• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » حجاب، میوه‌ی عفاف و عفاف، ریشه‌ی حجاب است/حجاب امنیت اجتماعی را به دنبال دارد
  کد خبر : 1991995

  حجاب، میوه‌ی عفاف و عفاف، ریشه‌ی حجاب است/حجاب امنیت اجتماعی را به دنبال دارد

  حجاب، میوه‌ی عفاف و عفاف، ریشه‌ی حجاب است/حجاب امنیت اجتماعی را به دنبال داردReviewed by Aryan♥ on Jan 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محسنی در گفتگو با خبرنگار قومس با بیان اینکه رویکرد انقلاب اسلامی ایران نسبت به مسئله حجاب، رویکردی متفاوت می باشد ابراز…

  حجاب، میوه‌ی عفاف و عفاف، ریشه‌ی حجاب است/حجاب امنیت اجتماعی را به دنبال داردReviewed by Aryan♥ on Jan 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محسنی در گفتگو با خبرنگار قومس با بیان اینکه رویکرد انقلاب اسلامی ایران نسبت به مسئله حجاب، رویکردی متفاوت می باشد ابراز کرد: مبنای دیدگاه مسئولان کشور نسبت به حجاب در قالب نگاه حکومت اسلامی است.

  وی با اشاره به اینکه درحال حاضر پدیده بدحجابی از مهمترین معضلات و آسیب های اجتماعی جامعه است، گفت: فقدان برنامه ریزی اصولی و منطقی برای مرتفع ساختن نیازهای اجتماعی از سوی مراکز فرهنگی مسئول، وجود جمعیت جوان و تنوع طلب و کمرنگ شدن باورها و ارزشهای دینی و مذهبی در میان نسل جوان امروز، شکاف ایجادشده بین نسل جدید و قدیم ، مقاومت در پذیرش هنجارها و در نهایت بروز نوعی  از بحران هویت در این نسل منجر به روآوردن به بدپوششی به ویژه در میان زنان و دختران شده است.

  کارشناسو پژوهشگر دینیافزود:  خداوند متعال در آیه  59 سوره مبارکه احزاب می فرماید:  ای پیامبر! به همسران و دخترانت و نیز به زنان مؤمن بگو پوشش های خود را بر خود فروتر گیرند تا شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند که این به احتیاط، عقل و دین نزدیک تر است و خدا آمرزنده  مهرباناست.

  محسنی با بیان اینکه در این آیه، قرآن به طور صریح و واضح در ارتباط با حجاب سخن می گوید تصریح کرد: در این آیه از یک پوشش مناسب صحبت می شود و نه نوع خاص و سلیقه ای آن،نوع حجابی که فرد را از گزند افراد هرزه به دور دارد.

  وی خاطرنشان کرد: بنابراین، حجاب امنیت اجتماعی را به دنبال دارد و آثار حجاب طبق این آیه قرآن عبارت است ازنقش بازدارندگی در مقابل آزار و اذیت هوسرانان همچنین نقش ارزش آفرینی حجب و حیا وافزایش دید انسانی به زن در مقابل دید ابزاری.

  این کارشناسدینیاظهار کرد: حجاب کامل به معنای رعایت دقیق این مجموعه، متناسب با عرف اجتماعی و نقض کامل آن نشانه بی حجابی است.

  حجت الاسلام محسنی اذعان کرد: رفتار فرد باحجاب به دلیل رعایت معیارها، ضوابط و همسویی با ارزشهای اجتماعی با واکنش های مثبت ودر مقابل رفتار بدحجابان و بی حجابان با واکنش های منفی اجتماعی رو به رو می شود.

  ویتصریح کرد: حجاب و عفاف که یک دستور دینی و از مسائل مهم و کلیدی جامعه ما می باشد، با بسیاری از مسائل پیوندخورده ودارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شده است.

  کارشناسو پژوهشگر دینیابراز کرد: مسئله حجاب از این جهت که خطاب به  زنان عنوان می شود در واقع به نیمی از جمعیت جامعه مربوط است و از آن روی که در تنظیم روابط زن ومرد نقشی بسزا دارد، به همه افراد جامعه مرتبط می شود.

  محسنی با اشاره به لاینکه حجاب و پوشش ظاهری، لزوماً به معنای برخورداری از همه‌ی مراتب عفاف نیست عنوان کرد:  عفاف بدون رعایت پوشش ظاهری نیز قابل تصور نیست، پوشش ظاهری یکی از علامت‎ها و نشانه‎های عفاف است و بین مقدار عفاف و حجاب، رابطه‌ی تأثیر و تأثّر متقابل وجود دارد.

  وی با بیان اینکه  حجاب، میوه‌ی عفاف و عفاف، ریشه‌ی حجاب است یادآور شد: برخی افراد ممکن است حجاب ظاهری داشته باشند، ولی عفاف و طهارت باطنی را در خویش ایجاد نکرده باشند و این حجاب، تنها پوسته‌ و ظاهری است.

  این پژوهشگر دینی با اشاره به اینکه حجاب و پوشش اسلامی یکی از اوامرانسان ساز الهی و یکی از احکام حیاتبخش اسلام درزندگی طیبه است عنوان کرد: این امر منطبق بر فطرت بشر و مبتنی بر نیازها وشرایط روانی او همچنین زمینه ساز پویائی و کمال انسانی فرد و جامعه است.

  حجت الاسلام محسنی در پایان ابراز کرد:  رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش می آفریند، بلکه می تواندخانواده،اجتماع و… را نیز تحت تأثیر قراردهد.

  وی افزود: بی شک هماگونه که رعایت حجاب به عنوان یک امر ضروری می تواند مفید باشد، عدم رعایت آن نیز پیامدهایی منفی را به همراه دارد، چراکه بدحجابی علاوه برآثار ضددینی وفردی، پیامدهای اجتماعی فراوانی را نیز به دنبال دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.