• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۲۰۰ طرح خودکفایی مددجویی در البرز اجرا شد
  کد خبر : 1986364

  ۱۲۰۰ طرح خودکفایی مددجویی در البرز اجرا شد

  ۱۲۰۰ طرح خودکفایی مددجویی در البرز اجرا شدReviewed by on Jan 22Rating: علی سالارکیا در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه طرح‌های اشتغال باهدف کمک به پایداری و بالا بردن ضریب موفقیت شغلی، تحت نظارت و راهنمایی کارشناسان اشتغال این اداره کل قرار دارد، گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۲۰۰ خانواده تحت…

  ۱۲۰۰ طرح خودکفایی مددجویی در البرز اجرا شدReviewed by on Jan 22Rating:

  علی سالارکیا در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه طرح‌های اشتغال باهدف کمک به پایداری و بالا بردن ضریب موفقیت شغلی، تحت نظارت و راهنمایی کارشناسان اشتغال این اداره کل قرار دارد، گفت: از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۲۰۰ خانواده تحت حمایت فاقد شغل البرزی و تعدادی از نیازمندان جویای کار غیر تحت حمایت درمجموع با دریافت حدود ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات و حمایت‌های معنوی و مادی این نهاد، در بخش‌های مختلف تولیدی، دامداری، کشاورزی، صنفی و خدماتی مشغول به کار شدند.

  وی اظهار کرد: عمده خانواده‌های مجری طرح‌های اشتغال خدماتی اغلب در مشاغلی همچون تعمیرات خودرو، تأسیسات برق، آب و گاز، نجاری، پیرایش و آرایشگری، حمل‌ونقل مسافر و بار مشغول به کار هستند  .

  سالارکیا افزود: طرح‌های اشتغال بر اساس استعداد و توانایی‌های فردی مجریان و با ارائه‌ آموزش‌های فنی، تخصصی و مهارت‌آموزی به آنان اجرا می‌شود و نقش بسزایی در خودکفایی جامعه هدف دارد .

  مدیرکل کمیته امداد استان البرز بیان کرد: سقف تسهیلات پرداختی این نهاد در بخش مشاغل خانگی با در نظر گرفتن نوع شغل، بین ۵۰ تا ۸۰  میلیون ریال و در مشاغل کارآفرین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال است که بیشتر  درزمینهٔ های خدماتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود .

  وی همچنین گفت: کمیته امداد به‌منظور ایجاد انگیزه برای کارفرمایان و دفاتر کاریابی و فراهم‌سازی زمینه اشتغال مددجویان تحت حمایت، بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است که مطابق آن، در سال اول تمام هزینه حق بیمه سهم کارفرما به سازمان تأمین اجتماعی و سال دوم نیمی از حق بیمه، برابر حداقل حقوق و دستمزد تعیین‌شده از سوی وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی، پرداخت می‌شود .

  سالارکیا با اشاره به برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه مددجویان مستعد کار افزود: دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای کلید اصلی موفقیت در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی به شمار می‌رود .

  مدیرکل کمیته امداد استان البرز تأکید کرد : آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت، با توجه به محوری بودن نقش توانمندی خانواده‌های محروم و کم‌بضاعت به‌عنوان گامی مؤثر برای جهش این افراد در میدان اقتصادی  با جدیت در حال انجام است .

   وی تصریح کرد: بودجه موردنیاز برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، از محل اعتبارات بانک‌ها و همچنین اعتبارات کمیته امداد تأمین و پرداخت می‌شود .

  سالارکیا در ادامه  آمادگی کمیته امداد استان البرز را برای مشارکت صاحبان صنایع، مشاغل و اصناف در خصوص ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و نیازمندان تحت حمایت و غیر تحت حمایت اعلام کرد و گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در صورت دریافت تسهیلات اشتغال و رسیدن به مرحله کسب استقلال اقتصادی به‌تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.