• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » استفاده از همه توان دستگاههای اجرای برای تحکیم بنیان خانواده / برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از همسر آزاری
  کد خبر : 1991024

  استفاده از همه توان دستگاههای اجرای برای تحکیم بنیان خانواده / برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از همسر آزاری

  استفاده از همه توان دستگاههای اجرای برای تحکیم بنیان خانواده / برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از همسر آزاریReviewed by on Jan 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان: نشست کمیته تحکیم بنیان خانوادۀ امور بانوان وخانواده فرمانداری شهرستان همدان در دانشگاه پیام نور این…

  استفاده از همه توان دستگاههای اجرای برای تحکیم بنیان خانواده / برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از همسر آزاریReviewed by on Jan 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان: نشست کمیته تحکیم بنیان خانوادۀ امور بانوان وخانواده فرمانداری شهرستان همدان در دانشگاه پیام نور این شهر با حضور مسئولان دستگاه های همدان برگزار شد. در این نشست تفاهم نامه های همکاری آموزشی- اجتماعی بین روسای دستگاههای اجرایی شهر همدان به امضا رسید.

   

  علی تعالی فرماندار شهر همدان در مورد اهمیت بنیان خانواده اظهار داشت: آسیب شناسی هر یک از حوزه های اجتماعی ناشی از هم گسستگی نهاد خانواده است و کشورهایی که در آن بنیان خانواده به عنوان هسته مرکزی ناموفق عمل کند دچار آسیب های اجتماعی فراوانی می شوند.
  وی افزود : یکی از نمودهای اهمیت این بنیان در معضل اعتیاد است و در بررسی هایی که به منظور ریشه یابی علل گرایش افراد به مواد مخدرانجام شده است نشان می دهد در خانواده به عنوان نهاد اصلی بحران هایی وجود داشته است که فرد را به سمت اعتیاد سوق داده است.

  وی تصریح کرد: زنان در خانواده نقش اصلی تربیت فرزندان را به عهده دارند و به فرمایش امام خمینی (ره ) از دامن زن مرد به معراج می رود و ما سعی داریم با استفاده از همه توانمندیهای دستگاههای اجرایی در تحکیم بنیان خانواده مفاد تفاهم نامه ها را به عرصه اجرایی برسانیم.
  وی در پایان خاطر نشان کرد: انتظار می رود آموزش و پرورش از طریق انجمن اولیا و مربیان و دانش آموزان و نیز سازمان تبلیغات با وجود کارشناسان برجسته در انجام مفاد تفاهم نامه ها ما را یاری کنند.
  وی گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان دبیر اجرایی کمیته تحکیم بنیان خانواده انتخاب شده است .

  صفی الله صفایی رئیس دانشگاه پیام نور در ارتباط با اهمیت دادن به جایگاه زنان خانواده عنوان کرد: در دانشگاه پیام نور دو نفر از مدیران عالی رتبه دانشگاه پیام نور خانم هستند .
  وی افزود: امیدوارم با امضا تفاهم نامه مشارکت بین دستگاههای اجرایی به منظور تحکیم بنیان خانواده بیشتر شود .
  در این نشست سیاوش رهبر، رئیس سازمان بهزیستی شهرستان همدان، اذعان کرد : سازمان بهزیستی شهرستان از تمام توان خود برای همکاری باسایر دستگاههایی که با انها تفاهم نامه امضا کرده استفاده می کند.
  وی افزود: در خصوص آسیب های اجتماعی در حوزه زنان نمیتوان از یک نسخه همسان برای همگان استفاده کرد.
  سیاوش رهبر در خصوص تفاهم نامه امضا شده با آموزش و پرورش گفت : در مراکز خدمات مشاوره خصوصی، با استفاده از یاری برگ تا سقف ۵۰۰۰۰ تومان به موارد ارجاع شده از سازمان آموزش و پرورش رسیدگی می کنیم .

  وی افزود: همشهریان می توانند از طریق شماره ۱۴ ۸۰ با خدمات صدای مشاور تماس حاصل فرمایند و بدون اینکه نامی از آنها ثبت شود, به طور رایگان خدمات دریافت نمایند.
  رهبر اعلام کرد: در موارد حادتر مانند کودک آزاری و یا همسر آزاری و موارد خود کشی همشهریان می توانند با اورژانس اجتماعی از طریق شماره ۱۲۳ تماس بگیرند. همچنین در ارتباط با آموزش و پیشگیری از همسر آزاری میتوانیم با درخواست ارگان ها مشاورانی برای برگزاری کارگاههای آموزشی به آن نقاط اعزام نماییم .
  انتهای پیام /

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.