه داردReviewed by Aryan♥ on Jan 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، براساس آخرین گزارش رسمی آمریکا، ایالات متحده  61،۵ میلیارد دلار را برای بازسازی افغانستان مصرف کرده است. این رقم بالاتر از حمایت آمریکا از اروپا پس…

  «بازسازی» افغانستان بیش‌ از بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم هزینه داردReviewed by Aryan♥ on Jan 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، براساس آخرین گزارش رسمی آمریکا، ایالات متحده  61،۵ میلیارد دلار را برای بازسازی افغانستان مصرف کرده است. این رقم بالاتر از حمایت آمریکا از اروپا پس از جنگ دوم جهانی است که ۶۱ میلیارد را تشکیل می‌داد.

  «ملک ستیز» کارشناس مسائل سیاسی افغانستان نوشت: اما این گزارش نگفته است که عوامل مقایسه جنگ دوم جهانی با جنگ افغانستان در چه فاکتورهایی است.

  بهتر بود دولت آمریکا به‌جای نام‌بردن «جنگ افغانستان» آن‌ را «جنگ سوم جهانی تحت مدیریت‌ آمریکا» نام می‌نهاد.

  این جنگ را نه افغان‌ها راه‌اندازی کرده‌اند و نه می‌توانند آن را مدیریت کنند؛ از دید استراتژیک، جنگ را کسانی مدیریت می‌کنند که نخست دکترین آن‌را می‌ریزند، دوم منابع آن‌را حمایت می‌کنند و سوم میدان یا ژئوپلتیک آن‌ را بر می‌گزینند.

  می‌خواهم از دست‌اندرکاران این گزارش بپرسم که در کجای این ۳ مولفه جنگ، افغانستانی‌ها تصمیم‌گیرنده هستند.

  به باورم جنگی را که غرب در میدان سیاسی‌ بنام افغانستان، به‌منظور نزدیک شدن به اهداف استراتژیک راه می‌اندازد، مسلماَ پاسخ‌گوی عواقب آن نیز می‌باشد. این‌را قوانین بین‌الملل و اصول روابط بین‌الدول به‌فضاحت بیان کرده است.

  مقدار زیادی از این پول‌ها به منابع مافیای افغانستان ریخته شده است. بلی این درست است. اما این قراردادهای میلیون دلاری نهاد‌های امنیتی خصوصی و رسمی شما بود که این مافیای غول‌پیکر را در افغانستان ایجاد کرد.

  شما بهتر بود شرکای اقتصادی‌تان‌ را از میان جنگ‌سالاران و دزدان حرفه‌‌ای انتخاب نمی‌کردید. مگر این منابع شما نبود که به قول نیویورک‌تایمز، ما امروز غنی‌ترین وزیران، والیان، وکیلان را حتی در جهان داریم.

  آیا در سنای آمریکا که غول اقتصاد جهان است، سناتوری را می‌شناسید که در یک ماه نزدیک به ۴۰۰ صد هزار دلار برای مدیریت برنامه‌های خود خرج کند.

  یا وزیری دارید که منابع یک انتخابات شما را مدیریت کند. یا والی‌ دارید که در هنگام ماموریت، ده‌ها اداره خصوصی‌اش‌را مدیریت کند. یا برادر رییس جمهوری که در کشور شما مالک دو رستوران بود، در کشور من مالک شهرک‌هاست.

  این افتخارات تنها از برکت شرکای شما با این آقایان حاصل شده است. آیا این عادلانه است ملتی‌را که ۶۰ درصد آن به قول سازمان ملل پایین‌تر از خط فقر زندگی می‌کند، به‌خاطر این جنایتکاران سرزنش کنید.

  ستیز با انتشار این مطلب در صفحه فیسبوک خود نوشت: آیا شرم نیست دولتی را که ظرفیت یک‌هفته لجستیک رزمی قوای مسلح خود را ندارد، عامل هدر رفتن منابع مالیات دهندگان آمریکایی می‌پندارید.

  بهتر است به اتاق‌های فکری و پژوهشی خود مراجعه کنید تا بدانید طالبان که هستند، داعش کیست، شبکه حقانی از کجا آب می‌خورد. این گروه‌ها چه‌گونه ایجاد شدند و از کدام منابع استفاده می‌برند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.