• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » ۲۹۴ سفارت خانه آمریکا بدون سفر شدند
  کد خبر : 1988636

  ۲۹۴ سفارت خانه آمریکا بدون سفر شدند

  ۲۹۴ سفارت خانه آمریکا بدون سفر شدندReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating: در حالی که بسیاری از روسای جمهور آمریکا در بدو شروع مسئولیت خود استثنا هایی در مورد ادامه خدمت سفرای این کشور، اما با تصمیم ترامپ برای پایان ماموریت همه سفرا، ۲۹۴ سفارتخانه آمریکا در نقاط مختلف جهان بی سرپرست شده اند.به گزارش…

  ۲۹۴ سفارت خانه آمریکا بدون سفر شدندReviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating:

  در حالی که بسیاری از روسای جمهور آمریکا در بدو شروع مسئولیت خود استثنا هایی در مورد ادامه خدمت سفرای این کشور، اما با تصمیم ترامپ برای پایان ماموریت همه سفرا، ۲۹۴ سفارتخانه آمریکا در نقاط مختلف جهان بی سرپرست شده اند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا؛ ترامپ در روز ۲۳ دسامبر سال گذشته با صدور یک فرمان کم سابقه از همه سفرای سیاسی دولت اوباما در سراسر جهان خواست تا ‘بدون استثنا’حد اکثر قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه محل خدمت خود را ترک کنند.
  این تصمیم ترامپ در ادامه سیاست هایش موسوم به ‘عدم استثنا’ از سوی او است و از ابتدای پیروزی در انتخابات اخیر بر آن پا فشاری کرده سبب نگرانی در برخی محافل سیاسی و حتی دولت های خارجی شده است.
  روسای جمهوری آمریکا استثنا هایی را در مورد ادامه فعالیت سفرای سیاسی واشنگتن در کشور هایی که شرایط حساسی بر روابط آن ها با امریکا حاکم است از جمله آلمان ، انگلیس و کانادا و نظائر آن ها قائل شده اند.
  بنا بر همین عرف گرچه سفرای آمریکایی که انتصاب آن ها بر اساس روابط نزدیک و مبتنی بر اعتماد میان آن ها و رییس جمهور های آمریکایی است طبعا در پایان تصدی این روسای جمهوری به کار خود پایان بدهند اما کاردار های سفارت خانه ها و برخی از دیپلمات های با تجریه این کشور نظیر قائم مقام سپرستی نمایندگی های آمریکا، بدلیل آگاهی از مسائل مختلف محل ماموریت خود تا مدت ها بعد از پایان تصدی رییس جمهور آمریکا در حوزه های ماموریت خود باقی می مانند و روسای جمهوری تازه نیز با این مسئله مخالفتی نشان نمی دهند.
  در فرمان ترامپ این روشن نیست که فرمان مذکور این دسته از دیپلمات های کار آزموده آمریکایی که بطور معمول در چنین شرایطی سرپرستی و قیمومت سفارت خانه ها را بعهده می گیرند را نیز در بر می گیرد یا نه.
  جان کربی سخنگو وزیر خارجه اوباما نیز بدنبال این تصمیم ترامپ آن را تصمیمی غیر متعارف و عجیب خواند و به این سنت نانوشته که روسای جمهوری تازه استثنا هایی را در مورد برخی از نمایندگان سیاسی کشور و طول اقامتشان در کشور ها قائل می شوند اشاره کرد و در همان روز (۲۳ دسامبر) به خبرنگاران گفت که بر اساس همین تصمیم بخش نامه هایی به همه فرستادگان سیاسی آمریکا در سراسر جهان فرستاده شده و از آن ها خواسته شده است تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه محل خدمت خود را ترک کنند.
  حاصل این که درتداوم رویکرد ها و تصمیم گیری های دونالد ترامپ از روز ۲۰ ژانویه تا کنون سفارت خانه ها و کنسولگری های آمریکا در ۲۹۴ کشور جهان تقریبا بدون سرپرست و یا حد اکثر در حد کاردار باقی مانده و به نظر می رسد تا زمانی که سفرای برگزیده وی موفق به گرفتن رای اعتماد از سنای این کشور نشده و رسما از سوی وزیر خارجه اقای ترامپ به محل های ماموریت خود اعزام نشده اند این شرایط ادامه پیدا خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.