• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » نگاه ویژه به حوزه ایمنی و امنیت در کاهش حوادث نقش موثری دارد
  کد خبر : 1988875

  نگاه ویژه به حوزه ایمنی و امنیت در کاهش حوادث نقش موثری دارد

  نگاه ویژه به حوزه ایمنی و امنیت در کاهش حوادث نقش موثری داردReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قرچک آنلاین- ایرج شیری نژاد رئیس شورای اسلامی شهر قرچک در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان در حادثه پلاسکو که…

  نگاه ویژه به حوزه ایمنی و امنیت در کاهش حوادث نقش موثری داردReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قرچک آنلاین- ایرج شیری نژاد رئیس شورای اسلامی شهر قرچک در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان در حادثه پلاسکو که با حضور اقشار خودجوش مردم همراه بود، اظهار داشت: آتش‌نشانی از سازمان‌هایی است، که نیروی پیشرو در مقابله با بحران ها را دارد  و بر اساس شرح وظایف و گستردگی حوزه خدمات‌رسانی، آماده نجات و کمک رسانی هست،  اما نگاه ویژه به حوزه‌ی ایمنی و امنیت در مسائل شهری می‌تواند در کاهش حوادث نقش موثری داشته باشد.

  وی افزود: این مردم و مسئولین به اینجا آمده تا ضمن همدردی با خانواده داغدار آتش‌نشانان بگویند ما خود را جدا از شما نمی‌دانیم و غم شما غم همه مردم ایران است.

  شیری نژاد ضمن اشاره به عبرت گرفتن از حادثه پلاسکو، گفت: این حادثه برای شورا و شهرداری تلنگری بود تا به حوزه ایمنی و امنیت در مسائل شهری دقت و نگاه ویژه‌ای داشته باشند  و در این زمینه امکانات را باید به روز تر کرد تا آمادگی لازم را در ارتباط با حوادث احتمالی داشت باشیم.

  رئیس شورای شهر قرچک در پایان به مبحث ۲۴-۴۸ در حوزه آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: علی رغم کاستی‌های موجود برای گرفتن مجوزهای لازم از سوی استانداری، برای کاهش فشارهای روحی و روانی به پرسنل آتش‌نشانی قرچک، با جدیت تمام در پی آن هستیم مبحث ۲۴-۴۸ را به‌صورت منطقی حل نمائیم تا نیروی آتش‌نشانی بی دغدغه به خدمات‌رسانی در حوزه خود بپردازند.

  برای کاهش بحران فرهنگسازی را باید از مدارس شروع کرد

  نایب مرادی عضو شورای اسلامی شهر قرچک در ادامه بیان داشت: وظیفه‌ی اخلاقی و انسانی مردم و مسئولین نشان از یک دلگرمی خاصی دارد، که همگان را به این پایگاه آتش‌نشانی کشانده تا در کنار هم برای این قهرمانان فاتحه‌ای بخوانیم.

  وی گفت: با توجه به تعداد جمعیت قرچک  که برای هر ۵۰ هزار نفر یک پایگاه آتش‌نشانی در مناطق مختلف شهرستان احداث گردیده است، بر اساس استانداردهای لازم تعداد پایگاه‌ها مناسب و در حد عالی می‌باشد، اما در ادامه برای تجهیزات این پایگاه‌ها به شهردار اختیارات تام داده‌شده است، تا از منابع و بودجه اعتباراتی را برای این حوزه اختصاص دهد.

  نایب مرادی به نقش فرهنگ کمک وامداد رسانی در مواقع بحران و آموزش آن در سطح مدارس اشاره کرد و افزود: باید فرهنگ‌سازی را از سطح مدارس منطقه شروع کرد و باید به کودکان این مرزوبوم آموزش داد، که اگر تخصصی در مواقع بحران دارند آن را در جهت نجات هم نوع به‌کار گیرند و اگر تخصصی ندارند مانع از انجام کار دیگران نشوند مانند حادثه پلاسکو که فیلمبرداری یک عده‌ای از مردم مانع عبور نیروهای متخصص به دل حادثه می‌شد و کمک رسانی را سخت کرده بود.

