• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » تأکید بر توسعه آتش‌نشانی در استان/ بیمه‌ها باید به‌جای منتظر بودن برای حادثه، در رفع مشکلات حادثه‌ای قدم بردارند
  کد خبر : 1986215

  تأکید بر توسعه آتش‌نشانی در استان/ بیمه‌ها باید به‌جای منتظر بودن برای حادثه، در رفع مشکلات حادثه‌ای قدم بردارند

  تأکید بر توسعه آتش‌نشانی در استان/ بیمه‌ها باید به‌جای منتظر بودن برای حادثه، در رفع مشکلات حادثه‌ای قدم بردارندReviewed by Aryan♥ on Jan 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان شنبه‌شب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، با ابراز تأسف از حادثه…

  تأکید بر توسعه آتش‌نشانی در استان/ بیمه‌ها باید به‌جای منتظر بودن برای حادثه، در رفع مشکلات حادثه‌ای قدم بردارندReviewed by Aryan♥ on Jan 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان شنبه‌شب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، با ابراز تأسف از حادثه پلاسکو، اظهار داشت: حادثه جزئی از زندگی همه ماست اما فردی که از این حوادث درس می‌گیرد، شرط عقل و تدبیر را به کار گرفته است و کسی‌که از این حوادث گذر می‌کند، عقل و تدبیر خود را استفاده نکرده است.

  وی با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: دستگاه‌هایی که مجوز و پروانه ساخت و پایان کار پروژه‌های بزرگ را می‌دهند باید به جزء جزء مسائل ایمنی توجه کنند و تمامی دستورالعمل‌ها را با دقت رعایت کنند که اگر حادثه‌ای رخ دهد باید جواب وجدان خود و قانون را بدهند.

  استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مهندسان ناظر باید در تمامی پروژه‌های ساخته‌شده ازجمله کارگاه‌ها، بازارچه‌ها، کارخانه‌ها و تمامی مراکز تجمع مردم تیم‌های ترکیبی با همکاری آتش‌نشانی تشکیل دهند و آن‌ها را مورد بازبینی فنی قرار دهند تا تمامی نارسایی‌ها را با ابلاغ رسمی رفع کنند.

  رشیدیان با تأکید بر توسعه عِده و عُده آتش‌نشانی در استان، گفت: باید طراحی‌ها و تجهیزات لازم برای مقابله با تهدیدات مختلف نه‌تنها تهدیدات آتش‌سوزی بلکه برای تمامی موارد بحران‌ها طراحی و آماده شود و مانورهای لازم را بر اساس دستورالعمل‌های ستاد بحران برگزار کنند تا وظایف کلی دستگاه‌ها مشخص باشد.

  وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها نباید منتظر حادثه باشند، تصریح کرد: بیمه‌ها باید به‌جای منتظر بودن برای حادثه، در رفع مشکلات حادثه‌ای مثل‌ترمیم جاده‌ها و مجتمع‌ها قدم بردارند چراکه اگر هرچقدر حوادث کمتر باشد سود بیشتری به آن‌ها می‌رسد و سود بیشتر آن‌ها نشان‌دهنده حوادث کمتر است.

  استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه ما برای حوادث احتمالی باید دارای برنامه و تقسیم‌کار منطقی باشیم تا غافل‌گیر نشویم و هر دستگاه هم درون خود پیش‌بینی‌های لازم را برای حوادث انجام دهد.

  رشیدیان با اشاره به نزدیک بودن دهه فجر گفت: دهه فجر روزهای مناسبی برای یادآوری ارزش‌های انقلاب و ادای دین به ارزش‌های امام راحل که همان آزادی، عدالت، انقلاب بود، است و با یادآوری و بزرگداشت آن به نسل‌های آینده و خودمان در جهت تداوم و گسترش آن تلاش می‌کنیم.

  وی یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های انقلاب اسلامی را مردمی بودن آن عنوان کرد و افزود: باید برای افزایش مشارکت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در این دهه تلاش کنیم چراکه این جشن‌ها برای مردم و متعلق به آنان است.

  استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به پایتخت فرهنگی شدن مشهد در جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها برای هدف آیسسکو که تقویت همکاری و قرابت کشورهای اسلامی ازنظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است، تلاش کنند و برنامه‌ریزی انجام دهند و با همین نگاه بهره‌برداری کنند.

  رشیدیان ادامه داد: با توجه به شرایط امروز که استکبار و صهیونیست از یک‌ طرف و داعش و روی کار آمدن ترامپ با مواضع رادیکالی خود از طرف دیگر، باید روی تهاجمات و حرکت‌ها نگاه ویژه‌تری داشته باشیم.

  وی تأکید کرد: باید از شرایط پایتختی فرهنگی جهان اسلام برای همدلی و اتحاد کشورهای اسلامی بیشترین استفاده را ببریم چراکه مشهد می‌تواند ظرفیت‌های بسیار زیادی به نمایندگی کشور داشته باشد.

  استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های تاریخی شهر در جهت میراث مشترک اسلامی استفاده کنیم تا نقطه محوری کانونی برای اتحاد و همدلی بیشتر شود و نقطه کانونی این اتحاد و همدلی وجود مضجع شریف امام رئوف است که نقطه بسیار روشنی برای وحدت مسلمان‌ها خواهد بود.

  رشیدیان ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت موجود با استفاده از همایش‌ها، نشست‌ها و جلسه‌های فرهنگی در مشهد، تعاملات را باهدف احیای وحدت و تمدن اسلامی گسترش دهیم و ازجمله  نقاط هدف این پایتخت فرهنگی، ایجاد منطق گفتمانی بین مذاهب و نهله‌های فکری مختلف است که نه‌تنها در حوزه‌های فکری و فرهنگی بلکه در همه زمینه‌ها باید موردتوجه قرار بگیرد.

  وی در پایان با تأکید بر نقش مردم و نهادهای عمومی و سازمان‌های مردم‌نهاد در کاهش مصرف انرژی گفت: هدف قانون سالانه ۵ درصد کاهش مصرف انرژی است که این امر ابتدا باید از طریق دستگاه‌های دولتی و سپس در جامعه نهادینه شود و امروز بحث جایگزینی برق به‌جای گاز در هسته مرکزی شهر و منطقه ثامن موردتوجه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.