• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تحقق کامل وعده های دولت نیازمند عزم ملی و همه جانبه است
  کد خبر : 1988649

  تحقق کامل وعده های دولت نیازمند عزم ملی و همه جانبه است

  تحقق کامل وعده های دولت نیازمند عزم ملی و همه جانبه استReviewed by on Jan 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا رهبر صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد را نمی‌توان بدون مدنظر گرفتن میراث دولت دهم مورد بررسی قرار داد،…

  تحقق کامل وعده های دولت نیازمند عزم ملی و همه جانبه استReviewed by on Jan 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا رهبر صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد را نمی‌توان بدون مدنظر گرفتن میراث دولت دهم مورد بررسی قرار داد، اظهار داشت: کشور در دولت دهم متأسفانه به دلیل سیاست های غلط اقتصادی و تورم زا سال ها به عقب افتاد که در مدت ۳ تا ۴ سال امکان اصلاح و جبران وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه بخش زیادی از معضلات اقتصادی موجود به عملکرد دولت بستگی ندارد، افزود: هرچند که مقدمات و اقدامات سازنده ای از جمله برجام که منجر به کاهش تحریم های بین المللی چندجانبه شد در دولت یازدهم عملی شد اما به دلیل عدم حمایت همه جانبه در داخل کشور از این توافق و همچنین بدعهدی آمریکا هنوز نتیجه کامل و قابل لمسی به بار نیامده است.

  رئیس خانه صنعت و معدن استان همدان با اشاره به اینکه دولت در زمینه کنترل تورم اقدامات و موفقیت‌هایی داشته است، خاطر نشان کرد: این اقدامات شروط کافی نیستند و در کنار کاهش تورم دولت باید به دنبال رفع رکود هم از وضعیت اقتصادی کشور نیز می بود که متأسفانه این حاصل نشده است.

  وی با تاکید بر اینکه برای تحقق کامل وعده های دولت، یک عزم ملی و همه جانبه نیاز است، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور و تمام قوای سه‌گانه و حتی نیروهای مسلح باید از فعالیتهای اقتصادی و برنامه های خروج از رکود دولت حمایت و از تشدید تفرقه و اختلاف جلوگیری و پرهیز کنند تا دولت در ایام باقیمانده عمر خود بتواند کارهای نیمه تمام خود را به اتمام برساند.

  رهبر بابیان اینکه در این راستا توجه به سیاستهای اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده می تواند برای همه راهگشا باشد، گفت: در این سیاست ها تمامی موارد مورد نیاز از جمله لزوم برقراری روابط بین الملل خصوصاً حسن رابطه با کشورهای منطقه در آن سیاستها مورد تأکید قرار گرفته شده است.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی استان همدان با اشاره به اینکه رونق بر سر سفره مردم باید معلول رونق اقتصادی در جامعه باشد، گفت: نباید هدف دولت و حکومت این باشد که ابتدا سفره مردم رونق داشته باشد چرا که اگر در یک خانواده همه جوانان خانواده بیکار باشند ولی سفره رنگین داشته باشند چه فاید های دارد.

  رهبر افزود: اگر درآمد اقتصادی یک خانواده به اندازه جبران سایر نیازهای خانواده نباشد آن وقت سفره رنگین به چه کاری می‌آید؟

  رئیس خانه صنعت و معدن استان تاکید کرد: مقوله تولید باید رونق پیدا کند و سپس به تبع آن اشتغال ایجاد و همچنین همزمان دولت با برقرای روابط دوستانه با همه کشورهای دنیا امکان تبادل اقتصادی را فراهم کند و امکان رقابت با رقبای خارجی نیز با حمایتهای عملی فراهم آید.

  رهبر عنوان کرد: در آن صورت قدرت خرید مردم افزایش می یابد و میتوانند با خرید کالاهای ایرانی موجب رونق تولید شوند و آن وقت است که رونق اقتصادی را بر سر سفره مردم خواهیم دید.

  رئیس خانه صنعت و معدن استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت درآمد اقشار متوسط به پایین خوب نیست، اظهار داشت: جامعه کارگری با حداقل های حقوق و درآمد روبه رو هستند که این امر برای همه حتی کارفرمایان هم زجرآور است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.