• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » حوزه علمیه باید پاسخگوی دغدغه مراجع در حوزه بانکداری و اقتصادی باشد
  کد خبر : 1991151

  حوزه علمیه باید پاسخگوی دغدغه مراجع در حوزه بانکداری و اقتصادی باشد

  حوزه علمیه باید پاسخگوی دغدغه مراجع در حوزه بانکداری و اقتصادی باشدReviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری فرهنگ نگار، آیت الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه که در مدرسه علمیه امام…

  حوزه علمیه باید پاسخگوی دغدغه مراجع در حوزه بانکداری و اقتصادی باشدReviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری فرهنگ نگار، آیت الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد،اظهار داشت: همایش کتاب سال حوزه در هجدهمین دوره خود به سر می برد و این همایش در کنار دیگر جشنواره حوزوی، مجموعه فاخر و نظام مندی را شکل داده است که باید از همه دست اندرکاران تقدیر و تشکر کرد.

  وی افزود: جریان تولید و تحقیق علم در حوزه های علمیه بسیار سابقه درخشانی دارد و برگ های زرین تولید علم و اندیشه در تاریخ حوزه رقم خورده است.

  مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه در ۳۰ شاخص شاهد رشد دانش حوزوی هستیم، گفت: در برخی از شاخص ها دچار کاستی هایی هستیم که باید آن ها به موضع تشخیص و برطرف کنیم.

  وی ادامه داد: ما معتقد هستیم باید تحقیقات سنتی حوزه در قلمروی فقه، فلسفه ، رجال، درایه و علوم ادبی با همان قوت استمرار پیدا کند  که این مسئله مورد تاکید امام بزرگوار و مراجع تقلید و رهبری نیز می باشد اما نباید از هزاران پرسش و صدها نیاز اجتماعی در جامعه غافل شویم.

  امام جمعه قم با اشاره به اینکه برخی از این نیازها مرتبط با نظام اسلامی و برخی نیاز بین المللی است، ابراز داشت: اگر برخی نیازها در جامعه به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد می بینیم که برخی تحقیقات پاسخ مناسب و جدی ندارند که باید در این زمینه کار اساسی انجام شود.

  وی خاطر نشان شد: امروز مراجع تقلید و بزرگان ما با غم و اندوه بر مسئله بانک و اقتصاد اسلامی  تاکید می کنند و باید بررسی کنیم آیا در این زمینه، تولیدات ما پاسخگو بوده است؟

  آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه حوزه باید پاسخگوی دغدغه مراجع و علما باشد، گفت: حوزه باید در خصوص مسائل بانکداری و اقتصادی تولیدات مناسبی داشته باشد تا فریاد مراجع پاسخ داده شود.

  وی خاطرنشان شد: حوزه های علمیه باید از نقشه جامع علمی برخوردار باشند و تولید اسناد راهنما در این زمینه ضرورت دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.