• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تصویب پرداخت یارانه کشمش برای باغداران تولید کننده بهازای هر کیلو
  کد خبر : 1992588

  تصویب پرداخت یارانه کشمش برای باغداران تولید کننده بهازای هر کیلو

  تصویب پرداخت یارانه کشمش برای باغداران تولید کننده بهازای هر کیلوReviewed by on Jan 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالله جعفری صبح شنبه در جلسه کار گروه کشاورزی، افزود: افزایش تولید و عرضه کشمش و افت قیمت های جهانی و در عین حال عدم تناسب عرضه و تقاضا از مهم ترین دلایل…

  تصویب پرداخت یارانه کشمش برای باغداران تولید کننده بهازای هر کیلوReviewed by on Jan 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالله جعفری صبح شنبه در جلسه کار گروه کشاورزی، افزود: افزایش تولید و عرضه کشمش و افت قیمت های جهانی و در عین حال عدم تناسب عرضه و تقاضا از مهم ترین دلایل کاهش قیمت این محصول به حساب می آید.

  عبدالله جعفری تصریح کرد: در پی افت قیمت کشمش، با پیگیری‌های مداوم سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و تاکید وزارتخانه متبوع بر لزوم اعمال حمایت های دولتی در این زمینه، طبق مصوبه اخیر دولت و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی هم اکنون به ازای فروش هر کیلو کشمش به مراکز تحت نظر سازمان تعاون روستایی مبلغ ۵۰۰ تومان یارانه در وجه باغداران کشمش واریز می شود.     

  جعفری افزود: باغداران در مناطق مختلف استان زنجان با فروش کشمش تولیدی خود به مراکز تحت نظر سازمان تعاون روستایی و تایید آن توسط کارگروه خرید که متشکل از نمایندگان چند دستگاه دولتی و نظام صنفی کارهای کشاورزی است می توانند پس از تایید چک لیست نهایی و ثبت در سامانه مربوطه مبلغ یارانه مذکور را دریافت کنند.

  وی با اشاره به اینکه دولت و سازمان تعاون روستایی در توافق قیمت و نحوه مبادله وجه کشمش مابین باغدار و مراکز خرید که همگی غیر دولتی هستند هیچ گونه دخالت و تعهدی ندارد، عنوان کرد: باغداران برای تحویل کشمش به مراکز خرید و بهره مندی از یارانه تا پایان بهمن ماه فرصت دارند.

   مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه عرضه کشمش به قیمت پایین توسط ترکیه و چین در بازارهای هدف صادراتی، صادرات این محصول توسط کشورمان را تحت الشعاع قرار داده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همچنین به منظور افزایش حجم صادرات محصول کشمش در حال پیگیری برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت به صادر کنندگان هستیم.

  وی بیان داشت: با عضویت کشاورزان و تولید کنندگان در زنجیره های ارزش و راه‌اندازی شرکت‌های بازرگانی و نهایتا بازاریابی و بازاررسانی مستقیم محصولات بسیاری از مشکلات و دغدغه های کنونی قابل رفع خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.