• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » هیچ ساختمانی در دامغان ایمن نیست / پاساژ مطلب خان اخطار گرفته است
  کد خبر : 1990760

  هیچ ساختمانی در دامغان ایمن نیست / پاساژ مطلب خان اخطار گرفته است

  هیچ ساختمانی در دامغان ایمن نیست / پاساژ مطلب خان اخطار گرفته استReviewed by on Jan 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک دامغان ؛ مسلم نصرتی در گفتگو با خبرنگار تیتریک با توجه به حادثه اخیر پلاسکو گفت : هیچ ساختمانی در دامغان ایمن…

  هیچ ساختمانی در دامغان ایمن نیست / پاساژ مطلب خان اخطار گرفته استReviewed by on Jan 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک دامغان ؛ مسلم نصرتی در گفتگو با خبرنگار تیتریک با توجه به حادثه اخیر پلاسکو گفت : هیچ ساختمانی در دامغان ایمن نیست و حتی بعضی ادارات دولتی قدیمی ما هم نا ایمن هستند.

  وی افزود : با بررسی کارشناسان ، اکثر مکان های عمومی ایمنی لازم را ندارند نظیر پاساژ مطلب خان در مرکزیت شهر که چندین مورد اخطار کتبی در این مورد دریافت کرده است.

  شهردار دامغان با بیان اینکه ۸۰ درصد ساختمان ها در دامغان بسیار ناایمن است اظهار داشت : بلند مرتبه سازان در دامغان کمترین الزامات ایمنی یعنی نصب کپسول آتش نشانی در پاگردها و راه پله ها را رعایت نکرده اند .

  وی با بیان اینکه امروزه حرارت در داخل ساختمان ها است و خطرات نسبت به قدیم افزایش فراوان یافته است عنوان کرد : منطقه مسکن مهر دامغان با توجه به نوساز بودن هم حداقل ایمنی ها را ندارد و حتی امکان ندارد در ساختمان ها یک کپسول آتش نشانی وجود داشته باشد.

  نصرتی بیان کرد : الزامات مهندسی در قوانین و مقررات دیده شده است اما یکسری نواقص قانونی و رفتارات مردمی وجود دارد که باعث عدم ایمنی شده است.

  وی ادامه داد : اگر شما کپسول آتش نشانی نداشته باشید یا اقدام به شارژ آن نکنید ، سازمانی شما را تعقیب یا جریمه نمی کند که این خود خلا قانونی است .

  شهردار دامغان با اشاره به اینکه تا اتفاقی نیافتد مردم به دنبال ایمنی نمی روند یادآور شد : از هر سه واحد آپارتمان نشینی به بالا باید هیئت مدیره شکل گیرد تا یک نفر امورات را دنبال کند ولی اکثر مجتمع های آپارتمانی در دامغان فاقد هیئت مدیره است و کسی به رسیدگی های ساختمان نظیر استاندارد های تعمیر و نگه داری آسانسور ، اعلام و اطفاء حریق و … نمی پردازد.

  مسلم نصرتی تصریح کرد : باید حتما حادثه ی مانند پلاسکو رخ دهد تا حساسیت ها بوجود آید . ایمنی خطر زلزله ، حریق و امداد بعد از حادثه است . یعنی اگر یک مجتمع در دامغان دچار حریق شود چگونه باید مهار و خاموش گردد که متاسفانه اکثرا از حیث اعلام و اطفاء حریق ناقص می باشد.

  وی خاطرنشان کرد : هیچ نوع امکانات اطفاء حریق برای بلند مرتبه سازان در دامغان وجود ندارد و تنها امید ما برای نجات انسان ها در طبقات بالای ساختمان ها در دامغان به جسارت  ، از جان گذشتگی و شهامت نیرو های آتش نشانی است .

  شهردار دامغان در خاتمه با بیان اینکه مردم و هیئت مدیره های مجتمع های ساختمانی ، کمترین امکانات ایمنی را تامین کنند بیان داشت : حداقل حضور آتش نشانان در محل حریق سه دقیقه می باشد ولی همین زمان برای آتش سوزی و سوختن کافی است .


  انتهای پیام /

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.