• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » نوبختک یا نیو بختک/ سال ۹۶ یارانه‌ها قطع می‌شود
  کد خبر : 1990576

  نوبختک یا نیو بختک/ سال ۹۶ یارانه‌ها قطع می‌شود

  نوبختک یا نیو بختک/ سال ۹۶ یارانه‌ها قطع می‌شودReviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، موضوع انشا: چه درسی از سخنان بزرگان می‌گیریم پارسال هم آقا معلم ما موضوع انشا داد درباره سخنان سعدی. مادربزرگ اصغر به ما گفته بود…

  نوبختک یا نیو بختک/ سال ۹۶ یارانه‌ها قطع می‌شودReviewed by Aryan♥ on Jan 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، موضوع انشا: چه درسی از سخنان بزرگان می‌گیریم

  پارسال هم آقا معلم ما موضوع انشا داد درباره سخنان سعدی. مادربزرگ اصغر به ما گفته بود که سعدی مُرده و سخنانش مال قدیم‌هاست، الان دوره و زمونه فرق کرده است و باید به سخنان بزرگان جدید گوش داد.

  اصغر گفت بیا اخبار نگاه کنیم و سخنان یکی را که جدید و نو است بنویسیم، توی اخبار نوبخت را نشان داد و ما هم خوشحال شدیم چون هم نو و جدید بود و هم سخنگو بود، وقتی به مادر بزرگ اصغر گفتیم درباره نوبخت چیزی می‌داند، گفت که نوبخت مثل طوطی و مرغ مینا سخنگو است و وقتی توی تلویزیون می‌آید سر آدم را می‌برد.

  مادر بزرگ اصغر می‌گوید سخنگویی کار بسیار سختی است و آدم دائم باید سخن بگوید و دهانش کف کند، اما انگار نوبخت این چیزها تو کَتَش نمی‌رود و مثل رادیوی شکسته فقط حرف می‌زند و هرچیز بی‌ربطی را به هم می‌بافد و روی خرابکاری بقیه ماله می‌کشد انگار که بناست.

  ما به کافی‌نت رفتیم و کافی‌نتی یه کمی درباره نوبخت به ما اطلاعات داد، ما هم دوباره از مادربزرگ اصغر پرسیدیم و اطلاعات او از ویکی پدیا هم بیشتر بود.

  مادربزرگ اصغر به ما گفت: این نوبخت مثله بختک می‌‌ماند، همه‌اش سرو کله‌اش همه جا پیدا می‌‌شود، هر کسی دست توی دماغش می‌کند، او می‌آید یک چیزی می‌گوید.

  پدرمان هم می‌گوید: فکر کنم این نوبخت از توی تخم‌مرغ شانسی درآمده است.

  مادربزرگ اصغر می‌گوید: نوبخت یه کم خُل وضع و شیرین عقل است، مثلا می‌‌آید توی تلویزیون دزد‌ها را ذخیره می‌کند، یا می‌گوید خجالت بکشید بعداً چطوری می‌خواهید از فریدون معذرت خواهی کنید، ننه اینا آخرش از ما یه چیزی دستی هم می‌گیرند.

  مادربزرگ اصغر می‌گوید: اگر خدا بیامرز آقا فتح‌الله زنده بود، با ماشین از روی این نوبخت رد می‌شد تا انقدر توی تلویزیون حرف‌های صدتا یه غاز نزند.

  پدر اصغر می‌گوید: وقتی ننه سیاسی می‌‌شود تخت‌گاز می‌رود، از مرحوم آقا فتح‌الله یاد گرفته که یک‌بار با چوب دنبال رضاشاه کرد، حالا راست و دروغش را نمی‌دانم.

  مادربزرگ اصغر می‌گوید: ننه‌ی این نوبخت، باید دوتا پشت دستی تو دهن نوبخت می‌زد تا آدم شود، بعضی وقت‌ها شیطون می‌گوید بروم دوتا تو دهنی بهش بزنم و بیایم، همین روزهاست که بیاید توی تلویزیون و بگوید یارانه‌ها امسال نه سال دیگه قطع می‌شود، یکی یه چیز دیگر می‌گوید این می‌‌آید دق و دلیش را سر یارانه خالی می‌کند، شده مثل فردوسی‌پور.

  پدر اصغر گفت: ننه شیطون رو لعنت کن.

  ما هم دیگر ترسیدیم بیشتر از مادربزرگ اصغر سوال بپرسیم.

  این بود انشای ما  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.