• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » سلفی‌بگیران با حوادث یا بیکارند یا مشکل دارند!
  کد خبر : 1988396

  سلفی‌بگیران با حوادث یا بیکارند یا مشکل دارند!

  سلفی‌بگیران با حوادث یا بیکارند یا مشکل دارند!Reviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating: اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره معضل این سلفی‌گیری بعضی اعضای جامعه از حوادث و عدم کمک به فرد مصدوم، گفت: از نظر من این امر نشانه دردناکی از وجود یک بیماری و آسیب جدی اجتماعی است…

  سلفی‌بگیران با حوادث یا بیکارند یا مشکل دارند!Reviewed by Aryan♥ on Jan 24Rating:

  اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره معضل این سلفی‌گیری بعضی اعضای جامعه از حوادث و عدم کمک به فرد مصدوم، گفت: از نظر من این امر نشانه دردناکی از وجود یک بیماری و آسیب جدی اجتماعی است که برگرفته از مشکلات شخصیتی و تربیتی است.

  وی افزود: باید کارهای تحقیقاتی و پژوهشی از سوی صاحبنظران در مورد حرکت مردم موبایل به دست حین حوادث و عدم کمک به مصدوم انجام شود چرا که این امر یک الگوی رفتاری ناهنجار در جامعه محسوب می‌شود که باید نهادها، رسانه‌ها، مسئولان و خانواده‌ها این موضوع را به صورت دائم رصد کرده تا موضوع رفع شود.

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: متأسفانه برداشت مردم ما از فناوری ناقص است در حالی که لفظ فناوری و تکنولوژی یعنی مدیریت تولید است لذا باید کاربری تکنولوژی به صورت منطقی در جامعه مدیریت شود و فرهنگ‌سازی برای ابزار هم صورت گیرد.

  قدیمی افزود: برداشت ما از تکنولوژی و رفتارمان غلط است چرا که نتوانستیم الگوهای درستی از مصرف این ابزارها و تکنولوژی‌ها به مردم بیاموزیم. ضمن اینکه ضعف آموزشی و عدم الگوی استفاده از این ابزارها هم مشهود است. 

  وی تصریح کرد: برخی افراد می‌کوشند با تهیه فیلم و عکس از حوادث به امیال خود برسند و تلاش می‌کنند تا حاکمیت را با این کار به چالش بکشانند که این اتفاق باید بررسی،‌ کنترل و مدیریت شود.

  این استاد دانشگاه گفت: ای کاش تعداد زیادی از ریزعلی خواجوی‌های زیادی در جامعه ما وجود داشتند چرا که یک زمانی کمک یعنی اینکه پیراهن خود را آتش بزنی تا دیگران متوجه حادثه شوند و زمان دیگر کمک یعنی در مکانی حضور نداشته باشیم تا راه برای حضور نیروهای خدماتی و ایمنی باز شود اما متأسفانه برخی مردم با حضور بی‌جای خود و سلفی گرفتن از آن وقایع به نظر می‌رسد که درک مناسبی از شرایط و واقعیات ندارد.

  قدیمی خاطرنشان کرد: به نظر من سلفی‌گیران به دنبال چالش کشیدن جامعه و حاکمیت هستند تا بتوانند نیازها،‌ امیال و خواسته‌های نامشروع خود را به دست آورند.

  وی تصریح کرد: اگر ریشه‌های سلفی‌گیری و فیلمبرداری زیاد مردم از حوادث بررسی و یک مرکز تحقیقاتی پژوهشی را در این خصوص انجام دهد قطعاً‌ انگیزه‌های این افراد بیشتر مشخص خواهد شد.

  این استاد دانشگاه افزود: سلفی‌گیران طیف خاصی هستند که بخشی از آنها بیکار، بخش دیگر دارای مشکلات شخصیتی و ناهنجاری‌های روانی، بخشی دیگر معارض و دارای ارتباط با خارج از کشور و رسانه‌های بیگانه هستند ضمن اینکه باید با شناسایی و دسته‌بندی‌های آنها برنامه‌های آموزشی، تربیتی و معرفی الگوهای مناسب به آنها جهت هدایت و در نهایت برخوردهای قضایی با آنها صورت گیرد.

  قدیمی تصریح کرد: رسانه‌ها و نهادهای جامعه تا تعیین تکلیف این موضوع نباید این وضع را رها کنند. ضمن اینکه می‌توانیم با پیگیری این موضوع به مقامات و مسئولین جامعه برای اجرای مهمتر وظایف، اقدامات و کارکردهای مطلوب آنها کمک کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.