• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » حادثه در کمین ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده بروجرد/۷۰درصد واحدهای تجاری نقص ایمنی دارند
  کد خبر : 1986353

  حادثه در کمین ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده بروجرد/۷۰درصد واحدهای تجاری نقص ایمنی دارند

  حادثه در کمین ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده بروجرد/۷۰درصد واحدهای تجاری نقص ایمنی دارندReviewed by on Jan 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  بازتاب بروجرد بافت های فرسوده بخشی از شهر بروجرد هستند که بیشتر در خیابان های جعفری، صفا، قیام، بخش های از بحرالعلوم و شهدا…

  حادثه در کمین ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده بروجرد/۷۰درصد واحدهای تجاری نقص ایمنی دارندReviewed by on Jan 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  بازتاب بروجرد بافت های فرسوده بخشی از شهر بروجرد هستند که بیشتر در خیابان های جعفری، صفا، قیام، بخش های از بحرالعلوم و شهدا قرار دارند، بافت هایی که ممکن است به دلیل عدم تردد خودروهای امداد رسان و نبود امکانات با مشکلات جدی مواجه شوند.

  حادثه چند روز پیش پلاسکوی تهران زنگ خطری بود تا نسبت به رفع نواقص ایمنی و توجه به اخطارها و هشدارها در مورد بافت های فرسوده توجه بیشتری شود.

  این در حالیست که بیش از ۲۶۵ هکتار بافت فرسوده در بروجرد وجود دارد و از سویی تنها ۳۰ درصد واحدها و مجتمع های تجاری دارای امکانات و کپسول های آتش نشانی بوده و نقصی ندارند و ۷۰ درصد واحدهای تجاری بروجرد داری نقص که در طول سال شاهد رخ دادن آتش سوزی هایی در این واحدها هستیم.

  "عباس شمس الدینی" رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد  گفت: ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده در بروجرد وجود دارد که ۲۱۱ هکتار سکونت گاه های غیر دائمی و ۵۳ هکتار دربافت فرسوده شهری وجود دارد که قرار است احیا و بهسازی شود.

  وی اضافه کرد: بروجرد به عنوان پایلوت بهسازی بافت های فرسوده شهری در استان لرستان انتخاب شده که قرار است به جای بافت های فرسوده، آپارتمان هایی ساخته و تحویل مالکان داده شود و با تجمیع چند قسمت از بافت های فرسوده ساختمان های نوسازتحویل داده می شود.

  شمس الدینی اظهار داشت: بیشترین بافت های فرسوده بروجرد در جعفری، رودکی، صفا، قیام، شهدا و در برخی از قسمت های بحرالعلوم وجود دارد و با اجرای این برنامه بافت های فرسوده بهسازی می شوند.

  وی بیان کرد: در برخی از قسمت های بازار بروجرد به دلیل کم عرض بودن در صورت بروز حادثه امکان حضور ماشین های آتش نشانی وجود ندارد که در این راستا جلسه ای برگزار شده تا برنامه ریزی برای پیشگیری از این حوادث صورت گیرد.

  "نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در این راستا گفت: چهار ماه است که اخطارهای لازم به مالکان واحدهای تجاری که دارای نقص هستند داده شده که برخی از این واحدها در بافت های فرسوده قرار دارند.

  موسیوند از کمبود تجهیزات آتش نشانی خبر داد و افزود: در برخی از قسمت های بافت های فرسوده شهری امکان تردد خودروهای آتش نشانی وجود ندارد که آتش نشانی بروجرد برای خدمت رسانی نیاز به ماشین سبک اطفای حریق دارد که متاسفانه این خودرو در سازمان آتش نشانی وجود ندارد و در هنگام بروز این گونه حوادث به سختی کار اطفا صورت می گیرد.

  به گفته وی همچنین نردبان هیدورلیک برای اطفای حریق در ساختمانها و آپارتمان های بلند در آتش نشانی بروجرد نیست که این دو وسیله در ایستگاه های آتش نشانی بروجرد بسیار ضروری است.

  معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد با اشاره به این که ۷۰ درصد واحدهای تجاری بروجرد دارای نقص ایمنی هستند افزود: تنها ۳۰ درصد واحدهای بدون نقص و دارای کپسول های آتش نشانی هستند و با توجه به این که بسیاری از کالاهای واحدهای تجاری دپو می شود نیاز است واحدهای تجاری ایمنی را رعایت کنند.

  وی بیان کرد: طی سال جاری چهار مورد حریق در واحدهای تجاری بروجرد رخ داده که این حوادث به دلیل نواقصی در سیستم برق و یا گاز بوده که منجر به سوختن مغازه و کالاهای داخل آن شده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از بازتاب بروجرد حادثه ساختمان پلاسکو زنگ خطری بود تا نسبت به تهیه امکانات آتش نشانی برای اطفای حریق خصوصا در بافت های فرسوده و رعایت نکات ایمنی توجه بیشتری کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.