• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » نگاه سفارتخانه‌ها برای توسعه اقتصادی باشد
  کد خبر : 1988925

  نگاه سفارتخانه‌ها برای توسعه اقتصادی باشد

  نگاه سفارتخانه‌ها برای توسعه اقتصادی باشدReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، مهدی جهانگیری امروز در بیست و دومین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران که با حضور محمد جواد ظریف برگزار شد، با اشاره به مذاکرات انجام شده در رابطه با برجام توسط ظریف با…

  نگاه سفارتخانه‌ها برای توسعه اقتصادی باشدReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، مهدی جهانگیری امروز در بیست و دومین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران که با حضور محمد جواد ظریف برگزار شد، با اشاره به مذاکرات انجام شده در رابطه با برجام توسط ظریف با ابرقدرت‌ها گفت: خداراشکر می‌کنم که این اراده در شما و سایر افراد وجود داشت که عزت‌مندانه توانستید در این موضوع شرافت ایرانی‌ها را حفظ کنید.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران شما در حین مذاکرات و پایان آن از حمایت رهبری و ارکان آن بهره‌مند بودید.

  جهانگیری تصریح کرد: در اتاق بازرگانی تهران اولین اقدام بعد از برجام که توسط هیأت نمایندگان انجام شد، تشکیل ستاد اقتصادی پسابرجام بود، تا با تأسیس آن شرایط سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف توسط کمیته سرمایه‌گذاری بررسی شود.

  وی با بیان اینکه با هرگونه نواقص دست و پا گیر در حوزه بین‌الملل توانستیم پیشرفت‌های خوبی داشته باشیم، گفت: اعتقاد ما این است که برای حضور نمایندگان اقتصادی دولت ایران در کشورهای مختلف دنیا مهمترین رسالت، دیپلماسی است.

  جهانگیری تصریح کرد: نکته مورد اهمیت برای ما به عنوان سربازان حوزه دیپلماسی اقتصادی این است که چقدر می‌توانیم در رویکردها به نگاه سفارتخانه‌ها برای امر توسعه اقتصادی توجه کنیم.

  وی گفت: توجه وزارت خارجه به امر رایزن‌های بازرگانی می‌تواند، هیأت‌های خارجی را که به ایران می‌آیند را در یک حالت سیستماتیک و نظم مناسب قرار دهد و دستاوردهای بهتری داشته باشد.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: تجربه کشورهای در حال توسعه نشان می‌دهد که برای جذب سرمایه‌گذار خارجی، وزارت خارجه و سفارتخانه‌ها می‌توانند نقش کلیدی داشته باشند و شما می‌توانید در وزارت خارجه شرایط و بستری را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در قالب نشست‌های مختلف کاری و همایش‌های بین‌المللی فراهم کنید.

  وی بیان داشت: مهمترین انتظار بخش خصوصی از وزارت خارجه این است تا همان طور که در حوزه دیپلماسی سیاسی پیش‌قدم بود در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی هم با کمک دستگاه‌ها و سفارتخانه‌ها بتوانند به مدد بخش خصوصی بیاید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.