  وی به نبود ستاد بحران در منطقه به شکل اصولی و عملی آن اشاره کرد و گفت: نباید ستادی به‌صورت اسمی داشته باشیم اما از تجهیزات و نیروها خبری نباشد، با توجه به اینکه روی گسل زلزله هستیم می‌طلبد که به این مسئله بهاداده  و ستاد بحران را با همراهی ادارات خدمات رسان به شکل اصولی شکل بدهیم.

  وی در خاتمه تأکید کرد: قطعاً حادثه پلاسکو  و حادثه گودبرداری ورامین برای ما اخطاری بود که تصمیمات جدی بگیریم  و شهرداری از گودبرداری غیرمجاز جهت ساخت‌وساز جلوگیری کند  و از ساخت غیرقانونی روی طبقاتی که استحکامات لازم را ندارد و باعث فروریختن ساختمان می‌شود جلوگیری کرد تا تخلفات به‌صورت چشمگیری کاهش پیدا کند.

  قبل از وقوع حادثه باید به فکر پیشگیری باشیم

  علی بیات عضو شورای اسلامی شهر قرچک ضمن عرض تسلیت به مردم کشور و خانواده داغدار آتش‌نشانی بیان داشت: این خوب است که مردم در فضای مجازی باهم قراری می‌گذارند و به‌صورت خودجوش به آتش‌نشانی مرکزی شهر قرچک می‌آیند تا در کنار خانواده بزرگ آتش‌نشانی بگویند ما ناراحتیم از اینکه قهرمانان این عرصه را در این حادثه دردناک از دست دادید آمدیم بگوئیم درد و آلام شما درد ما است آمدیم تا از دردهایتان بکاهیم.

  وی تصریح کرد: اعضای شورا و مسئولین شهری فارغ از این اتفاقات ناگوار  و قبل از وقوع حوادث باید به فکر پیشگیری باشند، خوب نیست اتفاق ناگواری چون حادثه پلاسکو صورت بگیرد بعد به فکر بیفتیم که شهر را ایمن کنیم.

  بیات با اشاره به ایمنی ساختمان‌های موجود در شهر، افزود: ازنظر گستردگی شهر لازم است، تا منابع انسانی و تجهیزات آتش‌نشانی افزایش یابد و  در ساخت‌وساز منازل و نیز برای تجهیز ساختمان از استانداردهای لازم بهره بگیریم چراکه وقوع حوادث احتمالی می‌تواند به خاطر گودبرداری، ساخت‌وساز بی کیفیت و خیلی از مسائل دیگر اتفاق بیفتد.

  وی در پایان به عدم وجود سوله امدادی در شهر قرچک اشاره کرد و گفت: اگر مسئولین با دلسوزی بیشتری به استقرار هلال‌احمر همت گمارند می‌توانیم با احداث سوله امدادی در مواقع بحران از بروز حوادث بعدی جلوگیری کنیم.

  آتش نشانی قرچک همچون نگینی در جنوب شرق استان تهران  می درخشد

  داور شریفی عضو شورای اسلامی شهر قرچک گفت: قلب مردم از این حادثه به درد آمده است، آتش‌نشانانی که از زندگی خود گذشتند، روح ایثار و خود گذشتگی‌شان این مردم را به این مکان کشانده تا یادشان را برای همیشه تاریخ زنده نگه‌داریم.

  وی افزود: امروز آتش‌نشانی قرچک در نقطه اوج خود همچون نگینی می‌درخشد  و این آتش نشانی قدمتی بیش از ۴۰ سال را دارد و نیروهای انسانی آن همیشه پای کار بوده و آمادگی مقابله با بحران را داشته‌اند و باید تجهیزات این واحد خدماتی را افزایش دهیم، تا خدمات در بالاترین نقطه مطلوب قرار گیرد و رضایت شهروندان را بیش از گذشته در کارنامه خود داشته باشید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.