• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » انسانی که می‌خواهد سلامت بیشتری داشته باشد باید”روز محور” باشد/ افراد امیدوار کمتر مریض می‌شوند
  کد خبر : 1992719

  انسانی که می‌خواهد سلامت بیشتری داشته باشد باید”روز محور” باشد/ افراد امیدوار کمتر مریض می‌شوند

  انسانی که می‌خواهد سلامت بیشتری داشته باشد باید”روز محور” باشد/ افراد امیدوار کمتر مریض می‌شوندReviewed by Aryan♥ on Jan 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری سینا، غلامعلی افروز، استاد ممتاز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در چهارمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه…

  انسانی که می‌خواهد سلامت بیشتری داشته باشد باید"روز محور" باشد/ افراد امیدوار کمتر مریض می‌شوندReviewed by Aryan♥ on Jan 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری سینا، غلامعلی افروز، استاد ممتاز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در چهارمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی به همت گروه قرآنی عترت و سلامت فرهنگستان پزشکی که به میزبانی سازمان تامین اجتماعی و مرکز ویژه بسیج جامعه پزشکی در بیمارستان میلاد به مدت دو روز از دیروز آغاز به کار کرده است، گفت: قرآن کتاب حیات انسان است و شخصیت مطلوب و متعالی برای انسان درنظر گرفته استغ انسان یک شجره طیبه است که ریشه اصلی آن در خانواده شکل می‌گیرد، بنابراین سلامت روان، بهره‌مندی از اندیشه پویا، آمادگی برای تعاملات اجتماعی و غیره را در گرو ارتباط با خداوند می‌داند و بس.

   

  وی به مذمومیت انحصارگری در اسلام اشاره کرد و گفت: اینکه بر روی برخی تابلوها می‌نویسند "نماینده انحصاری" کاملاً کاری اشتباه است که نشان از خودخواهی و خواستن همه موفقیت‌ها برای خود است.

   

  افروز ادامه داد: در آموزه‌های دینی نیز اشاره شده که وقتی انسان به ناکامی می‌رسد، جزع و فزع می‌کند و وقتی به کامیابی می‌رسد تنها آن را برای خود می‌خواهد و انحصارطلبی نمونه همین خودخواهی است که سبب احتکار در جامعه می‌شود.

   

   استاد ممتاز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ممکن است کسی در جامعه بزرگ شود اما به معنای واقعی رشد نکند مگر کسانی که در جریه نمازگزاران باشند، افزود: کسانی که نماز می‌خوانند با خدا حرف می‌زنند و کسانی که قرآن می‌خوانند خدا با انها حرف میزند؛ آنها کسانی هستند که رشد می‌کنند.

   

  وی گفت: اگر میخواهید سالم زندگی کنید امروز را دریابید و دل به کینه‌ها و ناکامی‌های گذشته نسپارید و به آینده‌های دور و دراز نیندیشید؛ بنابراین انسانی که می‌خواهد سلامت بیشتری داشته باشد باید"روز محور" باشد که چنین شخصیتی در خانواده شکل می‌گیرد.

   

  افروز، تصریح کرد: شاکله شخصیتی بچه‌های زیر ۷ سال با پیوندهای عاطفی شکل می‌گیرد و در ۷ سال دوم تعلیم پذیرند؛ در ۷ سال سوم قابلیت مشورت دهی و مشورت پذیری پیدا می‌کند؛ این شاکله شخصیتی از خانواده به وجود می‌آید بنابراین اساس این موضوعات در خانواده است.

   

  استاد ممتاز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تحقیقات نشان داده افرادی که امیدوارند، اخلاقند، نیکوکارند و سایر صفات اخلاقی خوب را دارند کمتر مریض می‌شوند؛ بسیاری از سکته‌ها، تصادفات و جرائم به خاطر باورهای نادرست است، بنابراین باید شاکله های روانی در جامعه درست شود.

   

  تأمین اجتماعی باید خانواده محور باشد

  افروز، با بیان اینکه خداوند خانواده آفرین است و اساس آن را زن و شوهر قرار داده و هستی را بر اساس زوجیت قرار داده است؛  همه چیز ازجمله مسجد، مدرسه و بهداشت و درمان را برای خانواده قرار داده است.

   

  وی ادامه داد: بنابراین همه چیز از جمله تأمین اجتماعی باید خانواده محور باشد؛. یعنی دولت باید برنامه‌های خود را خانواده محور کند تا جامعه به سمت اسلامی و قرآنی بودن قدم بردارد؛  قرآن امنیت روانی و احساس آرامش را اصل قرار داده است.

   

  استاد ممتاز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه کشور ما احتیاج به یک وزارتخانه‌ای دارد تا خانواده را قوی و محکم کند، گفت: آرامش یک نیاز مهم انسان است که اول از خدا و دوم از همسر گرفته می‌شود؛ در زندگی که همسر آرامشگر و خداباور باشد، سلامت جنسی وجود داشته و طلاق کمتر اتفاق می‌افتد، به طورکلی در فرهنگ قرآنی خانواده بسیار زیبا تعریف شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.