• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , حوادث » استفاده از تاکتیک تکرار/ اتهام‌زنی پیش از مشخص شدن مسببان حادثه
  کد خبر : 1990077

  استفاده از تاکتیک تکرار/ اتهام‌زنی پیش از مشخص شدن مسببان حادثه

  استفاده از تاکتیک تکرار/ اتهام‌زنی پیش از مشخص شدن مسببان حادثهReviewed by Aryan♥ on Jan 25Rating: خبرگزاری مهر، گروه جامعه: خبر سه کلمه بود؛ پلاسکو ویران شد. هرچند پیش از ویرانی آتش به جان این ساختمان ۵۴ ساله افتاده بود، اما شاید کمتر کسی تصور ویرانی این سازه فلزی ۱۷ طبقه را داشت. پلاسکو ویران…

  استفاده از تاکتیک تکرار/ اتهام‌زنی پیش از مشخص شدن مسببان حادثهReviewed by Aryan♥ on Jan 25Rating:

  خبرگزاری مهر، گروه جامعه: خبر سه کلمه بود؛ پلاسکو ویران شد. هرچند پیش از ویرانی آتش به جان این ساختمان ۵۴ ساله افتاده بود، اما شاید کمتر کسی تصور ویرانی این سازه فلزی ۱۷ طبقه را داشت. پلاسکو ویران شد تا ملتی تلخکام شود، اما بهره برداری از فضای احساسی جامعه تلخی دیگری بود که به کام مردم نشست.

  شهرداری تهران در حالی در قضیه پلاسکو نوک پیکان اتهام زنی برخی طیف‌ها قرار گرفت. استفاده از تاکتیک تکرار مساله تا یک موضوع خاص به جای حقیقت به جامعه تلقین شود.

  تذکرات پی در پی به هیئت مدیره پلاسکو برای رفع خطر از سر بنای ۵۴ ساله؛ این وظیفه شهرداری بود که به اذعان هیأت مدیره این ساختمان و بسیاری از اعضای طیف‌های مختلف شورای شهر تهران به کرات انجام شد. اما سوال اصلی این است که وظیفه اصلی پلمب با چه دستگاهی است؟

  اگرچه باید منتظر ماند تا دستگاه قضایی مقصران اصلی بروز حادثه پلاسکو را شناسایی و معرفی کند، اما براساس مصوبه هیئت دولت در سال ۹۳ مسئول مستقیم مجتمع های کارگاهی متوجه دولت است. پلاسکو نیز به شهادت بسیاری کارشناسان یک مجتمع کارگاهی به حساب می آمده است.

  به اعتراف کارشناسان، شهرداری تهران از جامعیت اختیارات برای جلوگیری از چنین حادثه ای برخوردار نبوده و صرفا می توانسته با اخطارهای پیاپی به دیگر نهادها همچون قوه قضائیه و وزارت کشور، آنها را نسبت به غیر ایمن بودن ساختمان پلاسکو آگاه کند.

  با همه این احوالات از ابتدای فروریختن ساختمان، شهردار تهران فرماندهی عملیات را از اطفای حریق گرفته تا آواربرداری برعهده گرفت تا با هدایت دیگر نیروها، نه تنها از لحاظ روحی بلکه حتی احساس مسئولیت را به عنوان یکی از مولفه های اصلی مدیریت جهادی نشان دهد.

  حادثه پلاسکو را می توان نمونه ای از مدیریت جهادی دانست که بلافاصله پس از آتش سوزی یکی از ساختمان های شهر، مدییت عملیات را برعهده گرفت.

  در حالی هیاهو پیرامون پلاسکو و تلاش برای گره زدن آن به وظایف شهرداری صورت گرفت، که حتی تندترین انتقاداتی که پیشانی شهرداری را هدف قرار داده بود نیز درصدی از خطا را به نهادهای دیگر منتسب می کرد.

  ماجرای حادثه پلاسکو را می توان نمونه بارزی از مدیریت جهادی دانست، مدیریتی که بلافاصله پس از آتش سوزی یکی از ساختمان های شهر، در محل حادثه عملیات را برعهده می‌گیرد نه مدیریت از راه دور و غیابی.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.